Şekerbank Altın Hesabı 2019

tarafından
149
Şekerbank Altın Hesabı 2019

Ülkemizde çoğu banka mevduat ürünleri arasında altın hesaplarına yer vermektedir. Şekerbank altın hesabı 2019 yılı içerisinde altına yatırım yapmak isteyen kullanıcılara sunmuş olduğu vadeli ve vadesiz altın hesaplarının özellikleri bulunmaktadır. Şekerbank altın hesabı nasıl açılır ve vadeli, vadesiz altın hesabının özellikleri, avantajlarına dair tüm bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şekerbank Vadesiz Altın Hesabı 2019

Bankanın tüketicilere sağladığı vadesiz altın hesabı ile altın alım satım işlemlerinizi vadesiz TL hesabı aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Altınların çalınma riski olmadan Şekerbank aracılığı ile güvence altına alıp, birikim yapabilirsiniz. Şekerbank’ın tüketicilere sunduğu vadesiz altın hesabı avantajları hakkında sizlere bilgi verelim.

 • Döviz alım ve satımı yapar gibi 0,01 gram ve katları şeklinde altın alıp hesabınızda birikim yapabilir veya satabilirsiniz.
 • Fiziki olarak saklama güçlükleri ve riskleri taşımadan, hesabınız üzerinden altın alıp satabilirsiniz.
 • Şekerbank vadesiz altın hesabı ile altınlarınızı çalınma ihtimali olmadan güvenli bir şekilde birikim yapabilirsiniz.
 • Vadesiz altın hesabı üzerinden istediğiniz zaman TL hesabınızı kullanarak altın alabilir ve istediğiniz zamanda hesabınızda bulunan altınları güvenli bir şekilde bozdurabilirsiniz.
 • Şekerbank vadesiz altın hesabı 2019 işlemlerinizde hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
 • Altın hesabınızda bulunan bakiyeyi bankada bulunan farklı bir hesaba ücretsiz bir şekilde havale/virman yapabilirsiniz. Bu durum için banka tarafından ücret alınmamaktadır.

[ilgiliicerik icerik_id=”1451″]

Vadesiz altın hesabı açma işlemleri Şekerbank Şubelerinden, İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi aracılığı ile yapabiliyorsunuz. Size En yakın Şekerbank şubesine gidip başvuru işlemlerinizi de tamamlayabilirsiniz.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı 2019

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı 2019

Bankanın bir diğer mevduat ürünleri arasından yer alan ürün ise vadeli altın hesabıdır. Vadeli altın hesabı ile tasarruflarınızı altına yatırarak değerlendirebilir hem altının değer artışından yararlanıp hem de birikimlerinize katkı sağlayarak avantajlı faiz oranlarıyla faiz getirisi sağlayabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi Şekerbank şubeleri, çağrı merkezi ve İnternet ve Mobil Bankacılık üzerinden tamamlayabilirsiniz. Vadeli altın hesabın özelliklerinden bahsedecek olursak eğer;

 • Çalınma ve kaybolma riski olmaz. Altın olarak faiz getirisi elde etme imkanı kazanırsınız.
 • Vadeli altın hesabının açılış limiti en az 250 Gram üzerinden yapılır.
 • Vadeli altın hesabı 92 ve 364 gün aralığında istediğiniz güne kadar açılabiliyor.
 • Vadeli altın hesabı 100.000 Türk Lirasına kadar Tasarruflu Mevduatı Sigorta kapsamına alınmaktadır.
 • Şekerbank Vadeli Altın Hesabı 2019 faiz tutarı üzerinden %15 oranında stopaj kesintisine tabi tutulur.

Hesabın açılış alt limit ve vade aralığı piyasa koşullarına göre banka tarafından belirlenmektedir. Bu durum değişkenlik gösterebilir.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]