0

Sigortam Yok Kredi Alabilir miyim ?

Sigortam yok kredi alabilir miyim, sorusu çoğu kişi tarafından merak edilen konudur. Yükselen yaşam standartlarıyla birlikte kredi kart ekstra borcunu ödeyememiş olabilir, faturalarınız, gider masraflarınıza dahil nakit para konusunda sıkıntı çekebilirsiniz. Bu tip durumda bankalardan kredi çekme ihtimaliniz olabilir. Bu yazımızda sizlere SSK yok kredi çekmek istiyorum şeklindeki sorularınıza cevap vermek istiyoruz

Yasalar gereği firmalar sigortasız işçi çalıştırması suç olarak bilinmektedir. Fakat serbest (freelance) çalışan, ev hanımları ve öğrencilerin sigortasız olması normaldir. Kişilerin sigortalı olma gibi zorunluluğu bulunmamaktadır. Kişiler bir iş yeri adı altında çalışıyorsa, işveren işçiyi sigortalı yapma zorunluluğu bulunuyor. Bazı firma sahipleri zorunlu olmasına rağmen çalışanlarına SSK primlerini ödemez. Bu durumda acil nakit ihtiyacımız olabilir. Her bankanın kendi ürünlerini ve kampanyalarını kişilere kullandırmak ister ancak bu ürünleri teminat altında olan müşterilerine daha rahat kullandırır. Bu teminatta sigortadır. Düzenli geliri olan, geri ödemeleri düzenli yapmış kişiler banka için önemli potansiyel bir müşteridir. Sigortası olmayan kişinin, sigortalı kişiye göre kredi alma ihtimali düşüktür.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Nakit paraya ihtiyacınız olmasına rağmen yaşamınıza sigortasız olarak devam ediyorsanız, kredi kullanmak biraz detaylı olmasına rağmen imkansız değildir. Bankalar tabi bu tip durumlarda ilk kontrol ettikleri durum geri ödemeler konusunda kendisini ispatlayan tüketicidir. Geri ödemeleriniz düzenli ise bir adım öndesiniz. Sigortasız olmasına rağmen aylık geliri yüksek ve düzenli olan, banka hesabında yüklü nakdi (parası) olan ya da kredi notu yüksek olan kişiler sigortasız olmasına rağmen kredi kullanabilirler. Hukuki takibiniz ya da icralık durumunuz yok ise sigortasız 10.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Ülkemizde kişilere 40’ı aşkın hizmet veren banka var ancak bu bankalar içerisinden üç kamu bankası Halk Bank, Ziraat Bankası ve Vakıf Bank gelir belgesiz kredi başvurularında zorluk çıkartabiliyorlar. Bazı bankalar ise daha kolay kredi avantajı sunmaktadır. Sigortasız kredi veren bankalar için örnek verecek olursak eğer Garanti, TEB, Akbank gösterilebilir. Bu durum belirttiğimiz şartlara bağlı olup en güncel bilgiyi ise bankalara başvurarak öğrenebilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”73″]

Çalışmıyorum Kredi Çekebilir miyim ?

Belgelenebilir geliriniz olduğu sürece belirli bir miktara kadar kredi çekebilirsiniz. Örnek verecek olursak eğer ev, tarla benzeri mülklerinizden kira geliri sağlıyorsanız kredi çekmeniz mümkündür.

Sigortalı Kefille Kredi Çekebilir miyim ?

Sigortalı kefille kredi çekmek için, yukarıda sizlere sunduğumuz genel koşulların yanı sıra kefil olmayı kabul eden kişinin sigortası olması gerekmektedir. Bu şartlar sağlanırsa kredi çekebilirsiniz. Ek olarak kefil olacak kişinin evli olması durumunda, eşinin rızası olması gerekmektedir.

Sigortasız Kredi Veren Bankaların İstediği Belgeler

 • Nüfus cüzdanı
 • İkametgah adresi
 • Son 3 aya ait faturanın olması
 • Kira geliri olanlar için kontrat bilgisi
 • Emekliler için emekli odluğunu kanıtlayan belgenin iletilmesi
 • İpotekle kredi kullanacaklar için ise, tapu vb.  bilgiler banka tarafından istenecektir.

Aklınıza takılan diğer tüm soruları yorum olarak tarafımıza bildirebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhaba!

  Mali desteğe mi ihtiyacınız var? dünyanın her yerinde ihtiyacı olan borçlulara her türlü krediyi veriyoruz.

  5.000 – 10.000.000 ABD Doları
  * amaç *% 3 faiz oranı
  * 1-20 yıl arasında ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredinin esnekliği.

  Yardım için lütfen bizimle iletişime geçin.
  E-posta: creditfinancierhome@gmail.com