PTT Engelli Kredisi 2019

tarafından
151
PTT Engelli Kredisi 2019

PTT engelli kredisi 2019 yazımızda sizlere engeli olan bireylerin kredi alması hakkında detayları ileteceğiz. Engelli maaşı alan veya diğer ismini iletecek olursak 2022 aylığı alan kişiler, günümüz şartları gereği ihtiyaçlarında artış oluyor. Engelli maaşın yetmediği durumlarda kredi başvurusu yapılabilir mi sorusu oldukça merak edilip araştırılmaktadır.

Engellilere daha iyi şartlar sunabilmek için gerekli çalışmalar devlet tarafından yürütülüyor. İhtiyaçlar doğrultusunda bankalardan üzerinden engelli kredisi almanız mümkündür. Buna ek olarak krediyi PTT üzerinden alabilirsiniz. PTT ile anlaşmalı olan bankalar, PTT üzerinden kredi desteği sağlıyor.  Engellilerin maaşları dikkate alınarak böyle bir kampanya sunulmuştur. PTT tarafından engellilere sağlanan bu kredinin en temel şartı kişilerin 2022 aylığı alıyor olmasıdır. Engel seviyesi belli bir seviye üzerinde olan her kişi bu krediden yararlanabilir. Yazımızın detayında sizlere bu kredi hakkında tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

[ilgiliicerik icerik_id=”659″]

PTT Engelli Kredisi Veren Bankalar 2019

Engeli olan kişilerin kredi alması mümkündür. Bu krediyi ister doğrudan banka üzerinden isterseniz PTT üzerinden yapabilirsiniz. Bu tercih sizin hür karınıza bırakılmıştır. PTT Kredisi 2019 yazımızda sizlere kredi veren bankalar detayını iletmiştik. Özürlü kredisi almak için yapmanız gereken bazı şartları yerine getirmektir. Her kredide olduğu gibi engelli kredilerinde de bazı şartlar ve prosedürler bulunmaktadır. Bunların detayını sizlere ileteceğiz. PTT engelli kredisi veren bankalar 2019 listesini aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Burgan Bank İhtiyaç Kredisi
  2. Aktif Bank İhtiyaç Kredisi
  3. ING Bank İhtiyaç Kredisi
  4. TEB İhtiyaç Kredisi
  5. Denizbank İhtiyaç Kredisi

PTT üzerinden alabileceğiniz alabileceğiniz banka kredileri yukarı da iletildiği gibidir. PTT üzerinden başvuru yapılıp sonuç elde edemezseniz, farklı alternatif yollarda deneyebilirsiniz. Engelli olan kişilere, Koç Finans, Halkbank, Denizbank, Ziraat Bankası gibi pek çok banka kredi verebiliyor. Direk bankalara gidip veya web sitesi üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Burada en önemli durum maaşınızı hangi nereden aldığınızdır. Krediyi PTT üzerinden alacaksanız maaşını PTT üzerinden, doğrudan banka üzerinden kullanacaksanız başvuracağınız bankaya taşımanız gerekmektedir. Maaşı aldığınız kurum dışında banka bir yerden başvuru yapacaksanız eğer aynı gün içerisinde dilekçe yazarak maaşınızı taşıma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi limitleri bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor. Genelde bankalardan alabileceğiniz krediler engelli maaşınızın 10 katı kadar olabilmektedir. Bu durum sizin ihtiyacınız olan miktarı karşılayamayabilir. Bankanın size teklif etmiş olduğu kredi miktarı yetersiz gelirse eğer, ek geliriniz varsa bu geliri bankaya sunabilirsiniz. Ek gelir sonrası size verilecek kredi miktarı yükseltilebilir. PTT veya banka üzerinden bu konuyla alakalı tüm detayları alabilirsiniz.

Engelli Kredi Şartları 2019

Engelli kredisi alabilmek için mutlaka kişinin bir geliri olması gerekmektedir. Bu gelir 2022 aylık maaşınız olabilir. Sigortanız ise en az 3 ay yatmış olması gerekiyor. Bir yer de çalışıyorsanız eğer geliriniz mutlaka belgelenebilir olması gerekmektedir. Buna ek olarak kredi notunuzun iyi olması lazım. Kredi notunuz banka ile çalışmanıza bağlı olarak belirlenip banka açısından önemlidir. Almış olduğunuz maaşınızın üzerinde haciz icra olmaması önemlidir. Kredi de bir önemli etken ise engel durumunuzun ne kadar olduğudur. Zihinsel engeli olan kişiler veya ölüm süreci rapor ile belgelenmiş kişilerin bankalardan kredi alması son derece zor durumdur. Hatta kredi verilmiyor diyebiliriz. Banka tarafından kişilere kredi verilirken mutlaka geri dönüşünün olmasına dikkat etmektedir.

Engelli kredi şartları 2019 yukarıda yazımızda belirttiğimiz gibidir. Sormak istediğiniz soruları aşağıda bulunan yorum alanına yazıp bize iletebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]