0

PTT kredi 2019 başlıklı yazımızda tüm detayları sizlere ileteceğiz. Emekli kredisi olarak da bilinmektedir. PTT kredisi, emeklilerin ihtiyaçları doğrultusunda kullanabileceğiniz krediler. Maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız, PTT şubelerine gidip kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu durum sadece PTT ile anlaşmalı çalışan bankalar için geçerlidir. Peki bu ptt ile anlaşmalı çalışan bankalar hangisi sizlere bunun detaylarını iletelim.

PTT Kredisi Veren Bankalar 2019

PTT şubelerinden alabileceğiniz ihtiyaç kredileri mevcuttur. PTT kredisi veren bankalar 2019 listesini sizlere aşağıda maddeler halinde iletmek istiyoruz. Bu krediler emekliler için verilmekte olup tüm detayları sizlere aktaracağız.

 • Burgan Bank İhtiyaç Kredisi
 • Aktif Bank İhtiyaç Kredisi
 • ING Bank İhtiyaç Kredisi
 • TEB İhtiyaç Kredisi
 • Denizbank İhtiyaç Kredisi

Yukarıda yer alan 5 banka ptt üzerinden kredi kullandırma işlemi yapmaktadır. PTT şubesine gidip kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankaya seçip kredi hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz. Kredi almak için bankanın şartlarını bilmek ve evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Kredi notunuz düşük ise ptt üzerinden başvurularınız değerlendirilmeyecektir. Ödemelerinizi düzenli yapıp kredi sicilinizi iyi tutmanız banka tarafından önemlidir.

PTT Kredi Faiz Oranları 2019

Kredi faiz oranları başvuracağınız gün,hafta veya yıla göre sürekli değişkenlik gösterebilir. Bu bankaların faiz oranlarını piyasa şartlarına göre değerlendirdiğinden net bilgi iletmek sizi yanıltabilir. PTT kredi faiz oranları 2019 diğer bankalarda yaşanan faiz oranları gibi sürekli güncellenmektedir. PTT kredileri faiz oranları uygun gözükse bile çeşitli araştırmalar yaparak daha uygun faiz oranı olan kredi bulabilirsiniz. Bu konu için yapmanız gereken iyi araştırma yapmaktadır. En uygun kredi hangisi ise tercihinizi ona göre yapmanız daha iyi olacaktır.

PTT Kredi Şartları Nelerdir?

Bu şartları ikiye ayırabiliriz. PTT üzerinden kredi alan, PTT üzerinden kredi almayan emekliler.

PTT üzerinden maaş alan emekliler için;

 • Çekeceğiniz kredi miktarının geri ödemesi aylık maaşınızın yarısını geçmemesi gerekiyor. Maaşınızın yarısı kredi taksitlerini karşılayabilmesi gerekmektedir.
 • Kredi başvuru yapacaksanız 84 yaş üzerinde olmamanız gerekmektedir.
 • Kredi notunuzun kredi kullanmak için yeterli olması gerekmektedir.

PTT’den maaş almayan için gerekli olan şartlar;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak ve 84 yaşının üzerinde olmamanız gerekiyor.
 • Aylık gelirinizin yarısı kredi taksitinizi karşılaması gerekmektedir.
 • Kredi notunuzun kredi kullanmak için yeterli olması lazım. Ortalama altında kalan kişiler kredi kullanamaz.
 • Gelirin belgeli olarak beyan edilmesi gerekiyor.

PTT üzerinden genel olarak emeklilerin kredi kullandığını iletmiştik. PTT üzerinden emekli olmayanlarda gelir belgelerini sunarak bazı bankalardan kredi alabilirler. Yani emekli olmayan, emekli maaşını PTT’den almayan kişilerin kredi kullanma şansı bulunmaktadır. PTT den maaş alan kişilerin ptt üzerinden kredi başvurmasında avantajları var ancak ptt üzerinden maaş almayan kişilerin standart süreç gibi doğrudan bankaya başvurmaktan farklı bulunmamaktadır. Maaşı ptt de almayanlar doğrudan banka ile iletişime geçip krediyi alabilirler.

Emekliler kredi alabilmesi için yaş sınırı bulunuyor. Bu yaş sınırının geçilmemesi gerekmektedir. PTT üzerinden kredi veren bankaları iletmiştik. Bu bankaların kredi yaş oranlarını da sizlere aşağıda iletelim.

 • Burgan Bank 84 yaş sınırdır.
 • Aktif Bank 80 yaş sınırdır.
 • ING Bank 75 yaş sınırdır.
 • TEB  80 yaş sınırdır.
 • Denizbank 70 yaş sınırdır.

Belirtilen yaş sınırları içerisinde ilgili bankalar ptt üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

PTT üzerinden yaptığınız başvurular bankalara göre değerlendirme süreci değişkenlik göstermektedir. Bu değerlendirme süreci 10 dakika ile 1 iş günü arasında değişiyor. Maaşı ptt den almayanlar için ise bu sire 1 ile 2 iş günü arasında değişiklik göstermektedir.  Emekli maaşınızı PTT aracılığı ile alıyorsanız kredi taksit tutarınız otomatik olarak maaştan düşmektedir. Yani ödeme için herhangi bir işlem yapmanıza gerek bulunmamaktadır. PTT üzerinden emekli maaşı almayanlar ise çalıştıkları bankaların ödeme kanalları veya eft, havale yöntemi ile borçlarını ödeyebilirler.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 2]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir