Kredi ve Kart Borcu Yapılandırma 2019

tarafından
128
Kredi ve Kart Borcu Yapılandırma 2019

Çekmiş olduğumuz kredileri veya kart borçlarımızı ödemekte zorlanabiliriz. Bu durum için bankaların yapılandırma yardımı bulunuyor.

Kredi ve kart borcu yapılandırma 2019 işlemleri için bankalar ödeme konusunda kolaylık sağlayabiliyor. Bankadan almış olduğunuz kredi veya kredi kartı borcunuzun ödemesinde sıkıntı yaşıyorsanız banka ile görüşerek yapılandırma yapabilirsiniz. Borçları ödeyemeyecek durumda olursanız bankalar borçları tahsil etmek için hem de müşterilerini zor durumda kurtarmak amacı ile yapılandırma şartı sunmaktadır.

Borç yapılandırma işlemi hem kredi hem de kredi kartı borcuna göre yapılmaktadır.  Bankadan yapacağınız borç yapılandırma kaç defa yapılabilir sorusunun cevaplarını ileteceğiz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1821″]

Yapılandırma Kaç Defa Yapılabilir 2019

Kontrolsüz yapılan harcamalar veya maddi imkanlardan dolayı borçları ödemekte zorluk çekebilirsiniz. Bankadan aldığınız kredi borcunuzu düzenli ödemeniz durumunda banka size 2. kredi verme imkanı sunar. Bu krediyi alıp eski kredi borcunuzu kapatıp daha planlı bir şekilde ödeme planı oluşturabilirsiniz. Bu durum mantıklı gözükse de bazı riskleri var. Artan faiz oranları nedeniyle çekmiş olduğunuz kredi tutarının geri ödemesi fazla olabilir veya sürekli kredi çekmek ve diğer krediyi kapatmak kredi notunuzu da etkileyeceğini bilmelisiniz.

Bu duruma ek olarak ödemesi aksayan ve henüz banka tarafından avukatlara teslim edilmemiş 1-2 taksitli aksamış krediler için bankaya yapılan yapılandırma talebi olumlu karşılanır. Kalan kredi borcunuzun toplamı üzerinden hesaplama yapılarak krediniz 48 aya kadar yapılandırılır. Bu yapılandırma sonrası yine borçlarınızı ödeyemiyorsanız bir defaya mahsus tekrardan takip yapılandırılması yapılır.  Eğer bu yapılandırma işleminde de kredi borcunuzu ödemezseniz avukatlar aracılığı ile icralık olabilirsiniz. Kredi borcunuzun üzerine ek masraflarda binebilir. Bu durum da sizi daha fazla sıkıntıya sokacaktır.

Yapılandırma kaç defa yapılabilir 2019 sorusunun cevabı iki kez olacaktır.

[ilgiliicerik icerik_id=”917″]

Yeniden Yapılandırılan Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur 2019

Belirttiğimiz yapılandırma işlemlerine dikkat etmemeniz sonrası karşılaşacağınız durumlar aşağıda yer almaktadır.

  • Yapılandırma yaptığınız kredi borcuu ödemezseniz borcunuz ilk haline dönecektir. Yapılan yapılandırma üzerinden hesaplama yapılmaz.
  • Borçları ödeyemeyecek durumdaysanız banka ile ilişkiyi kesmemeniz gerekiyor. Ödemeyi aksattığınız durumlarda ilgili banka şubesine giderek içinde bulunduğunuz durumu açıklamanız gerekiyor. Bu durumda tekrardan yapılandırma yapılır. Bu durumda iyi niyet göstermeniz ve iletişimi koparmamanız oldukça önemlidir.
  • Borç yapılandırıldığında tekrardan ödenmezse hakkınızda yasal takip başlatılır. Yasal takip süresi 90 gündür. Ödeme yapmaya devam etmezseniz icra takibi başlar ve banka avukatları aracılığı ile sizden ücreti tahsil etmeye çalışır.  Bu durum kredi sicilinizi de etkileyip ileride başka banka ile çalışamayacak duruma gelirsiniz. Bu durumdan kurtulmak içinde 5 yıl boyunca ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekecek. Bu süre içerisinde bankalardan da finansman desteği alamazsınız
Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]