0

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

Ülkemizde bankalar ile istikrarlı bir şekilde çalışabilmek için öncelikle KKB  (Kedi Notu) puanınız yüksek olması gerekmektedir. Yüksek olmasının yanı sıra güncel fatura ödemeleriniz veya kredi kart borcu, kredi ödemeleriniz de istikrarlı olması gerekmektedir. Borçlarını çeşitli sebeplerden dolayı ödeyemediği için sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2019 da mevcuttur. Resmi Gazete de yayımlanan karar sonrası bu duruma artık endişe duymanıza gerek kalmayacak.  Daha önce uygulanan prosedür gereği kredi sicili bozuk olan veya kara listede bulunan kişilere kredi verildiği zaman BDDK kredi veren bankalara ceza veriyordu. Bankalarda listede bulunan kişilere kredi vermek istemiyorlardı. Yayımlanan bu karar sonrası kredi almak mümkün olacaktır. Yazımızın devamında detayları sizlere ileteceğiz.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

Borcunu aksatan veya düzenli ödemelerini gerçekleştiremeyen kişiler borçlarını ödeyip düzenli ödeme alışkanlığı olması sonrası kredi kullanabileceklerini daha önceki yazılarımızda da iletmiştik. Bu durumda dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise yasal takibe düşmemenizdir. Bankalar tarafından yasal takip sürecine olan kişiler ve sürekli ödemelerinde aksatan kişilerin başvuruları olumlu sonuçlanır diyemiyoruz.  Birçok kişi tarafından merak edilen sicilim bozuk kredi kullanabilir miyim? sorusunun cevabına evet diyebiliriz ancak bundan sonraki süreçte ödemelerinizin düzenli olması gerekmektedir.

Aktif Bank Sicili Bozuk Olana Kredi 2019

Aktif Bank şubelerinden kullanabileceğiniz kredi vadesi en düşük 3 aydır. En yüksek kredi vadesi ise 48 ay olarak belirtilmiştir. Banka tarafından aylık gelir dengenize göre taksit sayınız belirlenir. Kredinin faiz oranları ise %3,29 olarak belirtilmiştir. Bu oranın yüksek olduğunu düşünebilirsiniz ancak bankanın uyguladığı faiz oranları bu şekilde belirtilmiştir. Silici bozuk olan kişiler tarafından en çok tercih edilen bankalar arasında yer alıyor.

Burgan Bank Sicili Bozuk Olana Kredi 2019

Sicili bozuk olmasından dolayı çeşitli bankalardan ret cevabı alan kişiler Burgan Bankın sunduğu kredi avatajlarından yararlanabilirler. Burgan Bank müşterilere sundukları kısa vadeleri kredilerle sicillerinin daha iyi durumda olmasına yardımcı olmaktadır. Sicili bozuk olan kişiler bu avantajlardan yararlanabilir.

Halkbank Sicili Bozuk Olana Kredi 2019

Halkbank tarafından müşteriler sunulan kredilerin faiz oranları %2,50 olarak belirtilmiştir. Bu durum başvuru yapacağınız tarihe göre değişkenlik gösterebilir. Halkbank Türkiye genelinde pek çok tarafından tercih edilen banka olması nedeniyle sicili bozuk olan kişilere kredi verebilmektedir. Bu durum için bir kaç belge istenebilir. En güncel bilgiyi banka şubelerinden öğrenebilirsiniz.

İng Bank Sicili Bozuk Olana Kredi 2019

İng bank da sicili bozuk olan kişilere kredi desteği v ermektedir. Banka tarafından güncel faiz oranı %2,19 olarak belirtilmiştir. Sicili bozuk olan kişiler gelir belgelerini ispatladığı takdir de ilgili bankadan kredi kullanabilirler. Bunun için yapmanız gereken şubeye giderek başvurmak olacaktır.

Denizbank Sicili Bozuk Olana Kredi 2019

Kötü sicilleri olan müşterilere kredi kullanımı konusunda en büyük desteklerden birisi ise Denizbank olmuştur. Belirti kriter ve başvuru şartları ile kredi verebilmektedir. Özellikle ekonomik anlamda sıkıntı çeken,  ihtiyaçlarını karşılayamayan sicili bozuk kişiler Denizbank bireysel kredi ürünlerinden yararlanabilir.

Bankanın bu durum için müşterilere sunduğu uygun faiz oranları mevcuttur. İlgili banka şubelerine giderek veya müşteri temsilcileri ile görüşerek detayları alabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”165″]

Kara Listeden Nasıl Çıkılır 2019

Kara listeden nasıl çıkabilirim sorusunun cevabı net olacaktır. Bunun için yapmanız gereken borçlarınızı kapatmanız veya düzenli ödeme alışkanlığı edinmenizdir.  Düzenli alışkanlık edinen kişiler 5 yıl sonra kredi sicilleri temizlenmektedir. Bankalar tarafından sicilleriniz başvuru sonrası düzenli kontrol ediliyor. Geçmişte sicili kötü olan ancak ödeme alışkanlığı ile 5 yıl sonra temize çıkan kişiler bazı durumlarda yine başvuruları ret edilebiliyor. Bu durum bankadan bankaya değişmektedir. Sicil affı yasasının Resmi Gazete de yayımlanması sonrası kişiler artık 5 yıl beklemek zorunda kalmayacak.

Kara Listede Sorgulama 2019

Sicilinizi sorgulamak için Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi veya Kredi Kayıt Bürolarına başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında kredi almak isteyeceğiniz bankalardan da bu sicil notunuzu öğrenebilirsiniz.

Sicili bozuk olan kişiler için güncel bilgileri FinansBorsam olarak sizlere aktaracağız. Sormak istediğiniz diğer tüm soruları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir