0

Ziraat Bankası faizsiz yem kredisi 2019 yılı içerisinde de çiftçilere sunuluyor. Kurulduğu günden beri çiftçilerin en büyük destekçilerinden biri olan Ziraat Bankası kampanyalarından yararlanabilirsiniz.  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Tarım Kooperatifleri aracılığıyla çiftçiler yem alımları için faizsiz krediden yararlanabilir. Ziraat Bankası tarafından alacağınız krediler iki yıl geri ödemesiz olacaktır. Ziraat Bankasının sunduğu yem kredisi 180 ay vadeli olup, hesaplama ve başvuru işlemleri hakkında tüm bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Yem Kredisi 2019

Resmi Gazete aracılığı ile yayımlanan mevzuatlar gereği tohum, gübre ve mazot gibi ürünler için destekler verilmektedir.

Üretim maliyetleri ve satış fiyatları ülkemizde son zamanlarda artmasından dolayı Topyekün Mücadele Programı ile fiyatlarda indirime gidilmiştir. Ek olarak devlet tarafından belirlenen tutarlar aracılığı ile çiftçilere destek sağlanıyor. Bu desteklerden bir tanesini de devlet destekli olarak çiftçilere sunulan yem kredisi olduğunu söyleyelim.Ziraat Bankası hayvansal ve bitkisel faaliyet üretimleri için sunmuş olduğu kredi kampanyaları bulunuyor. Bu kredilere devlet tarafından faiz desteği sağlanmaktadır. Geçtiğimiz yıl içerisinde Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğ-name ile tarımsal işletmelere, belirlenen konular üzerinden düşük faizli kredi kullandırılmaya başlanmıştı. Ziraat Bankası ve Tarım Kooperatifleri arasında imzalanan protokol gereği bu uygulama ise 2019 – 2020 yıllarında devam edecektir. Uygulanacak olan destekte ortaya çıkan faiz açığı ise hazine tarafından karşılanacak.

Ziraat Bankası yem kredisi 2019 alımları gerçek ve tüzel kişilere kredi desteği verilmektedir. Tarımsal krediler 7 yıl vadeli ve yıllık %6 faiz oranı olarak verilmektedir.

[ilgiliicerik icerik_id=”496″]

Yem Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır 2019

Ziraat bankası gibi finansman sağlayan bankalar bulunmaktadır. Ziraat bankası tarafından verilen kredilerin tek farkı devlet tarafından yapılan düzenlemeleri içermesidir. Yem kredisi uygunluk şartlarını taşıyan çiftçilere gerekli evrakları temin ederek Ziraat Bankası şubelerine gidebilir. Bu duruma ek olarak Tarım Kredi Kooperatifleri’ne de giderek başvuru yapabilirsiniz. Faizsiz olarak verilen bu kredilerden yararlanmanız için hayvancılık faaliyetlerinde aktif bulunduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor. Size verilen ödemeyi de büyükbaş ya da küçükbaş hayvanlar için kullandığınıza dair belgelendirmeniz gerekmektedir.

Kredi başvurunuz onaylandığında ödemeleri Ziraat Bankası şubelerinden yapmanız gerekmektedir.Ödeme vadeler, taksit tutarları bütçenize göre hesaplanıp belirleniyor. Bankanın sunmuş olduğu kredi de çeşitli kolaylıklar sağlanmaktadır. Bu yüzden alacağınız kredinizi bütçenize göre ayarlayabilirsiniz. Ziraat bankası yem kredisi özellikleri detayları maddeler halinde aşağıda bulabilirsiniz.

 • Krediler %0 faiz oranı ile verilmektedir.
 • Kredi 180 gün 6 ay vadeli olarak verilmektedir.
 • Kredi başvurusu banka şubeleri ve tarım kredi kooperatifleri aracılığı ile yapılacak.
 • Başvuru yapacak çiftçilerin çks kaydı olması gerekiyor.
 • Tarım Kredi Kooperatifleri üyesi olan çiftçilere kredi verileceği için Kooperatif üyeliğinizi de tamamlamanız gerekmektedir.
Yem Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır 2019
Yem Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır 2019

Yem Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler 2019

Banka şubesine başvuru için giderken yanında bulundurmanız gereken bazı evraklar bulunuyor. Bu evraklar bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir. Bankanın vereceği kredi de finansman durumunu yetersiz görürse kefil ya da teminat talep edilebileceğini hatırlatmak isteriz. Başvuru formunuzu doldurduktan sonra aşağıda bulunan evrakları temin etmeniz durumunda başvuru işlemleriniz tamamlanacaktır.

 • TC kimlik fotokopisi,
 • ÇKS Kayıt Belgesi ( ÇKS Nasıl Alınır 2019 yazımızdan detayları bulabilirsiniz.)
 • Varsa vergi levhanız gerekiyor.
 • İşletmeyi teşvik edici belgeler yani tapu fotokopisi, kira kontratı gibi.
 • Hayvanların küpe numaralarının iletilmesi,
 • 3 yıllık bilanço geliri

Belgeleri istenmektedir. İpotek göstererek kolay bir şekilde yem kredisi alabilirsiniz.  Sahip olduğunuz hayvanların küpe numaraları üzerinden teminat gösterirseniz eğer hayvanlara sigorta yapmanız gerekebilir. Sigorta nedeni ise hayvanların ölmesi veya telef olması gibi sebeplerin yaşanması durumunda çiftçilerin mağdur olmaması için sigorta gerekli ancak bu durumda ek maliyet diyebiliriz. Bu nedenle arazi gibi taşınamaz mal varlıklarınızı ipotek göstermeniz daha sağlıklı olur.

[ilgiliicerik icerik_id=”1268″]

Güncel Yem Fiyatları 2019

Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz tarafından yapılan açıklama istinaden, yem sektörü içerisinde en düşük yem fiyatını Tarım Kredi Kooperatifi sunuyor. Aşağıda yem fiyatları güncel listesini bulabilirsiniz.

Büyükbaş Yem Fiyatı

Yem KonusuFiyat 50 KG ÇUVAL
Pelet Besi Yemi70-75 TL
Toz Besi Yemi65-70 TL
Toz Süt Yemi70-75 TL
Pelet Süt Yemi75-80 TL
Buzağı Büyütme Yemi80-85 TL
Tahılmix Süt Yemi85-90 TL
Tahılmix Besi Yemi60-65 TL

Güncel büyük baş yem fiyatını yukarıda görebilirsiniz. Fiyatlar bulunan bölgeye göre değişkenlik gösterebilir. Tahmini fiyat bilgisini sizlere iletmeye çalıştık. Güncel bilgiyi Tarım Kredi Kooperatiflerinden alabilirsiniz.

Güncel Yem Fiyatları 2019

Küçükbaş Yem Fiyatı

Yem KonusuFiyat 50 KG Çuval
Kuzu Büyütme Yemi70-75 TL
Pelet Kuzu Süt Yemi80-85 TL
Koyun Süt Yemi70-75 TL
Koyun Süt Yemi Toz65-70 TL
Toklu Yemi80-85 TL

Güncel Yem fiyatları 2019 listesini böylece sizlere iletmiş olduk. Yem kredisi hakkında tüm soruları bizlere yorumlarda belirtebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir