Kredi Kartı Temassız Ödeme Nasıl Kapatılır?

tarafından
177
Kredi Kartı Temassız Ödeme Nasıl Kapatılır?

Kredi kartı temazsız ödeme iptali hakkında günümüzde pek çok sorular sorular sorulmaya başladı. Bizde sizlere bu durumunla ilgili detaylı bilgi vermek istedik. Temassız ödeme iptali için yapmanız gereken işlemleri aşağıda iletiyoruz.

Temassız Ödeme İptali 2019

Kredi kartı temassız ödeme iptali için bizlere pek çok soru yönelttiniz. Bizde bu sorulardan yola çıkarak sizlere detaylı bilgi vermek istedik. Kredi ve banka kartları kişilerin gün ihtiyaçlarını karşılamak için en önemli araç olduğunu iletmiştik. Kredi kartları düzenli kullanıldığında kişilerin hayatlarını kolaylaştırabilir. Bunun için ihtiyaçlarınıza göre harcama yapmanız ve ödemelerinize dikkat etmeniz gerekecektir. Bankaların getirmiş oldukları yenilikle artık kredi kartları veya banka kartları temassız kullanılabiliyor. Temassız kredi kartı alışveriş sıralarında beklememek, ödemelerin daha hızlı yapılmasını amaçlayan bir yeniliktir. Kart hakkında detaylı bilgiyi daha önce yazmış olduğumuz temassız ödeme özelliği nedir makalemizde bulabilirsiniz. Temassız kartların kullanımı gün geçtikçe artıyor. Kartın temassız olması nedeniyle birçok vatandaşın aklında soru işaretleri bırakmıştır. Bankalar temassız kart için yeterli güvenlik önemleri alındığını bildirse de kişiler bu özelliği iptal etmek hakkına sahiptir. Yazımızın devamında temassız ödeme iptali 2019 hakkında detaylı bilgileri sizlere ileteceğiz.

 

[ilgiliicerik icerik_id=”92″]

 

Kredi Kartı Temassız Ödeme Nasıl Kapatılır 2019

Öncelikle kart sahibi değilseniz, bankaya başvurduğunuz kartınızın temassız ödemesi olup olmaması gerektiğini ilgili bankaya bildirmeniz gerekiyor. Bildirim yapmazsanız kartınız temassız kart olarak tarafınıza ulaştırılabilir. Kartınızda temassız kart özelliği var ise bu işlemi iptal kolay bir şekilde iptal edilebiliyor. Bunun için yapmanız gereken, kartı almış olduğunuz bankanın çağrı merkezini aramaktadır. Telefonda görüştüğünüz müşteri temsilcisi ise size bu hakkında yardımcı olacak. Sizin burada yapmanız gereken işlem sizden istenen bilgileri iletmek ve kartın temassız özelliğini iptal istediğinizi iletmenizdir. Bu bilgi ile banka müşteri temsilcisi kartınız temassız ödeme özelliğine kapatılacaktır.

Kredi kartı temassız ödeme özelliği kapatma işlemi için alternatif yollarda bulunmaktadır. Çağrı merkezi veya şubelere gitmenize gerek kalmadan online hizmetler kullanılarak da kapatılabiliyor. Kredi Kartı kullanan pek çok kişinin internet bankacılığı kullandığını düşünürsek eğer, temassız ödeme iptalini internet bankacılığı üzerinden kapatmak daha kolaydır. Temassız ödemeye kapatmak için öncelikle kartınızın özellikler, kart detayları bölümüne girerek temassız ödeme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu işlem bankadan bankaya değişmektedir. Her bankanın internet bankacılığından bu işlem yapılamadığını belirtmek isteriz. 

 

Temassız Ödeme Güvenilir Mi?

Temassız ödeme güvenilir mi? sorusunun cevabı kişiden kişiye değişmektedir. Bankaların bu sistem için almış oldukları önlemler vardır. Temassız kart ile ödeme işlemleri kısıtlı olarak yapılıyor. Bu durumu detaylandıracak olursak eğer temassız kart ödeme özelliğinize kısıtlama getirebiliyorsunuz. Temassız ödeme özelliği üst limit 90 tl olacak şekilde ayarlanmıştır. Bankalar tarafından yaşayacağınız problemlerde her ihtimale karşı limit kararı alındı. Kişiler isteğine göre kredi kartı temassız limitini yükseltebilmektedir.

Kredi kartı temassız ödeme sorunlarınızla alakalı yaşadığınız problemleri yorumlarda belirtebilirsiniz.

 

 

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]