Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2019

tarafından
146
Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2019

Engelli olan vatandaşlarımızı topluma kazandırmak, ihtiyaçlarını karşılanması için Ziraat bankası engelli kredisi 2019 kampanyası mevcuttur. Engelli vatandaşlarımızın tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de yaşadıkları sıkıntılar ciddiye alınması gerekiyor. Hayatlarını kolaylaştırmak için gereken destekleri vermemiz gerekiyor.

Engelli olan bireyin toplumun bir parçası gibi hissetmesini sağlamalıyız. Devletin bu konuyla ilgili çalışma yaptığını söyleyebiliriz. En basit örnek ile verecek olursak eğer kurumsal firmalarda mutlaka engelli personel çalıştırılması zorunludur. Bu bağlamda engelli kişilerin, engeli olmayan insanlardan farklı olmaksızın toplum ve ekonomiye katkı sağlaması hedeflenmiştir. Ticaret alanında faaliyet göstermek veya ihtiyaçlarını karşılamak için engelliler finansman ihtiyacı duyabilirler. Bu finansman ülkemizde bulunan Ziraat bankası tarafından sağlanabiliyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”162″]

Ziraat Bankası Engelli Kredi Başvurusu

Ziraat bankasının engellilere sunmuş olduğu krediden yararlanmak için web site üzerinden ön başvuru sürecini tamamlayabilirsiniz. Ön başvuru süreciniz banka tarafından değerlendirilecektir. Banka tarafından belirlenen şartlara uygun görüldüğünüz takdir de krediniz onaylanacaktır. Ziraat bankası engelli kredi başvurusu yapmak için size yakın olan ziraat şubesine de gidebilirsiniz. Banka gişe de görevli olan temsilciden kredi hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz. Ziraat bankası engelsiz destek paketi üzerinden başvuruyu tamamlayıp kredinizi alabilirsiniz. Kredi başvurunuz onaylanmadan önce sizden bir takım belgelerde isteniyor. Bunlar gelir belgesi, nüfus cüzdanı, engelli olduğunuzu kanıtlayan belge (engelli kimlik kartı), ikamet belgesidir. Her şeyi hazır ettiğinizde kredi kullanmanız için herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Başvurunuz kısa bir süre içerisinde değerlendirilip banka tarafından onaylanacaktır.

Ziraat Bankası Engelli Kredi Şartları

Diğer tüm kredi ürünlerinde olduğu gibi ziraat bankası engelli kredi şartları bulunuyor. Bankanın belirlediği şartları yerine getirdiğiniz sürece engelli kredisinden yararlanabilirsiniz. Peki bu şartlar nelerdir? bu soruyu detaylandıralım. Engelli kredisi alabilmek için en önemli şartlardan birisi bir geliriniz olması gerekiyor. Geliri olmayan kişilere kredi verilmemektedir. Geliriniz belgelenebilir de olması gerekmektedir. Engelli maaşı alıyorsanız bu maaşı gelir olarak bankaya gösterebilirsiniz. Banka siciliniz veya geçmiş banka çalışmalarınızın iyi olması gerekmektedir. Düzenli olarak faturalarınızı veya kredi kartı borcunuzu ödemiş olmanız gerekiyor. Banka tarafından kara listeye alınmamış olmanız gerekiyor. 18 yaşınızı doldurmanız gerekmektedir. 18 yaş altı kişilere kredi verilmemektedir. Bu şartları sağladığınız sürece bankaya başvuru yapabilirsiniz. Kredi kartlarını banka üzerinden tekrar teyit edebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]