0

Sigortasız kredi veren bankalar özellikle sigortasız olarak çalışan veya çalışmayan kişilerin ihtiyaçlarını gidermek amacıyla tercih ettiği bankalardır. Günümüzde banka gibi finansal kuruluşlar, verdikleri hizmetten kaynaklı olarak mağduriyet yaşamamak adına sabit bir geliri olan, sigortalı olarak çalışma hayatı bulunan tüketicileri tercih etmektedir. Bu durumda sigortasız olan tüketiciler sigortasız kredi veren bankalar 2020 araştırması yapmaktadır.

Genel olarak sigortalı olarak çalışmak ve sabit bir gelire sahip olmak, bankaların kredi ve kredi kartı talebinde bulunan müşterilerinde aradığı özelliklerdir. Ancak kimi zaman yapılan kampanyalar dahilinde bankalar, eski müşterilerine bu özelliklere bakmadan kredi verebilmektedir. Sigortasız kredi veren bankalar bu gibi durumlarda müşterilerinin finansal geçmişini yani kredi notunu baz almaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar günümüzde tüketiciler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Çünkü kredi ödeme gücü bulunan ancak sigortalı olarak çalışma hayatı bulunmayan kişiler her bankanın başvuru şartlarını taşımamaktadır. Gelir belgesi sunma zorunluluğu istemeyen bankalar genel olarak online olarak başvurusu gerçekleştirilen ihtiyaç kredisi ürünlerinde bu kolaylığı sağlamaktadır.

Gelir belgesiz ve sigortasız kredi veren banka var mı diye araştırma yapıldığında şu bankalar karşımıza çıkmaktadır:

  • Denizbank
  • Vakıfbank
  • Odeabank
  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • Yapı Kredi

Bu bankalar dışında ülkemizin başarılı şubesiz bankalarından biri olan Enpara da sigortasız kredi veren bankalar arasında yerini almaktadır. Belirli bir meblağa kadar bu bankalar yalnızca müşterilerinin geçmiş finansal hareketliliklerine bakarak kredi onayını verebilmektedir. Bu sebeple tüketicilerin, kredi notlarını olumsuz etkileyecek olan tutumlardan kaçınması tavsiye edilmektedir.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar

İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Sigortası bulunmayan veya işsiz olan tüketicilere de bankalar genel olarak kefil veya ipotek usulüyle bankacılık ürün ve hizmetlerini sunmaktadır. Ancak kimi bankalar, müşterilerinin çalışma hayatı ve sigortası olmasa dahi pek çok hizmetini sunabilmektedir. Özellikle bankada hesabı ve birikimi bulunan kişiler, söz konusu bankalardan çok daha rahat koşullarda kredi alabilmektedir.

İşsizlere kefilsiz kredi veren bankalar genel olarak ipotek usulüyle çalışmaktadır. Örneğin; taşıt kredisi veya konut kredisi ürününden yararlanan tüketicilerin taşıtlarının veya konutlarının üzerine kredi ödemesi bitene kadar ipotek uygulanmaktadır. Böylelikle bankalar tüketicilerden kefil istememekte ve aynı zamanda kendilerini garanti altına almaktadır.

Belirli bir bankada tasarrufu bulunan ancak işsiz olan kişiler de kimi zaman bankaların kefilsiz kredi hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Ancak bunun için tüketicilerin geçmiş finansal hareketliliklerinin de beklentiler doğrultusunda olması istenmektedir. Dolayısıyla kredi notunun yeterli olması şartı burada da karşımıza çıkmaktadır.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansci

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir