0

Tarım kredisi hesaplama 2019 işlemlerinde faiz oranı oldukça önemlidir. Başvuracağınız bankadan kullanmak istediğiniz kredinin faiz oranını bilmeniz gerekiyor. Tarım kredisi veren bir den fazla banka bulunmaktadır. Bu bankalardan kredi aldığınızda faiz oranı üzerinden hesaplamaları yapmanız, ödeme planınızı bütçenize göre ayarlamanız önemlidir.

Tarım kredisi almak için Akbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Denizbank, Vakıfbank, İş bankası, Yapı Kredi, Halkbank, Fibabanka ve Kuveyt Türk bankaları ile görüşüp faiz teklifi alabilirsiniz. Alacağınız faizi bankanın hesaplama araçlarından yararlanarak hesaplayabilirsiniz. Çiftçi kredisi veren bankalar 2019 başlıklı yazımızdan da tüm detayları bulabilirsiniz.

Tarım Kredisi Alma Koşulları 2019

Kredilerde bankaların standart prosedürü kredi notunuzun ortalama üstünde olmasıdır. Kredi notunuz ortalama üzerinde değilse sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kredi notu bankalarla çalışmanıza bağlı olarak belirlenip Kredi Kayıt Bürosu tarafından kayıt altına alınır. Bankalar risk raporlarına göre hareket edip kişilere kredi kullanımı için imkan sağlar. Bu duruma ek olarak  tarım kredisi alma koşulları 2019 arasında mutlaka çiftçilik belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Çiftçilik belgesi tarım ile uğraşan kişilere verilmektedir. Tarım kredisi alma koşulları başvuracağınız bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir. Tarım kredisi alabilmek içinde tarım kooperatiflerine üye olmanız düzenli olarak üyelik ücretinizi ödemiş olmanız gerekiyor.

Tarım kredisi alırken banka tarafından koşullar sizlere tekrar iletilecektir. Bu koşulları bilmeniz yine de size avantaj sağlar. En azından süreçleri hızlandırmış olursunuz.

Tarım Kredisi Almak İçin Gerekli Evraklar 2019

Tarım kredisi almak için evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Bu evraklar gerçek kişiler ve tüzel kişiler olarak ikiye ayrıldığını söyleyebiliriz. Tarım kredisi almak için gerekli evraklar 2019 listesini sizlere sunalım.

Gerçek Kişiler

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi gerekmektedir.
 • Çiftçi Belgesi/ÇKS belgesi olması gerekiyor.  ÇKS belgesi Nasıl Alınır 2019 yazısından detayları bulabilirsiniz. Mutlaka ÇKS belgeniz olması gerekiyor.
 • Kredi almak için teminat olarak göstereceğiniz gayrimenkul veya farklı teminatlara ilişkin belgelerin bankaya sunulması gerekiyor.
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteriyorsanız son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablonuzu bankaya sunmanız gerekmektedir.

Tüzel Kişiler 

 • ÇKS Belgesi / Çiftçi Belgesi olması gerekmektedir.
 • Tüzel kişiliklerin sözleşmesinin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi gerekmektedir.
 • Oda kayıt belgesinin iletilmesi lazım.
 • Vergi levhası olması gerekiyor.
 • Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine dair noter onaylı imza sirkülerinin iletilmesi lazım.
 • Tarımsal işletmeye it tapu kaydı, kira kontratı gibi belgelerin iletilmesi,
 • Kredi almak için gösterilecek teminatlara ilişkin belgelerin iletilmesi,

Tarım kredisi için gereken evraklar temin edilmesi halinde kredinizi kullanabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir