Sigortam Yok Kredi Çekebilir miyim 2019

tarafından
126
Sigortam Yok Kredi Çekebilir miyim 2019

Bankalardan kredi almak istediğiniz bazı evraklar isteniyor. Bu evrakların yanı sıra kredi şartlarını da yerine getirmeniz beklenmektedir.

Sigortam yok kredi çekebilir miyim 2019 yılı merak edilen sorunun cevabını yazımızda ileteceğiz. Kredi almak isteyip, SGK kaydı olmayan kişilerin, sigortasız kredi alabilmesi için gerekli şartları yerine getirmesi halinde başvuruları olumlu sonuçlanmaktadır.  SGK kaydı bulunmayan kişiler için bankaların alternatif olarak geliştirdikleri sistemden yararlanabilir ve böylece kredi alamayan ev hanımları, serbest meslek sahibi olanlar, öğrenciler gibi pek çok kişi nakit ihtiyacını giderebilecektir.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2019

Ülkemizde sigortasız işçi çalıştırmak yasaktır ancak serbest meslek olarak çalışan, öğrenci veya ev hanımlarının sigortasız olması normal bir durumdur. Kısacası herkes sigortalı olacak diye bir şart bulunmamaktadır.

Bir firmada çalışıyorsanız işveren firma sizi SSK kaydınızı yapıp priminizi ödemek zorundadır. Eğer sigortanız bulunmuyor ve ihtiyaçlarınız için kredi almak istiyorsanız bu durum imkansız değildir. Sadece araştırmak ve doğru bankayı tercih etmeniz gerekmektedir. Bizde sizlere sigortasız kişiye kredi veren bankalar 2019 listesini ileteceğiz. Bankalar vermiş oldukları kredileri güvenci altına almak için sigortalı olan kişilere öncelik veriyor. Kredi almak için düzenli bir gelir olması önemli ve bu gelirin belgelenebilir olması gerekiyor. Düzenli gelirini tüketici ispat ederse, banka tarafından kredi kullanımda kolaylık sağlanır. Fakat sigortası olmayan ve herhangi bir sosyal güvencesi olmaması kredi kullanılmasına engel değil. Aylık geliri olan, banka hesaplarında birikmiş nakiti olan ve geçmiş banka çalışmaları düzenli olan yani kredi notu yüksek kişiler sigortasız olsa bile kredi kullanabiliyor. Bankalar müşteri potansiyelini yükseltmek için kredi kullanımı arttırmak ve tüketicilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için yardımcı olmaktadır. Aşağıda sigortasız kredi veren bankalar listesini bulabilirsiniz.

  • Akbank
  • Garanti Bankası
  • QNB Finansbank
  • TEB
  • İş Bankası
  • Odeabank
  • İNG Bank

Kişilere kredi vermektedir ve en çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Sigortasız kredi için ilgili bankalara başvuru yapabilir, detayları öğrenebilirsiniz.

Sigortasız Kredi Çekme 2019

Sigortası olmayan kişi bir bankaya başvuru yaptığında banka önce başvuran kişinin kendisiyle daha önce çalışıp çalışmadığına bakar. Yani geçmiş çalışmalarınız kontrol edilir. Eğer kredi başvurusu yapmış olduğunuz bankadan kredi kartınız varsa ödemeleriniz kontrol edilir. Ödemenizi aksatmıyor ve düzenli yapıyorsanız kredi notunuz yüksek olacağından sigortasız kredi çekme 2019 ihtimaliniz yükselecektir. Banka hesabınızda nakitiniz veya değerli yatırımları bulunan kişiler içinde bu durum geçerlidir. Sigortasız kredi alabilmek için izleyebileceğiniz alternatif yollar aşağıda yer almaktadır.

  • Mülk ipotek ettirerek; Eğer adınıza kayıtlı bir mülkünüz varsa ipotek ettirerek kredi alabilirsiniz.
  • Kira ya da emeklilik maaşınız varsa sigortasız kredi alabilirsiniz. Kira gelirinizi bankaya sunarak kredi alabilirsiniz.
  • 2. şahsın size kefil olması durumunda sigortasız kredi alma ihtimaliniz yükselir.
Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]