Market Açmak için Kosgeb Desteği 2019

tarafından
126
Market Açmak için Kosgeb Desteği 2019

Ülkemizde pek çok vatandaş büyük market, bakkal, şarküteri ve süpermarket gibi alanlarda faaliyet göstermek için girişimde bulunmaktadır.

iş yeri açmak isteyen kişilerin en büyük destekçisi olan KOSGEB, KOBİ’lere bu konuda destek veren kurumların başında gelmektedir. Masker açmak için Kosgeb desteği 2019 yılı içerisinde tüm detayları sizlere yazımızda ileteceğiz.

Market Açmak için Kosgeb Destek Veriyor mu?

Kişilerin açmak istediği market, büfe veya bir şarküteri olsun bu durum farketmeyecektir. Önemli olan sağlam ve doğru bir iş planının oluşturulmasıdır. Bu iş planında önemli olan dükkanın belirlenmesi, müşteri kitlesi ve potansiyel analizin yapılması, rakiplerin analizi ve gelir – gider gibi pek çok etken bulunmaktadır.

[ilgiliicerik icerik_id=”1046″]

Elinde sermayesi olmayan vatandaşlar KOSGEB’ten iş yeri açma Hibe kredisi alamaz. Bu durumun alternatif yolu ise girişimci olan kişiler iş yeri açmadan önce dükkan sahibi, toptancı, mobilyacı ve diğer gider sahipleri ile anlaşıp ödemelerini KOSGEB üzerinden yapması şartıyla destek alabilir. Bu durum sonrası sıfır sermaye ile iş sahibi olabilirsiniz. Market açmak için kosgeb destek veriyor mu? sorusunun cevabı evet. Market açmak için KOSGEB desteği alabilirsiniz.  Ülkemizde bir market açmanın maliyeti, malzemelerin alınıp satışı yapılacak ürünlerin tedariki, açılış ve reklam giderleri ve dekorasyon için toplamda 50.000 ile 10.000 TL gibi bir meblağ söz konusu olacaktır. Bu fiyat açılacak olan marketin büyüklüğüne ve sektöre göre değişkenlik gösterebilir. Market açmak için önemli etkenlerden birisi ise dükkanı açacağınız marketin bulunduğu mevkidir. İstanbul üzerinden baz alıp örnek verecek olursak eğer Anadolu yakasında açacağınız bir marketin maliyeti 50.000 TL olacakken, Avrupa yakasında bu tutar 100.000 TL’yi bulabilir.

Market açma proje örneklerinden yararlanarak iş planı hazırlayabilirsiniz. KOSGEB’in sağlamış olduğu eğitim programlarına katılıp, sertifika aldıktan sonra iş planınızı KOSGEB’e sunmanız gerekmektedir. KOSGEB, market açmak isteyen girişimcilere 50.000 TL tutarında dükkan açma kredisi vermektedir. Bu desteğin yanında 100.000 lira da faizli kredi imkanı sunuyor. Bahsi geçen kredi ise 24 ay vadeli olarak verilmektedir.

[ilgiliicerik icerik_id=”1257″]

KOSGEB Büfe – Şarküteri Açma Desteği 2019

KOSGEB üzerinden alınan destek ile büfe ve şarküteri açabilirsiniz. Bu destek için yapılması gerekenleri aşağıda sizlere iletiyoruz.

  • KOSGEB tarafından girişimcilere veirlen eğitim kurslarına katılıp, sertifika alınması gerekmektedir.
  • İş projenizi hazırlayıp KOSGEB hibe kredi başvurusunda bulunmanız gerekiyor.
  • Projede değiştirilmesi veya düzeltilmesi gerekenler durumlar varsa KOSGEB’e tekrardan bildirilmesi,
  • Bayilik alacağınız firmalardan bayilik hakkında detayları görüşme ve piyasayı araştırmanız gerekiyor.
  • Kosgeb tarafından krediniz onaylanması halinde iş yeri açmanız,
  • Dükkan tutma, toptancı ve tedarik işleri için anlaşıp gerekli şartları yerine getirmeniz,
  • İş yeri açmak için 30.000 TL Kosgeb iş yeri açma kredisinden faydalanma,

Kosgeb tarafından özellikle kadım girişimcilere daha fazla destek verilmektedir. KOSGEB Büfe – Şarküteri Açma Desteği 2019 desteği hakkında merak edilen soruları yorumlarda bize iletebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 2 Average: 5]