0

Bankalar maaş müşteri kredisi 2019 kampanyası ile maaş verdikleri vatandaşlara özel kredi imkanı sunuyorlar.

Bankalar ihtiyaç kredisi kapsamında sunduğu bu kredileri vermek için oldukça hevesliler. Elbette bunun en büyük sebebi söz konusu müşterilerin aylık düzenli geliri olmasıdır. Düzenli bir maaş geliri bankaların gözettiği önemli şartlar arasında yer almaktadır. Bankaların kredi verirken gözettiği diğer önemli durumsa krediyi alacak kişinin sahip olduğu kredi notu oluyor. Bilindiği gibi bankalar kişilerin ödeme alışkanlıklarını ve finansal sorumluluklarını yerine getirme düzeylerini kredi notu sistemiyle derecelendiriyor. Düzenli maaş geliri olan ve kredi notu iyi olan bir vatandaşa neredeyse bütün bankalar kolaylıkla kredi imkanı sağlamaktadır.

Bu bankalardan bahsedecek olursak; Denizbank, Ziraat bankası, Vakıfbank, İş bankası, Halkbank ve Akbank gibi bankaları örnek verebiliriz. Bu bankaların uyguladıkları faiz oranları birbirinden farklı olsa da genellikle %1,30 ve %2,00 arasındadır. Normal ihtiyaç kredilerinden daha düşük bir aralıkta seyreden maaş müşteri kredisi faizleri birçok insanın maaş aldığı bankadan ihtiyaç kredisi almasını sağlıyor. Bu durumsa daha fazla kişinin maaş aldığı bankalar için oldukça büyük bir avantaja dönüşüyor.

Maaş Müşteri Kredisi Hesaplama 2019

Maaş müşteri kredisi için bankalara başvurmanın birçok yolu bulunmakta. Mobil şube, internet şubesi, SMS gibi birçok dijital yöntemle anında kredi başvurusu yapabilmek mümkündür

Bankalar bu kredilerde müşterilerine özel düşük faiz uygulamasının yanı sıra aynı zamanda kredilerin ödenmesindeki vade sayısında da daha esnek davranıyorlar. Normal ihtiyaç kredilerinde aynı tutarlar için 36 ay vade söz konusu olurken maaş müşteri kredilerinde vade sayısı 48 aya kadar çıkabilmektedir. Örneğin şimdi maaş müşteri kredisi hesaplama 2019’da iş bankasını sizlere anlatalım. İş bankası maaş müşteri kredisi için %1,40 oranında faiz uyguluyor. İş bankasından 10 Bin TL kredi almak istediğiniz varsayarsak ve bu krediyi 24 ay vadeyle ödeme olanağından faydalanmak istediğinizi düşünürsek ödemeniz gereken vade tutarı aylık 515 TL olacaktır. Aynı zaman kredinizin tahsisi için banka tarafından 50 TL tahsil edilecektir. Bu kredini size yıllık maliyeti yaklaşık %24 oranında olacaktır. Bu maliyet bütün vadeler sonunda sizin toplamda yaklaşık 12 Bin 369 TL ödemeniz anlamına gelecektir. Yani 10 Bin TL almak için 2 yıl geri ödeme planı sonucunda katlandığınız faiz tutarı 2369 TL olmaktadır.

2 yılda meydana gelecek enflasyonu ve paranın kaybedeceği değeri düşündüğümüzde 2369 TL oldukça makul bir tutar olarak kabul edilebilir.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansci

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir