0

Tarım kredisi faiz oranları 2019 bilgisini sizlere aktaracağız. Ülkemizde Tarım ve hayvancılık sektörü ile uğraşan kişilere düşük faizli kredi imkanları sunulmaktadır. Bu krediler tarım kredi kooperatifleri tarafından hasat zamanı ödemeli verilmektedir.

Ülkemizin tarıma elverişli topraklarında tarımla ilgili faaliyetlere geçmek isteyen çiftçilerimiz veya genç çiftçilerimize sağlanan düşük faizli tarım kredisi ve uygun ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. 1863 yılı kurulduğu andan itibaren tarım kredi kooperatifleri çiftçilere özel kredi imkanları sunarak çeşitli destekler veriyor. Tarım kooperatifin amacını sizlere iletecek olursak, tarımsal alanda faaliyet gösterip, üretim yapan çiftçilerimiz ile ilgilenen aynı zamanda kooperatife üye olan kişilerin haklarını korumak ve ihtiyaçlarını gidermek için kurulmuştur. Tarım ve hayvancılık işleri için ülkemizin torakları yeteri kadar elverişli olup, ekonominin kalkınması için tarım alandaki faaliyetlerin sürekli devam etmesi gerekiyor. Tarım ve hayvancılıktan gelecek ürünlerle kişilerin ihtiyaçları gideriliyor. Durum böyle olunca ekonomi de canlanmaktadır.

Tarım kredisi faiz oranları ve kredinin nasıl çekileceği hakkında sizlere bilgiler ileteceğiz.  Tarım kredisi almak için bazı evraklar gerekiyor. Bu evrakları da sizlere aktaracağız.

2019 Tarım Kredisi  Faiz Oranları

Tarım sektörüyle uğraşmak isteyen kişileri alacakları krediler de faiz oranı bulunuyor. Bu faiz oranları diğer kredilerle karşılaştıracak olursak oldukça düşük diyebiliriz. 2019 tarım kredisi faiz oranları bilgisini aşağıda bulabilirsiniz.

  • 1 ve 12 aylık vadeler üzerinden kredi alacak çiftçilerin aldıkları krediler için ödeyeceği yıllık faiz oranı %8 civarında olacaktır. Bu oran üzerinden tarım kredisi alabilirsiniz.
  • 12 ay ve 4 yıl arasında vade seçeneği seçip kredi çekmek isteyen çiftçilere uygulanan faiz oranları ise %10 olarak belirlenmiştir.
  • 4 yıldan uzun sürecek vade üzerinden kredi başvurusunda bulunan vatandaşların ödeyeceği faiz oranı ise %11 olarak belirlenmiştir.

Bu oranlar tarım kredisini almak istediğiniz zamana göre değişkenlik gösterebilir. Kredilerde faiz oranları önemli olmasının yanı sıra seçeceğiniz vade oranı da önemlidir. Vade süresi ne kadar uzarsa alacağınız kredi faiz oranı da orantılı bir şekilde yükselecektir.

Tarım Kredisi Alma Koşulları 2019

Tarım Kredisi Nasıl Çekilir 2019

Tarım Kredi Kooperatiflerinden kredi çekmek isteyen ve bu durumdan yararlanmak isteyen çiftçilerin uyum şartı göstermesi gerekiyor.

Bu şartların başında ise kooperatife üye olmanız gerekmektedir. Kooperatiflere üye olan kişiler gerekli şartları yerine getirdiği sürece tarım kredisi kullanabilirler. Tarım kooperatife üye olabilmeniz için hayvancılık, balıkçılık gibi alanlarda faaliyet göstermeniz veya tarımsal bir işletmeye sahip olmanız gerekiyor. Tarım kredisi nasıl çekilir 2019 sorusunun diğer cevabı ise tarım kredisi veren bankalardan alabilirsiniz. Çiftçi kredisi veren bankalar 2019 yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Tarımla uğraşan kişilere kredi veren bankalara başvuru yapıp gerekli şartları yerine getirdiğiniz sürece kredinizi alıp tarım alanında faaliyet gösterebilirsiniz.

Tarım Kredisi Alma Koşulları 2019

Tarım kooperatifleri üzerinden kredi almak için kooperatiflere üye olunması gerektiğini iletmiştik. Buna ek olarak üye olan girişimli aşağıda belirteceğimiz koşulları yerine getirmesi gerekiyor. Tarım kredisi alma koşulları 2019 bilgisini sizlere aşağıda iletelim.

  • Tarım kredi kooperatiflerinden talep edeceğiniz kredi için kefalet şartı istenmeyebilir. Krediyi alacak kişinin ihtiyaç duyduğu nakit tutar karşılığında taşınamaz mal ipoteği göstermesi gerekiyor. Teminat mektubu veya araç rehini de gösterilmesi zorunla hale getirilmiş durumdadır
  • Krediyi alırken ortaklarınızın olması, bu ortakların ödeme günü bulunması gerekmektedir. Ortak olduğunuz kişiler kredi karşılığından müşterek borçlu olarak tarım kooperatifi tarafından kabul edilmektedir. Kefil sayısı en az 2 en fazla ise 4 olması gerekiyor.
  • Başvurduğunuz kredi tutarı 20.000 Türk Lirası üzerinde olursa eğer taşınamaz mal ipoteği göstermeniz gerekmektedir. Kredi tutarı 40.000 Türk Lirası olacaksa kredi tutarının 2 katı değerinde teminat göstermeniz gerekmektedir.
  • Kredilerde alacak faiz oran 12 ay sürede %8 olarak, 1 yıl ile 4 yıl arasındaki vadelerde %10 olarak belirtilmiştir.

Tarım kredisi hakkında genel bilgileri sizlere iletmiş olduk. Tarımla alakalı diğer tüm bilgileri sistemiz de bulabilirsiniz. Buna ek olarak tarım ile alakalı gelişmeleri sizlere sürekli iletmeye devam edeceğiz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir