0

Ziraat Bankası Çiftçi Destekleme Ödemeleri

Çiftçilerin en çok kullandığı bankalardan birisi de Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankası çiftçi destekleme ödemeleri konusunda gerekli yardımlarını sunup çiftçi müşterilerine çeşitli avantajlar sağlamıştır. İhtiyacınız olan bütün çiftlik yatırımlarını için banka şubelere giderek gerekli finansmanı sağlayabilirsiniz. Yazımızın geri kalan kısmında Ziraat Bankasının ve devletin size sağlamış olduğu diğer destekleri ileteceğiz.

[ilgiliicerik icerik_id=”175″]

Ziraat Bankası Düşük Faizli Kredi 2019

TC Ziraat Bankası A.Ş ve Tarım Kredi Kooperatiflerince yürülen Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi kullandırılmasını ilişkin kararın yürürlüğe konulması; Hazine Müsteşarlığının (Başbakan Yardımcılığı) 27.12.207 tarihli ve 34098 sayılı kanunu üzerine 15.11.2000 tarihli 4603 sayılı kanunun 3. maddesine 27.12.2006 tarihli 5570 sayılı kanunun 1. maddesine dayanılarak 08.01.2018 kesinleştirilmiştir. Bu çıkarılan kanun ile birlikte ziraat bankası çiftçi kişilere düşük faizli kredi vermektedir. En büyük destekçilerden biri olan Ziraat Bankasının amaç, kapsam ve uygulamaya ilişkin esasları maddeler halinde sizler için hazırladık.

  • Çiftçilerin tarımsal üretime yönelik finansman ihtiyaçları uygun konuşlarda sağlanacak.
  • Banka tarafından uygulanacak olan tarımsal kredi faiz oranları netleştirilen faiz oranlarda dışında indirim yapılmak ve kredi üst limitleri aşılmamak suretiyle tarımsal kredi kullanabileceksiniz.
  • Birden fazla üretim yapmak için kredi talebinde bulunan üreticiler kullandırılabilecek toplam kredi üst limiti krediye uygun ürünlerden en yüksek kredi limitine sahip ürüne göre belirlenecektir. Söz konusu olan limit, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve besiciliği faaliyet gösterilen işletmelerin kapasitesine göre bu üretim konusunun limiti kadar aşabilir.
  • Sözleşmeli Üretim Modeli kapsamında, üreticiler ile imzaladığı sözleşmeler dahilinde ürünü almayı garanti etmek suretiyle kişilere azami 10.000.000 TL’ye kadar sözleşmeli üretim kredisi çıkabilir. Bu miktar açıklanan faiz oranı üzerinden uygulanır.
  • Birden fazla kredi alacak kişiler belirlenen üst limiti aşamaz. Risk grubuna giren işletmeler bu karar kapsamında tek bir işletme olarak kabul edilir.
  •  Kredi kullanacak çiftçiler, indirim oranından, kullanacakları kredi miktarına göre kademeli olarak yararlanır.
  • Mevut işletme olan çiftliğin satın alınmasına yönelik krediler de ise, satın alınacak işletmenin faaliyet konusu itibarıyla yine belirtilen oranları ve kredi üst limitleri dikkate alınacaktır.
  • Tarım amaçlı üretim kooperatiflerine, üyelerin üretim kapasiteleriyle uyumlu olacak şekilde senet tutarının %75’ine kadar azami 9 ay vadeli kredi kullanabilirler.

Ziraat Bankasının sağlamış olduğu bu koşullar banka şubelerine gidilerek ilgili birimden daha fazla detayı öğrenebilirsiniz. Diğer soru ve görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir