Peşinatsız Konut Kredisi Almak Mümkün mü?

tarafından
159
Peşinatsız Konut Kredisi Almak Mümkün mü?

Günümüzde ev almanın en kolay yolu bir bankadan konut kredisi çekmek olarak görülüyor. Finansal kaygılar ve hayaller arasında çalışanların en büyük ideali ev sahibi olmak.  Her ay düzenli ödemelerle birkaç sene içinde kendi evinin sahibi olmak mümkün. Peki, peşinatsız konut kredisi var mı?

Günümüz şartlarında para biriktirmek zorlaştı. Eskiden hayat sadece temel şeyleri alıp sonrasında bunları korumaktan ibaretti. Şimdiyse 5 senede bir mobilyalar ve eşyalar yenilenmezse herşey eskimiş oluyor. Bu kadar alışveriş odaklı bir hayatta para biriktirmekse imkansızlaşıyor. İnsanlar kazançlarını ellerinde tutmakta zorlanıyor.

Ev kredisi için bir bankaya başvurduğunuzda sizden bazı şartları yerine getirmenizi isteyecektir. Bunlardan birisi paraya bakıyor o şart da “kredi peşinatı”. Almak istediğiniz kredinin %5 ‘ini %10’unu yani bankanın politikası neyse o miktarı elden peşin olarak vermelisiniz. Bu peşinat bir teminat olarak görülüyor ve banka sizin aylık ödemeleriniz konusunda daha emin olabiliyor.

Hiç Peşinatsız Kredi Çekilebilir Mi?

Peşinatsız Konut Kredisi Almak Mümkün mü

Çoğu banka peşinatsız konut kredisi vermese de bunun alternatifi hep vardı. Çünkü bankalar sizin mülk konusunda güvenilir olduğunuzu ve ödemeler konusunda istekli olduğunuzu gördüğünde size alternatifler sunacaktır. Peşinat olarak vermeniz gereken parayı size ihtiyaç, taşıt, kobi kredilerinden birisiyle vermek isteyecektir.      Sonuçta 200.000 TL  kredi vermeye ikna olmuş bir banka personeli; 20.000 tl için neden olmasın ki? Başvurulan pek çok banka müşterilerine bu desteği sağlar.

 İnşaat,  Konut Şirketlerinden Peşinatsız Ev Alınabilir Mi?

TOKİ devlet destekli faizsiz konut alma imkanı sağlayan bir konut şirketidir. Aylık sabit ödemeler ve yıllık enflasyon bazında değişimlerle ev sahibi olabilirsiniz.

Emlak Konut birçok projesinde peşinatsız ev alma imkanı sunuyor. Emlak Konutta 2 yıl ertelemeli peşinat ile ev alabilme şansınız var. Diğer bir alternatif hiç peşinatsız konut kredisi kullanmaktır. Sizler için birkaç tane peşinatsız kredi seçeneğini derledik.

Hangi Bankalar Peşinatsız Konut Kredisi Verir ?

Peşinatsız Konut Kredisi Almak Mümkün mü

Eğer halihazırda bir ev sahibiyseniz eviniz ipotek ettirip peşinatsız kredi alabilirsiniz. İpotek riskli bir işlemdir çünkü bankaların bu konuda ki tutumu ne yazık ki müşterilerini zora sokacak kadar denetimsizdir.

Bunun yerine peşinatsız konut kredisi kullanmak daha risksizdir. Peşinatsız konut kredisi veren bazı bankalar şöyledir:

  1. Garanti BBVA Konut Kredisi
  2. QNB Finansbank Konut Kredisi
  3. HSBC Konut Kredisi
  4. Yapı Kredi Konut Kredisi

 

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]