0

Ülkemizde tüketicilerin tasarrufunu sağlamak amacı ile Bes olarak bilinen Bireysel Emeklilik Sistemi geliştirilmiştir. 1 ocak 2019 tarihi itibari ile 50’den fazla işçi çalıştıran kurumların çalışanları otomatik olarak sisteme dahil ettiği Bireysel Emeklilik Sistemi ile bir çok kişinin mağdur olduğunu söyleyebiliriz.

Firmalar zorunlu olarak kişileri BES’e dahil etmesi gerekiyor. Eğer Bireysel Emeklilik Sisteminden yararlanmak istemiyorsanız iptal etme şansınız bulunuyor. Ziraat Bireysel Emeklilik İptal 2019 hakkında BES iptal işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında sizlere detayları ileteceğiz. Bes iptal etmek için bazı prosedürler bulunuyor.

Ziraat Bankası Bes Emeklilik iptali 2019

Zorunlu olarak maaşınızdan kesinti yapılan bireysel emeklilik iptalini yapmak için ve bankaya yatırılan paranızı geri almak istiyorsanız pek çok alternatif yol bulunuyor. Ziraat Bankası Bes Emeklilik iptali 2019 yılı içerisinde en çok kullanılan yöntemlerden birisi Ziraat Bankası müşteri hizmetleri arayarak iade talep edilmesidir. Gününüzde çağrı merkezleri talepleri çok fazla olduğundan bu durumun dezavantajı ise müşteri hizmetlerini aradığınızda telefonda beklemek zorunda kalabilirsiniz.  Bes iptali alternatif yollarını sizlere iletelim.

Ziraat Bankası Bes Emeklilik iptali 2019

Ziraat Bankası Online Bes iptali

Ziraat Bankası Bireysel Emekliliğinizi iptal etmek istiyorsanız internet üzerinden başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Online sistem üzerinden sizlere BES iptal formu sunulmaktadır. Ziraat bankası web sayfası olan www.ziraatbank.com.tr sayfasına giriş yaparak başvuru iptal talebininizi iletebilirsiniz.

Bes iptal talebi için başvuru formuna;

  • TC Kimlik Numaranız
  • Cep telefonu
  • Güvenlik Kodu

Yazılarak kısa bir form doldurmanız yeterli olacaktır. Form sonrası iletilen onay mesajı ile şifreyi sisteme girerek doğrulama yapmanız gerekiyor. Bireysen İnternet şubesine giriş yaparak “Değişiklik ve Talepler” bölümüne tıklayarak bu kısımda yer alan “Cayma Talebime Devam Etmek İstiyorum” linkine tıklamayız ve başvuru işlemlerinizi tamamlamanız yeterli olacaktır.

[ilgiliicerik icerik_id=”1349″]

Ziraat Bankası Mobil işlem ile Bes iptali

Mobil şube ile bes iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı telefonunuza yüklediğiniz ziraat mobil uygulaması ile başvuru işlemlerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz. İnternet bankacılığı a giriş yaparak işlemlerdeki adımları izleyerek, mobil uygulama üzerinden bes iptali yapabilirsiniz.

Ziraat Emeklilik Telefon Hattından Bes iptali

Ziraat bankası müşteri hizmetleri ile görüşerek BES iptali yapabileceğinizi belirtmiştik. Bankanın 0850 222 97 00 Emeklilik Hattı üzerinden 7/24 ulaşabilirsiniz. Bes iptal talebinizi ilettiğimiz numara üzerinden çağrı merkezi yetkili kişilere iletmeniz durumunda size yardımcı olurlar.

Belirtilen numarayı aradığınızda sesli menüden önce 2, sonra 1 ve tekrardan 1 tuşlarına basarak hızlıca işlemlerinizi gerçekleştirip müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz. Ziraat Emeklilik telefon hattın bes iptali en çok tercih edilen yollar arasındadır.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir