0

Onaylanan Kredi Nasıl İptal Edilir ?

İnsanların çalışarak belli bir gelir elde etmesi ve kazandıkları paralarla ihtiyaçlarını karşılama çalışırlar. Zaman içerisinde gelişen olumsuz sebeplerden dolayı ihtiyaçlarımızı karşılamayacak duruma gelebiliriz. Böyle durumlar için alternatif çözümler ararız. Bu alternatif çözümlerden birisi de bankaların sunduğu vadeli kredi ürünleridir. Kullanmak istediğimiz miktara göre bankalar tarafından bize sunulan krediler mali destek sağlamış olur. Bu tip durumlarda başvurusu yapılan kredi onaylandıktan sonra ihtiyacımızın kalmaması gibi durumlarla karşılaşabiliriz. Bu durumda kendimize onaylanan krediyi nasıl iptal edebilirim diye sorabiliriz. Onaylanan kredi nasıl iptal edilir sorusu ziyaretçilerimizin merak ettiği ve araştırdığı bir konu olmuştur. Bizde bu yazımızda sizlere bunun detaylarını anlatmak istedik.

Bu konuda detayları iletmeden önce onaylanan kredinin iptali yapılabileceğini belirtmek isteriz. Onaylanmış krediyi iptal etmek zor bir işlem değildir. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle hangi bankacılık platformu üzerinden başvuru yapıldığını bilmeniz gerekiyor. İnternet bankacılığı, ATM ve SMS ile yapılan başvurular veya şubelere şahsen yapılan kredi başvurusunun iptali farklılık gösterebilmektedir. Şubelere gitmeden yapılan başvuruların iptali daha hızlı ve zahmetsizce gerçekleştirilir. Yapmış olduğumuz başvurular kişinin kedi notu dikkate alınarak sonuçlandırılır. Kişinin kredi notu iyi ise kredi başvurusunun onay bildirimi veya ön onay bildirimi başvuru yaptığımız bankaya vermiş olduğumuz telefona mesaj olarak iletilir.

Bu işlemler sonucunda başvurusu onaylanmış kişilerin taleplerinin onaylanması için belirtilen evraklarla ilgili şubeye şahsen başvurarak başvuruyu tamamlaması istenir. Evrakların şubeye teslim edilmemesi kredinin iptali için yeterlidir. Evrakların şubeye teslim edilmesi ve kredinin onaylanmasıyla para direkt hesabınıza geçer. Burada bilmemiz gereken ise kredi iptal hakkımızın olduğudur ancak bu durumda ilgili bankanıza iptal dilekçeniz ile şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Prosedür gereği 14 gün yasal süreç içerisinde başvuru yapılması önemlidir. 14 günlük süre içerisinde paranın hesapta hareket işlemi görmemiş olması gerekiyor. Bu şartlar sağlandığı sürece iptali konusunda sorun yaşamazsınız. Para hesapta kullanılıp belirtilen süre içerisinde krediyi iptal etmek istenirse banka tarafından size belli bir ücret yansıtılır.

Kredi başvurusu hangi bankacılık platformu kullanılarak yapılmış olursa olsun kredi iptal hakkınız bulunmaktadır. Bu hak veriliyor diye, sürekli kredi başvurusu yapıp iptal etmek bankalar tarafından finansal bir dengesizlik gösterilip kredi notunuzun olumsuz etkilenmesine neden olabilir.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir