Özel Sağlık Sigortası Nedir Nasıl Yapılır Kimleri Kapsar ?2019

tarafından
137
Özel Sağlık Sigortası Nedir Nasıl Yapılır Kimleri Kapsar ?2019

Özel Sağlık Sigortası ile Ailenizi Güvenceye Alın

Örneğin ailenizden birinin sağlık problemi oluştu.Tabii ki istemeyiz fakat böyle bir durumu daha da katlanılabilir bir hale getirmek için yapılan sigorta çeşididir . Aylık cüzi miktarlar ödeyerek özel sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz . Özel sağlık sigortası yaptırdığınız sigorta çeşidine göre anlaşmalı oldukları hastane , kurum ve kuruluşlarda geçerli olduğu alanlar vardır . Bu alanlar üzerinde %100’e kadar kapsayan sağlık hizmetlerinden faydalanabileceksiniz . Belirli limitleri mevcut . Örneğin ; Ayakta tedavide 10.000 TL’ye kadar ya da yatarak 50.000 TL’ye kadar kapsayan sigorta çeşitleri vardır .

Ayakta Tedavi ve Yatarak Tedavi Ne demek ? 

Ayakta Tedavi ; Hastaların ayakta giderilebileceği , ilaç , serum vb. tedavi yöntemlerle oluşan tedavi şekline denir .

Yatarak Tedavi ; Hastaların yatarak giderilebileceği , ameliyat , virüs vs. hastalıklarda yatırdıkları ve hastanenin koruma altına aldığı hastane tarafından belirlenen yatak parasının içinde geçtiği tedavi şekline denir .

Özel sağlık sigortası aileniz ve sizin için vereceğiniz en önemli ve gerekli kararlardan biridir. Burda sizin avantajınız tamamen aile paketlerinden oluşmaktadır . Aile paketleri ekonomik olmakla beraber hastalığın ne zaman geleceğini bilmediğimiz için belki de 10 yıl ödediğiniz Özel Sağlık Sigortası primizini tek seferde alabilirsiniz . Ayrıca herhangi bir sağlık problemi yaşamadığınız taktirde poliçe için ödemiş olduğunuz tutarlar düşüş gösterebilmektedir . Dolayısıyla bu ödemiş olduğunuz parayı boşa giden bir para olarak değil de geleceğin güvencesi gibi düşünebilirsiniz .  Bu poliçenin teminatları arasında bazı testler de bulunuyor. Devlet hastanelerinde saatlerinizi belki de günlerinizi harcayarak bekleyeceğiniz uzun sıralardan kurtularak bu testleri rahatlıkla yaptırabileceksiniz . Dediğimiz gibi hastalık can sıkan bir konu ama bunu daha da kolaya çekebilmeniz genel sağlık sigortaları sayesinde mümkün olacaktır .

Özel sağlık sigortasını istediğiniz şekilde biçimlendirerek ve şekillendirerek ödeme sistemi oluşturabilirsiniz . Dilerseniz sadece yatakta tedavi seçeği ya da ayakta tedavi seçeğeni gibi seçeneklerle belirleyebilirsiniz. Belirleyeceğiniz prim ve ödeme tutarları da sigorta tutarınızın yüksek ya da düşük olmasında büyük bir etkendir . Sizin prim ödeme gücünüze göre, teminatlar belirlenir ve hastalık durumunda alacağınız hizmetin detayları belirlenir. Tamamen yüzeysel bir kontrol poliçesinin yanı sıra, büyük ameliyatları kapsayan bir poliçe tercihi de yapabilirisiniz.

 

[ilgiliicerik icerik_id=”1078″]

Özel Sağlık Sigortasını Nerede Yaptırabilirim ?

Özel sağlık sigortasını yaptırabileceğiniz bir çok firma bulunmakta . Bu firmalardan bir kaç tane örnek verecek olursak ,

 • Axa Sigorta
 • Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta
 • Aksigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Ergo Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • Güneş Sigorta
 • Mapfre Genel Sigorta

yukarıda yazmış olduğumuz firmalardan özel sağlık sigortasını yaptırabilirsiniz . Umarım yaptırdıktan sonra hiç kullanmaz ve sağlıklı bir ömür geçirirsiniz .

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]