Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

tarafından
141
Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

Öğrenci olmak ve okumak için şehir dışına gitmek zorunda kalan öğrenciler, ihtiyaçlarını karşılamak için nakitleri olmadığında kredi kartına ihtiyaç duyabilirler. Bu durum için Üniversite Öğrencilerine kredi kartı veren bankalar 2019 listesini sizlere ileteceğiz.

Öğrenciyseniz ve kredi kartı almak için sık sık araştırma yapıp edindiğiniz bilgiler aklınızı karıştırıyorsa ve hangi bankadan kredi kartı alabilirim diye merak ediyorsanız yazımızın tamamını okumanızı tavsiye ederiz. Üniversite öğrencilerinin eğitimlerini tamamlarken maddi sıkıntı yaşamadan tamamlaması için eğitim kredisi adı altında bankalar tarafından kredi kartı verilmektedir.

Peki Öğrenciye kredi kartı veren bankalar 2019 listesinde hangi bankalar yer alıyor?

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

Öğrencilere hemen hemen her bankanın kredi kartı verdiğini söyleyebiliriz. Kredi kartında pek çok işlem yapabilirsiniz. Bu yapabileceğiniz işlemler arasında nakit avans çekimi de bulunuyor. Özellikle öğrencilerin nakit avans için tercih edecekleri kredi kartlarında maalesef  nakit avans verilmemektedir. Düşük faizli ve uzun vadeli olarak eğitim hizmetleri için verilen kredi kartını sadece alışverişlerde kullanabilirsiniz. Kredi kartı almak için KKB skorunuz önemlidir. Kredi notunuz düşük olan öğrenci kredi kartı alamaz. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar 2019 listesini aşağıda sizlere maddeler halinde aktaralım.

  • Akbank 26 yaş altında olan öğrenciler için özel kredi kartı sunmaktadır.
  • Halkbank ise 48 ay vadeli 10.000 TL öğrenci kredisi veriyor.
  • Ziraat Bankası Genç Kart kampanyasından yararlanabilirsiniz ve 5 yıl boyunca kart aidatı ödemenize gerek kalmaz. Lisans öğrencisine 500 Türk Lirası, yüksek lisans 800 Türk Lirası, doktora 950 Türk Lirası kredi kartı limiti verilmektedir.
  • TEB, Türkiye Ekonomi Bankasından ÜniversiTEb kart alabilirsiniz.
  • Vakıfbank Like Card talebinde bulunabilirsiniz.
  • Yapı Kredi bankasının üniversite öğrencilere sunduğu Kredi Play ile word kart özelliği kullanabilirsiniz.
  • İş Bankası iş’te üniversiteli kredi kartı sloganı ile verilen kredi kartından yararlanabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”290″]

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu İçin Gereken Evraklar 2019

Öğrenci kredi kartı alabilmeniz için bankadan bazı evraklar istenecektir. Bankalar genelde öğrencilere vereceği kredi kartlarında fazla evrak talep etmiyor. Kredi kartını alacak öğrencinin kredi notu iyi olması ve risk raporunda olmaması durumunda aşağıda bulunan evrakları temin etmesi yeterli olacaktır.

  • Öğrenci Belgesi,
  • Öğrenci Kimliği,
  • Nüfus Cüzdanı

Öğrenci kredi kartı başvurusu için yeterli olacaktır. Öğrenciler için kredi kartı oldukça önemlidir ancak bu alacağınız kredi kartlarını kontrollü ve bilinçli bir şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz.Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]