0

Çiftçilerin en büyük destekçisi olan ziraat bankası üzerinden Ziraat Hayvancılık kredisi 2019 başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

2019 yılı içerisinde pek çok banka kredi ürünlerini tüketicilere sunmaya devam ediyor. Akbank, İş bankası, Teb, Garanti, Denizbank gibi özel bankalar da faaliyet alanlarına göre çeşitli krediler sunmaktadır. Ziraat bankası da çiftçinin yanında olan devlet bankasıdır. Gerekli şartları sağlayan kişiler ziraat bankası hayvancılık kredi başvurusu yapabilir. Bu durum için bazı şartlar bulunuyor. Gerekli belgeleri ve şartları sizlere ileteceğiz.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Başvurusu 2019

Çeşitli hayvansal üretim konularında faaliyet gösteriyorsanız eğer gerçek ve tüzel kişiler söz konusu faaliyetlere yönelik ziraat bankası üzerinden hayvancılık kredi başvurusu yapabilir.

Bu kredilerle büyükbaş / küçükbaş hayvancılık (besi, süt hayvancılığı, damızlık hayvancılık vb. ), kanatlı hayvancılık yani tavuk, hindi, bıldırcın, kaz, ördek ve deve kuşu vb. gibi konularda yapılan yatırım ve üretim faaliyetlerinize ihtiyaç duyduğunuz finansmanı sağlayabilirsiniz. Hayvansal üretim kapsamında ihtiyaç duyduğunuz, yem ilaç, yakıt, makine bakım onarım, sigorta, kira gibi giderlerin yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş, kanatlı hayvan alımına ilişkin giderlerinizi işletme kredileri ile karşılayabilirsiniz. Ahır yağımı, ağıl yapımı, işletme için ihtiyaç duyulan güneş, rüzgar, biogaz yatırımları gibi durumlarda yatırım kredileri ile karşılayabilirsiniz.  Eğer koşul durumunuz üretim yaptığınız konuya uygun durumdaysanız Bankalar kurulu tarafından belirlenen kriterleri sağlıyorsanız, bankanın sunduğu düşük faizli krediden yararlanabilirsiniz.

Başvuru için tabi kredi notunuz ortalama üstünde olması gerekmektedir. Ortalama altında kredi notunuz varsa kredi alamayabilirsiniz. Kredi alabilmek için gerekli belgeler banka tarafından gerçek kişiler için nüfus cüzdanı, çiftçi belgesi, tarımsal iletmesini teşvik edecek belgeler, krediye karşılık göstereceğiniz teminata ilişkin belgeler, son 3 yıla ait bilanço geliniriz banka tarafından istenmektedir. Ziraat bankası hayvancılık kredi başvurusu 2019 işlemlerini sadece banka şubesi üzerinden yapabilirsiniz. Banka şubelerine giderek bu durum için detayları öğrenebilirsiniz.

Ziraat Hayvancilik Kredisi Hesaplama 2019

Ziraat Hayvancılık Kredisi Hesaplama 2019

Ziraat bankası hayvancılık kredisi hesaplama 2019 yılı içerisinde gerekli hesaplama araçları üzerinden yapabilmek mümkündür. Buna ek olarak bankaya hayvan kredisi için başvuru yapmak için gittiğinizde gişe görevlisi size hesaplama detaylarını aktaracaktır. Kredi konularına göre kredi üst limit ve indirim oranlarını aşağıda yer almaktadır.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Hesaplama

Kredi hesaplama işlemleri 1 ay ve 12 ay vade seçenekleri üzerinden başvuru yapacaksanız ödemeniz gereken faiz oranı %8 olacaktır.  1 yıl ve 4 yıl arasında değişen vade oranından yaralanmak istiyorsanız faiz oranı %10 olacaktır. 4 yıldan daha uzun süre vade oranından yararlanmak isterseniz faiz oranı %11 olur. Başvuracağınız an da bu oranlar değişkenlik gösterebilir. Bankaya faiz oranını teyit ettirmekte fayda vardır. Teyit ettirmeyi unutmayınız.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir