Maaş Yazısı Örneği 2019

tarafından
177
Maaş Yazısı Örneği 2019

Maaş Yazısı Örneği 2019

Bu makalemizde özellikle bankalardan kredi almak isteyen birçok insanın ihtiyaç duyduğu maaş yazısı örneği 2019’u detaylı olarak anlatarak aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermeye çalışacağız. Bankalar maaş bildirim yazılarına oldukça büyük bir önem vermektedir. Bunun sebebi kredi verecekleri kişinin alacağı krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceğinin kontrol edilmesidir. Dolayısıyla bankalar bu gibi belgelerle bir nevi yatırımlarını garanti altına almaktadırlar. Bir diğer önemli noktaysa maaş alınan kurumun mali durumunun göz önünde bulundurulmasıdır. Bilindiği üzere devlet memurlarının bankalardan kredi almaları oldukça kolaydır. Bunun sebebi devlette hem göreve son verme gibi durumların yaşanmaması hem de devletin her daim ödeme yapacak olmasıdır. Ancak özel sektör söz konusu olduğunda bankalar daha titiz davranmaktadırlar. Çünkü özel sektörde çalıştığınız işletmenin ya da kurumun mali durumu, güvenilirliği gibi faktörler aynı zamanda sizin bu kurumdaki devamlılığınız konusunda belirleyici rol oynar. Bankalar ancak kurumunuzun güvenilir ve mali olarak sıkıntıda olmadığı zaman sizin de mesleğinize devam edeceğinizi öngörerek kredi imkanını sunmaktadır.

 

Maaş Yazısı ile Kredi Çekmek 2019

Bankaların maaş yazısında bulunmasını istediği birtakım şeyler vardır. Öncelikle yapacağınız bildirim yazısında tarih konu maaş tutarı gibi başlıklar net bir şekilde bildirilmelidir. İşletmenizin ya da kurumunuzun yetkilileri tarafından yazılacak bu yazıda belirtilmesi gereken sizin orada çalışmaya devam ettiğiniz ve çalışmanız karşılığı aldığınız ücretin tutarıdır. Bu tutarda herhangi bir kesintinin söz konusu olmadığının belirtilmesi de gerekir. Maaş yazısı ile kredi çekmek 2019 için bildirim yazıları kredi almak istediğiniz bankanın şube müdürlüğüne yazılmalıdır. Aynı zamanda bu yazıda firma adı ilgili adı ve maaşı alan kişinin sigorta sicil numarası işletmenin kaşesi ve ilgilinin imzası bulunmalıdır. Tüm bu başlıkları içeren bir maaş bildirim yazısıyla siz de istediğiniz bankadan kredi çekmek için başvuruda bulunabilirsiniz.

 

[ilgiliicerik icerik_id=”2229″]

 

Maaş Avans Yazısı Örneği 2019

Bilindiği üzere bazı işletmelerde avans alabilmek mümkündür. Bu avansın alınabilmesi için talebinizi resmi bir dille net olarak belirtmeniz gerekmektedir. İşletmenize avans için yazacağınız dilekçede şirkette çalıştığınızı X tutarında avans çekmek istediğinizi ve bu avansın geri ödemesini ne şekilde yapacağınızı beyan etmeniz gerekmektedir. Bu beyanın altına adınızı soyadınızı yazarak ve imzanızı atarak dilekçeyi tamamlamalısınız. Elbette dilekçeye tarih eklemeyi ve dilekçeyi doğru ilgili birime yazıp yazmadığınızı kontrol etmenizde fayda var. Böylece sizlere maaş avans yazısı örneği 2019’u da anlatmış olduk.

 

 

 

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]