Ne Kadar Kredi Çekebilirim 2019

tarafından
133
Ne Kadar Kredi Çekebilirim 2019

Kişilerin bankalara başvurmadan önce merak ettiği ne kadar kredi çekebilirim 2019 sorusunun tüm detaylarını ve cevaplarını sizlere aktaracağız.

Kişiler kendi ihtiyaçları doğrultusunda krediye ihtiyaç duyabilirler. Hobiler, eğitimler, tatil, evlilik, alışveriş ve diğer tüm sebepler için nakit paramızın yetmediği durumlarda kredi almak için bankalara başvuru yaparız. Başvuru yapmadan önce kişilerin çekeceği kredi tutarını bilmeleri gerekiyor. Bu durum banka açısından önemlidir çünkü talepleriniz çekmek istediğiniz tutara göre banka tarafından hesaplanıp, onaylanmaktadır. Alacağınız kredilerde vade sınırı bulunabiliyor. Bankanın belirlediği maksimum vadeden daha fazla kredi kullanamayabilirsiniz. Bu durum bazen ipotek veya kefil gösterildiğinde değişkenlik gösterebiliyor. Örnek vermek gerekirse eğer ihtiyaç kredileri bankalar tarafından 36 ay vadeye kadar verilmektedir ancak banka ile görüşürseniz ve ipotek gösterebilecek durumdaysanız 48 aya kadar vadeli kredi kullanma imkanınız olabilir. İpotek göstereceğiniz krediler için evliyseniz eşinizin rızası olduğuna dair yazılı beyannamenin bankaya iletilmesi lazım. Taşıt kredilerinde ise 48 ay, konut kredilerinde 360 aya kadar vadeli kredi kullanılabiliyor.

Kredi çekebilme durumunuz kredi notunuz ile orantılıdır. Kredi notunuz düşükse eğer alacağınız kredi bir o kadar düşük olacaktır. Bankadan bankaya değişkenlik gösteren bu durumda hiç kredi alamama gibi durum söz konusu da olabilir. Bankalarla çalışmalarını düzenli tutarsanız bankanın belirlemiş olduğu vade oranlarına kadar üst limiti bulunan kredileri kullanabilirsiniz. Kredi notunuz ve gelirinize göre bu durumun hesaplandığını hatırlamak isteriz. Yüksek miktarlı krediler bankalar tarafından gelirlere göre de belirleniyor. Geliriniz yüksek ise bankadan alacağınız kredi de yüksek olacaktır. Bankadan alacağınız kredi tutarınızın geri ödeme taksit tutarı gelirinizin yarısını geçmeyecek şekilde olması gerekiyor. Gelirinizden yüksek tutarlı kredi ödemeleri alamazsınız.

Bankalar bu yüzden kişilere kredi kullandırmadan bazı evraklar talep ediyor. Bu evrakların detaylarını, maaşın kaç katı kredi alabileceğinizin detaylarını aşağıda bulunan başlıklarda görebilirsiniz.

Maaşımın Kaç Katı Kredi Alabilirim 2019

Bankalardan her yıl düzenli olarak yayımladığı kampanyalar dışında krediler maaş katlarına göre değil, aylık gelirinize göre kredi hesaplaması yapılmaktadır. Maaşımın kaç katı kredi alabilirim 2019 sorusunun detayı geliriniz ile orantılı olarak iletebiliriz. Bankaların dönemsel olarak yaptıkları kampanyalarda genelde düzenli ve kesintisiz gelire sahip olan memurlar ve emekliler için yapılıyor. Kredi notuna bağlı olarak yapılan kampanyalarda maaşın 12-15 katı arasında üst limit krediler bankalar tarafından tüketicilere sunulmaktadır. Gelirinizi bankaya ileterek alacağınız kredi tutarını öğrenebilirsiniz.

Maaşımın Kaç Katı Kredi Alabilirim 2019

Kredi Çekme Şartları 2019

  1. Krediyi çekecek olan kişinin 18 yaşını doldurması gerekmektedir.
  2. Vergi levhası veya aktif SGK kaydına sahip olunması gerekiyor.
  3. Bankalarla geçmiş çalışmaların düzenli, kredi notu iyi olması gerekmektedir.
  4. İpotek gösterilecekse eş rızasının yazılı olarak alınması gerekiyor.
  5. İhtiyaç kredisinde 36 ay, taşıt kredisinde 48 ay ve konut kredisinde 360 ay vade talep edilebilir.
  6. Gelirin resmi geçerliliği bulunan evrakların (maaş bordrosu) bankaya iletilmesi gerekmektedir.

Kredi çekme şartları 2019 bilgisini genel olarak sizlere iletmiş olduk.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim Hesaplama 2019

Öncelikle çekmek istediğiniz kredi türünü seçmeniz gerekmektedir. Hangi kredi türünü çekmek istediğini bilmeniz gerekiyor.

Örnek olarak sizlere iletecek olursak aylık geliriniz 4.000 TL olup, aylık kredi ödeme tutarınızı 750 olarak olduğunu varsayalım. Bu durum için 4.000 TL tutarı 2 ye bölerek 2000 TL aylık kredi ödeme gücünüz bulunmaktadır. 2.000 ile 750 TL çıkartılıp  1.250 TL çekebileceğiniz kredinin aylık taksiti olarak hesaplaması yapılır. Aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarı bulunmasından sonra güncel faiz oranları üzerinden kredi türü ve vade oranı belirleyerek kredi hesaplamanızı yapabilirsiniz. Hesaplanan kredi tutarının ana parası alabileceğiniz kredi tutarı olacaktır. Bankaların web sitesi veya diğer hesaplama araçları ile kredi hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Ne kadar kredi çekebilirim hesaplama 2019 bilgisini de sizlere aktarmış olduk. Bizlere sormak istediğiniz soruları mutlaka yorumlarda belirtin. Gerekli yardımı ve desteği sizlere verelim.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]