Ziraat Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

tarafından
142
Ziraat Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Birleştiren İhtiyaç Kredisi nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit olacaktır. Sadece Ziraat Bankasının tüketicilere sunmuş olduğu bu kampanyadan yararlanmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ziraat şubelerine giderek kredi kartı borç yapılandırma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Başvurular Ziraat Bankasına yapılacaktır. Banka şubelerinde bulunan gişe sorumlusu kredi hakkında tüm detayları sizlere aktarmakla yükümlüdür. Birleştiren İhtiyaç kredisi faiz oranı ve kredi başvuru şartları hakkında diğer tüm bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı

Her kredide olduğu gibi birleştiren ihtiyaç kredisinde de faiz oranı bulunuyor. Bu faiz oranları banka tarafından açıklandı.

Birleştiren ihtiyaç kredisi faiz oranı Ziraat Bankası tarafından 0 ile 24 aya kadar aylık yüzde 1,10 olarak belirlenmiştir. 60 aya kadar olan faiz oranı ise yüzde 1,20 olarak banka tarafından birleştiren ihtiyaç kredisi vatandaşlara sunulacaktır. Buna göre, 24 aya kadar bu oranlar üzerinden krediden yararlanıp banka aracılığı ile kredi kartı borçlarınızın ödeme işlemlerini yaptırabilirsiniz. Geçtiğimiz yılları göre faiz oranları baz alırsak eğer merkez bankası tarafından 3 ayda bir belirlenen kredi kartlarına en yüksek faiz oranı 2019’un ilk çeyreği için aylık yüzde 2,25 gecikme faiz oranı ise aylık yüzde 2,75 olarak belirlenmişti. Bu oranlar ile bankanın açıkladığı oranları karşılaştırdığımızda Ziraat Bankasının yapmış olduğu bu kampanyanın daha avantajlı olduğunu anlayabilirsiniz.

Kontrolsüz ve bilinçsiz bir şekilde yapılan harcamalar sonrası oluşan kredi kartı borçlarının ödenmesi ve düzene sokulması için bu durum oldukça avantaj sağlamaktadır. Başvuru işlemleri banka üzerinden yapabilir tüm detayları Ziraat Bankası çağrı merkezi olan 0850 220 00 00 numarası üzerinden öğrenebilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1200″]

Ziraat Birleştiren İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Tüketicilere sunulan birleştiren ihtiyaç kredisinden yararlanmak için bazı şartları yerime getiriyor olmanız gerekmektedir. Banka tarafından açıklanan bu kampanya sonrası başvuru şartlarının nasıl olacağı merak ediliyordu. Her kredi de olduğu gibi birleştiren ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmeniz için şartlar var. Bu şartların detaylarını aşağıda sizlere sunuyoruz.

  • Ziraat Bankasına ait kredi kartınız olması gerekiyor. Bankanın kredi kartı ürünlerinden faydalanmanız gerekmektedir.
  • Ziraat Bankası üzerinden KMH yani Kredili Mevduat Hesabı açtırmanız gerekmektedir.
  • En az 2 adet faturanıza ödeme talimatı vermeniz gerekiyor.

Ziraat Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuru şartları yerine getirmeyi kabul eden kişiler için sürecin ilerleyeceği durumu sizlere iletelim.

  • Ziraat Bankası’ndan Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuru formunun doldurulup başvuru yapılması,
  • Bankanın kişinin kredi skoru ve borç durumunun kontrol ve analizinin yapılması,
  • KKB ve kişinin beyanı baz alınıp kredi limitinin belirlenmesi,
  • Diğer bankalara bulunan borçların, Ziraat bankası tarafından ödenip bu kartların kapatılıyor olması,
  • Müşteri ödenen kredi kartı borç tutarını kredi olarak hesaplayıp, 60 aya kadar isteğe bağlı vade oranı ile taksitlendirilmesi,
  • Kişilerin gelirleri baz alınarak Ziraat Bankası kredi kartı tanımlanması

Süreç bu şekilde ilerleyecektir. Bankanın kredi şartları hakkında sormak istediğiniz sorular var ise lütfen yorumlarda bizlere iletiniz.

Our Reader Score
[Total: 5 Average: 4.2]