Nakit Avans Ziraat 2019

tarafından
166
Nakit Avans Ziraat 2019

Nakit avans Ziraat 2019 işlemleri hakkında tüm detayları, taksitli nakit avans özelliklerini sizlere ileteceğiz. Ziraat Bankası nakit avans işlemleri ile acil nakit para ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Ziraat bankası müşterilerine her konuda yardımcı olduğu gibi nakit avans işlemlerinde de yardımcı olmaktadır.

Acilen dışarı çıktığımızda yanımızda para olmayabilir. Bu tür durumlar için yanımızda nakit olmadığı anlarda, bankanın nakit avans işlemini kullanıp sorunu hızlıca çözebiliriz. Nakit avansı sadece anlık ihtiyaçlarda değil, ileriye dönük taksitli bir şekilde de kullanabiliriz. Bankanın 12 ay vadeye kadar nakit avans seçenekleri bulunuyor. Seçeceğiniz vade üzerinden belli bir faiz oranı ile nakit avansınızı kullanabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Ziraat 2019

Bankanın taksitli nakit avansı bulunduğunu iletmiştir. Bu taksitli avansların özelliği bulunuyor. Bu özellikleri aşağıda bulabilir, nakit avans hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 • Taksitli nakit avans işlemi kart sahibinin işlem anında kullanabilir çekim limiti ile sınırlıdır. Nakit avans işlemi günlük en düşük 100 TL, en yüksek ise 10.000 TL tutarına kadar kullanılabilir.
 • ATM üzerinden yapacağınız taksitli nakit avans işlemi ise ATM günlük para çekme limiti kadardır.
 • Taksitli nakit avans işlemi kredi kartına tanımlı limitten düşülmektedir.
 • KKDF %15 ve BSMV %5 faiz oranı üzerinden hesaplanmaktadır.
 • Bankanın tüketicilere sunmuş olduğu Bankkart Combo Ücretsiz kredi kartı ile taksitli nakit avans işlemi yapılamaz.
 • Taksitli nakit avansta bankanın tüketicilere sunduğu ComboLira kazanamazsınız.
 • Taksitli nakit avans işlemi yaptığınızda erken kapama işleminiz bir taksitten az olmamak koşulu ile kısmi ödeme yapılıyor. Erken kapama işlemlerinden banka tarafından faiz indirimi yapılır. Kısmi ödeme yapılma durumunda, ödeme tarihi ve miktarına göre faiz indirimi yapılacaktır.
 • Taksitler kullandığınız kredi kartınızın dönem borcuna ekleniyor.
 • Taksitli nakit avans işleminin iptali ve iadesi yapılmamaktadır.
 • Taksitli nakit avans kullandığınızda geri ödemesi boyunca kredi kartı hesap kesim tarihinizde değişiklik yapamazsınız.
 • Ziraat bankası gerektiğinde kredi kartınızda nakit çekme özelliğini engelleyebilir. Bankanın buna hakkı bulunuyor.
 • Nakit çekme özelliği engelli olan kart üzerinden taksitli nakit avans kullanılamaz.

Taksitli nakit avans ziraat 2019 işlemlerinde faiz oranı uygulanıyor. Ziraat bankası nakit avans faiz oranı 2,25% olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranı üzerinden nakit avansı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Nakit Avans Ziraat Hesaplama 2019

Kullanacağınız nakit avansın faiz oranını üzerinden hesaplama yapmanız gerekmektedir. Ziraat bankası nakit avans örnek hesaplama işlemini sizlere detaylandıralım. Bankadan şu an  6 ay vade ile 1.000 TL tutarında nakit avans kullanırsanız eğer 2,25% faiz oranı üzerinden ödeyeceğiniz faiz tutarı 80,48 olacaktır. Ödenecek net tutar ise 1.096,60 TL, yıllık maliyet oranıysa 27,00% olarak belirlenmiştir.

Bankadan 2.000 TL tutarını 12 ay vade ile kullanırsanız ödeyecek faiz oranınız 306,75 TL olacaktır.  Toplam geri ödemesi 2.368,11, yıllık maliyet oranı ise 27,00% olur.  Nakit avans ziraat hesaplama 2019 işlemlerini araçları veya bankanın İnternet bankacılığı aracılığıyla hesaplama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Nakit avans işlemleriniz kredi notunuza bağlı olarak verilmektedir. Kredi notunuz düşük ve kart ödemelerinizi gecikmeli ödüyorsanız nakit avans kullanımı yapamazsanız. Tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat bankasında da 1 takvim yılı içerisinde 3 kez kart borcunuzun asgari tutarını ödemezseniz kartınız nakit çekme işlemlerine kapatılır. Bir takvim yılı içerisinde üst üste 3 kez kart borcunuzun asgari tutarını ödemezseniz kartınız tamamen kullanıma kapatılır. Kart kullanım işlemlerinize dikkat etmenizi öneriyoruz.

Our Reader Score
[Total: 2 Average: 1.5]