0

Ülkemizin öncü bankalarından birisi olan Ziraat Bankası tüketicilere müjdeli haberi verdi. Ziraat birleştiren kredi 2019 kampanyası ile kredi kartı borçluları 24 aya kadar aylık %1,10, 60 aya kadar da %1,20 faiz oranıyla “birleştiren ihtiyaç kredisi” adıyla bu uygulama ülkemiz vatandaşlarına sunulacaktır.

Bankanın yapmış olduğu yazılı açıklama ile uygulama sadece Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu olan vatandaşları değil, diğer tüm banka kredi kartı borcu olan ve ödeme zorluğu çeken kişileri de kapsayacaktır. Bankaların kredi kartlarına uygulayabileceği faiz oranları bulunuyor. En yüksek faiz oranı Merkez Bankası tarafından 3 ayda bir açıklanıyor. 2019 yılının ilk çeyreği için uygulanan en yüksek faiz oranı %2,25 gecikme faiz oranıysa %2,75 olarak belirlenmiştir. Bu kampanya kapsamında Ziraat Bankasının tüketicilere sunmuş olduğu faiz oranı mevcut uygulanan faiz oranlarıyla kıyaslarsak oldukça avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Peki bu birleştiren ihtiyaç kredisi nedir? Ziraat bankası üzerinden yapılacak olan birleştiren kredi başvurusunun detayları nelerdir? Yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi 2019

31 aralık 2018 tarihi ile nakit avans kullanımı yapıp borcunu ödeyemeyen veya kredi kartı harcamasını nedeniyle kart borcunu ödemekte zorluk çeken, ödemeleri gecikmede olan vatandaşlar üzerinde ana para ve yükü birleştiren ihtiyaç kredisi 2019 ile uygun vade seçeneklerinden yararlanarak borçlarını kapatması mümkün hale gelecek.

Kontrolsüz ve bilinçsiz kart kullanımı nedeniyle ülkemizde pek çok kişi sorun yaşıyor. Bu nedenden dolayı Ziraat Bankası tüketicilere yardımcı olmak adına kredi kartı borcu olan kişilere yapılandırma sistemi getirdi. Resmi olarak açıklanan bu karar vatandaşlarımızı oldukça sevindirmiştir. Kredi kartı borcu düzenli ödenmediği zaman kredi skorları etkilendiğinden bankalarla çalışmak mümkün olmuyordu. Vatandaşlara sunulan bu kampanya sayesinde kredi borçlarınızı düzene sokup bankaya düzenli ödeme yapmanız halinde sicilleriniz de iyi duruma gelecektir. Kredi Sicil Affı 2019 yazımızdan da detayları öğrenebilirsiniz.

Banka tarafından yapılan açıklama detayında ise Ziraat Bankası ile hali hazırda çalışma içerisinde bulunan ve diğer bankalardaki kredi kartı borçları, kişilerin gelirlerine uygun ödeme planı adı altında, uygun koşullar sağlanarak birleştirme imkanı sunulacağı bildirilmiştir. Söz konusu kampanya ile gerek Ziraat Bankası müşterisi, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapıların daha sağlıklı yönetilebilir hale getirilmesi hedeflenmiştir.

Ziraat Birleştiren Kredi Başvurusu 

Ziraat Birleştiren Kredi Başvurusu

Birleştiren kredi başvurusu Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapılacaktır. Ziraat şubelerine giderek bu konu ile ilgili gerekli desteği alabileceksiniz. Banka tarafından daha detaylı açıklama yapılacaktır. Ziraat birleştiren kredi başvurusu işlemleri için kişilerden bazı belgeler talep edilecektir. Bu belgeleri aşağıda sizlere sunuyoruz.

  • Kimlik fotokopisi
  • Maaş bordrosu
  • İmza sirküleri
  • E-Devlet üzerinden alınmış SGK dökümü

Bu belgelere ek olarak banka tarafından belge talep edilirse tarafınıza iletilecektir. Bankanın istediği belgeleri sizlere iletmiş olduk.

Ziraat bankası üzerinden yapılacak olan birleştiren ihtiyaç kredileri ile gerekli tüm desteklerin banka tarafından verileceği iletildi. İşlemler oldukça basit olup bu kampanyadan herkes yararlanabilir. Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler bulundukları en yakın Ziraat şubelerine gidebilir veya bilgi almak için 0850 220 00 00 numarası üzerinden çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz.

Birleştiren ihtiyaç kredisi hakkında diğer tüm detayları sitemiz üzerinden sizlere duyuracağız. Finansborsam.com takipte kalınız.

Our Reader Score
[Total: 3 Average: 4.3]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir