0

Taşıt Kredisi Şartları 2019

Toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen kişiler otomobil almak için gerekli yatırımlar yapıyor. Pek çok kişinin hayali olmasından daha çok gereklilik olarak görülmektedir. Araba fiyatlarının hızla artması kişiler tarafından sadece kullanmak için değil, yatırım aracı olarak da görülmektedir. Asgari ücretle çalışan bir kişinin günümüzde araba alma ihtimali oldukça zordur. Bunun için ciddi birikimimiz olması gerekiyor. Araba almak isteyip de birikimi olmayan kişilerin en çok tercih ettiğini yollardan birisi taşıt kredisi başvuru yapılmasıdır. Bankaların araba almak için tüketicilere sunmuş olduğu cazip faiz oranları ve avantajlar bulunuyor. Taşıt kredisi kullanarak otomobil sahibi olmak isteyen kişilerden istenen şartları yazımızın devamında aktaracağız.

Temel Şartlar

Taşıt kredisi şartları 2019 yılı içinde geçerli banka tarafından müşterilere uygulanan şartlar bulunmaktadır. Bu şartların detaylarını maddeler halinde sizlere iletmek istiyoruz.

  • Diğer tüm kredi çeşitlerinde istenen şartlarda olduğu gibi taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. 18 yaşını tamamlamamış kişiler kredilerden yararlanamaz.
  • Kredi almak için belgelenebilir geliriniz olmalı, yani sigortalı çalışan iseniz Sosyal Güvenlik Kurumu kaydınız olması gerekmektedir. E-devlet üzerinden SGK dökümü alınıp bankaya iletilmesi gerekiyor. Yalnız önemli bir noktayı hatırlatmak istiyoruz. Sigorta girişiniz en az 3 ay önce yapılmış olmalı ve güncel olarak yatması gerekmektedir.
  • Yukarıda ilettiğimiz ilk iki madde önemli ancak en önemli durum ise banka sicilinizdir. Banka siciliniz kredi notunuza göre belirleniyor. Kredi kullanmak için kredi notunuzun kötü olmaması gerekmektedir. Kredi notunuz ortalama altında olmaması gerekiyor.  Bu durum taşıt kredisi kullanabilmek için bankaların kişilere duyduğu güvence bakımından önemlidir.

Yukarıda belirttiğimiz üç şart sağlanması durumunda bankadan taşıt kredi kullanmak için engel bulunmuyor ancak bu durum kullanacağınız  kredi miktarı ve gelirinize göre değişkenlik gösterebilir.

 

[ilgiliicerik icerik_id=”257″]

 

Taşıt Kredisi Özel Şartlar 2019

Otomobil kredilerinde en uzun vade oranı 48 aydır. 48 aydan fazla kişiye taksit imkanı sunulmuyor. Aracınız vade süresince banka tarafından ipotek altına alınıyor. Kullanmış olduğunuz kredinin ödemesini yapmazsanız veya sürekli geciktirirseniz banka arabanıza el koyma hakkına sahip olacaktır.

Taşıt kredisi almak için istenen şartları sizlere aktarmış oluyoruz. sormak istediğiniz soruları ve görüşlerinizi yorumlarda belirtip gerekli desteği alabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir