0

Senetle para veren kuyumcular 2019 yılı için tüm araştırmaları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Acil nakite ihtiyacımız olduğunda başvurabileceğimiz alternatif yollar bulunuyor. Bankadan kredi almak, nakit avans kullanımı, yakınlarımızdan temin ettiğimiz borç paralar gibi alternatiflerin yanı sıra senetle borç para veren kuyumcular bulunmaktadır.  Özellikle kredi notunuz düşükse bu belirtmiş olduğumuz alternatif içerisinde yer alan bankalardan kredi veya nakit avans kullanamazsınız. Kredi notu düşük olan kullanıcılara banka kredi vermemektedir.

Son zamanlarda senetle para veren kuyumcular hakkında pek çok araştırma yapılıyor. Yazımızın devamında bu durumla ilgili sizlere bir takım bilgiler açıklayacağız.

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular 2019

Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durum ve işsizlik sebebi ile eğitim, sağlık vb. durumlardan dolayı paraya ihtiyaç duyabiliriz.

Bu durumu çözmek için başvurabileceğimiz pek çok alternatif yol bulunsa da bankalardan kredi almak bazen kolay olmuyor. Bu sebeple kişilerin başvuru yaptığı senetle para veren kuyumcular bulunmaktadır. Kuyumcular, müşterilerine taksitle altın satıyor ve almış olduğunuz altınları bozdurarak nakit ihtiyacınızı giderebiliyorsunuz. Bu işlem senet karşılığı yapılmaktadır. Bu işlemleri gerçekleştirirken senetle işlem yapacağınız kuyumcuyu oldukça iyi araştırmanız gerekiyor. Senetle borç para veren kuyumcular 2019 listesini internet üzerinden bulmanız zor olacaktır. Yanlış bilgi aktarmamak adına  bu işlemi tanıdık vasıtası veya çevrenizde bulunan güvendiğiniz kuyumculara giderek senetle borç para verip vermediğini sorarak öğrenebilirsiniz. Senetle para almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunuyor.

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular 2019

Senetle para alırken dikkat etmeniz gerekenler;

  • En önemlisi ve herkesin dikkat etmesi gereken durumlardan birisi de boş bir senete imza atmamanız gerekmektedir.
  • Senette yer alan düzenlemelere dikkat etmeniz gerekiyor. Senetteki borç kısmındaki rakamların hem sayı hem de yazı ile yazılması gerekmektedir. Bu duruma dikkat etmeniz lazım.
  • Adınıza senet düzenlenirken sizinde bu işlem için seneti düzenleyen kişinin yanında olmanız daha sağlıklı olacaktır.
  • Senetle borç aldığınızda borçlarınızı ödediğiniz her bir taksit için ödediğinize dair onaylı bir çıktı almanız lazım.
  • Almış olduğunuz senetlerin hepsini borç bitene kadar saklamanız gerekmektedir.

Senetle iş yaparken kısacası dikkatli olmanızı ve yukarıda bulunan tavsiyeleri dikkate almanız sizin açınızdan daha sağlıklı olur.

Senetle Para Almak Güvenilir mi?

Senetle para almanın güvenilir olup olmadığı pek çok kişi tarafından tartışılmaktadır. Eğer güvendiğiniz bir kuyumcudan senetle borç para alıyorsanız sizin için pek bir sorun teşkil etmez ancak güvenmediğiniz kişilerle bu işlemi gerçekleştiriyorsanız tekrar düşünmenizden fayda vardır. Ülkemizde senetle yapılan işlemlerde mağdur olan pek çok vatandaş bulunuyor.

Sizinde bu konuyla ilgili mağduriyet yaşamamanız adına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Our Reader Score
[Total: 2 Average: 5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir