Kreş Parası Yardımı 2019

tarafından
135
Kreş Parası Yardımı 2019

Kreş parası yardımı 2019 yılı içerisinde çalışan annelere verilmektedir. 2019 yılı içerisinde devlet çalışan annenini çocuğunu emanet edebileceği kimsesi olmaması, maddi durumu da kreşe vermek için yeterli olmayan ve bakıcı tutamayan anneler için verilen bu yardım için devletten destek alabilirsiniz. Alınan bu devlet desteği ile çocuklarını kreşe yazdırıp daha iyi bir gelecek hazırlayabilirsiniz. Kreş yardımı için bağlı bulunduğunuz illerdeki Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na müracaat edebilirsiniz.

Çalışan anneye kreş desteği 2019 detaylarını ve şartlarını sizlere iletelim.

[ilgiliicerik icerik_id=”1628″]

Çalışan Anneye Kreş Desteği 2019

Çalışan anneye kre desteği 2019 öncelik olarak yalnız olan, maddi sıkıntı yaşayan ailelere verilen desteklerden birçok aile yararlanabilir. Ülkemizin ekonomik durumu göz önüne alınarak maddi sıkıntı nedeniyle çalışmak zorunda kalan anneye verilen desteklerden bir tanesi de kreş desteğidir. Çocuğunu kreşe vermek isteyen anneler için hazırlanan proje kapsamında yardım yapılıyor. Asgari ücrete zam gelmesi ile birlikte kreş desteği ödeneklerinin de arttırıldığını söyleyebiliriz. 2019 yılında her çocuk için verilen yardım asgari ücretin %15’i iken 304 TL. Asgari ücrete gelen zam ile birlikte %50’si üzerinden hesaplanarak 1015 TL olmuştur. Çocuk başına bu ücretten yararlanıp çocuklarınızı kreşe gönderebilirsiniz. Kreş yardımı alacak çocuk sayısında sınırlama yoktur.

Çalışan Anneye Kreş Desteği 2019

Kreş Yardımı Şartları 2019

Ülkemizde çalışan pek çok anne ve anne adayı bulunuyor. Maddi açıdan zorluklar nedeniyle çalışma hayatını bırakamayan bu sebeple çocuklarını kreşe göndermek isteyen anne ya da babalar için kreş parası alabilmektedir. Kreş yardımından faydalanmak için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenen şartlara uygun olmak gerekiyor. Kreş parasında öncelik maddi sıkıntı yaşayan, geçim sıkıntısı çeken ve çalışmak zorunda kalan annelere veriliyor. Kreş yardımı şartları 2019 detaylarını maddeler halinde aşağıda sizlere sunalım.

  • TC vatandaşı olmak,
  • Annelerin yapacağı başvuruya istinaden bir işte çalışıyorsa aldıkları maaşları asgari ücret veya asgari ücret altında olması gerekiyor. Asgari ücret üstü maaş alınıyorsa kreş desteği alınamayabilir.
  • Babaların yapacağı başvurularda ise aldıkları maaş aile geçimine yetmeyecek kadar az olması gerekiyor.
  • Annelerin başvuru da bulunmasında diğer etken ise eşinden ayrılmış veya eşinin vefat etmiş olması,
  • Maddi durumu kötü olanlar, evleri kira olan anne ve babalar yardım talebinde bulunabilir.
  • Kreş desteği için başvurulan çocuğun anne ve babasının vefat etmesi durumunda, çocuğa bakan kişilerin maddi durumları kötüyse bu yardım talebinde yine bulunabilir. Bu tür başvuru da devlet öncelik hakkı tanıyor.
  • Anne ve baba her ikisi de çalışıyorsa toplam maaş 5 bin TL’yi geçmemesi gerekmektedir. Eğer 5 bin TL’yi geçerse kreş yardımı alınamaz.
  • Annenin çocuğa bakmakla yükümlü olması ve babanın işsiz olması durumunda da başvuru talebinde bulunabilirsiniz.
  • Anne ve babanın maaşlarının oldukça düşük olması,
  • Aile de çocuğa bakabilecek herhangi bir kimsenin olmaması,

Belirttiğimiz bu şartlara uygunluk gösterebiliyorsanız kreş yardımı alabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]