Kredi Kaç Günde Çıkar 2019

tarafından
136
Kredi Kaç Günde Çıkar 2019

Kredi hakkında tüm merak ettiğiniz soruları sitemiz aracılığı ile cevaplıyoruz. Kredi kaç günde çıkar 2019 sorusunun cevaplarını da yazmış olduğumuz bu makale de belirteceğiz. Kişiler, ihtiyaçları doğrultusu gereceği taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi başvurusu yaparlar. Peki bu kredilerin kaç günde onaylanacağı hep bir merak konusudur. Kredi başvuru süreleri bankadan bankaya değişkenlik gösteriyor. Bu sadece banka ile alakalı değil, başvuran kişi ile de alakalıdır.

Kredi başvurusunda pek çok etken kredi çıkma süresini etkilemektedir. En önemli etken ise bankalarla çalışma durumunuzdur. Banka siciliniz, geçmişiniz iyi ise bu süre oldukça kısalacaktır. Bankanın maaş müşteri iseniz krediniz daha hızlı onaylanacaktır. Kredi çıkma sürelerini başlıklar altında inceleyelim.

[ilgiliicerik icerik_id=”567″]

Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar 2019

Ev sahibi olamayan insanların başvurduğu konut kredisi hakkında başvuru süreci, kriterler gibi pek çok etkenleri sizler için detaylandıracağız. Konut kredisi başvurularında 3 aşama süreci bulunuyor.  Bu aşama süreçlerinde beklemeniz gerekebilir. Aşama sürecini iletecek olursak ilk aşama ön onay süresidir. Bankaya başvuru yaptığınızda bu ön onay süresi bankalarda hemen sonuçlanırken, bazı bankalarda ise 1-2 gün sürebilir. Banka müdürlükleri tarafından riskler göz önünde tutulup, risk bulunmazsa hemen sonuçlandırılır. Bu aşamayı kısaca özetlemek gerekirse eğer müşterinin aldığı kredinin geri ödeme gücünün banka tarafından değerlendirilme süredir. Konut konut kredisi kaç günde çıkar 2019 sorusunun banka tarafından ön onay kriterlerini aşağıda madde halinde belirtelim.

 • Krediyi kullanacak kişinin risk profili / kredi notunuz. Kredi notunuz kötü ise o risk profilinde yer alırsınız. Banka ile çalışmalarınıza dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Kredinin kullanım amacı ve geri ödemesinin kaynağı / Konut kredisini sadece gayrimenkul taşınamaz için kullanabilirsiniz. Farklı neden için banka tarafından verilmez. Kredi verilirken kredi geri ödemesi ödeyip ödeyemeyeceğiniz maaş gelirinizi göre analiz edilir.
 • Banka tarafından çeşitli araştırmalar sonucu teminatların yeterliliği konusunda bilgi edinilir.
 • Krediyi kullanacak kişinin geçmiş ödeme alışkanlıkları, potansiyel ödeme gücü / Bu sadece banka çalışmalarınız değil, tüm faturalarınızı düzenli ödemeniz gerekiyor. Ödenmeyen faturalar, kredi notunuzu etkiler.

Yukarıda belirtilen  kriterlerine uygun bulunursanız ön onay başvurusunu tamamlayabilirsiniz.

Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar 2019

Konut Eksperi Kaç Günde Gelir?

Kredi başvurusunun ön onayda olumlu bulunması durumunda ekspertiz süreci başlatılmaktadır. Bankaların krediyi alacak kişilere atamış olduğu eksper, krediyi kullanacak kişi ile bir sonraki iş günü içerisinde iletişime geçecektir. Eksper tarafından, randevu tarihi belirlenir. Bu tarih içerisinde alacağınız krediye uygun gayrimenkulün değer tespitleri yapılacaktır. Bu değer tespitlerine olacağını iletelim.

Almayı düşündüğünüz gayrimenkulün;

 • Bina yaşına bakılacaktır.
 • Lokasyonu kontrol edilecektir.
 • İmar durumu kontrol edilecektir.
 • Fiziki durumu kontrol edilecektir.
 • Fiziki altyapısı incelenecektir.
 • Ulaşım kolaylığı tespit edilecektir.
 • Alacağınız gayrimenkul üzerinde ipotek olup olmadığı kontrol edilecektir.

Teminat alınmasına engel durum olup olmadığı araştırması yapılır.  Ön onay ve eksper tarafından belirlenen raporun bankaya teslim edilmesi ortalama 4 iş gününü buluyor.

3. aşama ise bankanın krediyi onaylama sürecidir. Bankaya iletilen rapor sonucuna göre karar verilir. Kullanacağınız kredi tutarı ekspertiz değerinin %80’i kadar olacaktır. Bu yüzden eksper tarafından binaya biçilen değer önemlidir. Krediniz onaylandığında başvurduğunuz banka sözleşmelerin imzalanması için sizi şubeye davet eder. Sözleşmeleri imzaladıktan sonra konut kredisi kullandırılır. İpotek işlemleri işlemlerine başlanır. Ek olarak bankaların anlaşmalı olduğu gayrimenkul firmaları ve avukatları ile tapu müdürlüğü işlem süreci başlatılır.

Tapu İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Gayrimenkul sahibi dışında başka bir kişi tapu müdürlüklerine alım-satım işlemleri için başvuru yapamaz. Sabahtan tapu müdürlüğüne gittiğinizde öğleye kadar yapılan başvurularda, cep telefonunuza  tapu ve ipotek harçlarının yatırılmasına dair bilgiler gönderilir. Harçlar yatırıldığınızda tapu müdürlüğü yoğunluklarına bağlı olarak aynı gün veya ertesi iş günü randevu verilecektir. Randevu sonrası satış işlemleri gerçekleştirilebilir.

İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Çıkar 2019

Tüketicilerin en çok başvurduğu kredilerden birisi de ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç alanlarımız oldukça fazla olduğundan bankalar da müşteri potansiyellerini yükseltmek için çeşitli kampanyalar yapıyor. İhtiyaç kredisi kaç günde çıkar 2019 sorusunun cevabı kişiye göre değişmektedir. Bankalara göre belirlenen kriterlere uygun bulunursanız günümüz teknolojisi ile bir kaç dakika veya maksimum iki iş günü içinde krediniz onaylanacaktır.

Bankaya başvuru yaptığınızda kredinizin hızlı onaylanmasını etkileyen faktörleri aşağıda iletelim.

 • Daha önce banka ile çalıştıysanız sistemde kayıtlı özlük bilgilerinizin bulunması yani kimlik bilgileri, imza bilgileri,
 • Aktif müşteri olup olmadığınız / bankalarla daha önce çalışıp çalışmadığınız kontrol edilir.
 • Herhangi bir banka da bulunan mevduatınızda yer alan para durumunuz,
 • Kullanmak istediğiniz kredi tutarınız.

[ilgiliicerik icerik_id=”552″]

Şubeden İhtiyaç Kredisi Kullanılması Durumunda Kaç Günde Çıkar?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterlere uygun olduğunuz takdirde şubeden başvuru yapmanız ve evraklarınızı eksiksiz temin etmeniz sizin için olabilecek uzun süreyi azaltabilir. Şubede bulunan gişe görevlisi kredi başvurunu aldığında yine bankaların çalışma prensiplerine bağlı olacak şekilde bir kaç dakika içinde veya iki iş günü içerisinde sizlere olumlu olumsuz bilgi vereceklerdir.

Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar 2019

Taşıt kredisine en çok tercih edilen krediler arasında yer alıyor. İhtiyaç kredisinde ilettiğimiz gibi de taşıt kredisi de bankaların prosedürleri gereği aynı gün veya ortalama iki iş günü içerisinde sonuçlanabilir. Taşıt kredisi kaç günde çıkar 2019 yılı içerisinde dahil taşıt kredisi kullanımını etkileyen faktörleri aşağıda iletelim.

 • Kredi notunuz. Her kredi yazımızda belirttiğimiz gibi kredi notunuzun iyi olması gerek.
 • Gelir durumunuz,
 • Geri Ödeme tarihçeniz,
 • Bankanın talep ettiği belgelerin eksiksiz olması,
 • 0 km araçlar için proforma faturası olması gerekiyor.

Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar 2019

Taşıt Kredisi İpoteği

Taşıt kredisini çeken kişiye göre bu durum değişkenlik göstermektedir. Krediyi çekecek kişinin siciline veya gelir durumuna göre 2. el araçlar için kefil istenmekte olup, 0 km araçlar için ipotek işlemi uygulanmaktadır. Kredinizi kullandığınız anda banka tarafından ipotek işlemleri başlatılır. İpotek süreci kredi ödemeniz bitene kadar devam eder.  Ek olarak taşıt kredisi şartları 2019 yazısından bankanın belirlediği şartları öğrenebilirsiniz.

Taşıt Kredisi İçin Kasko veya Sigorta Olması Gerekiyor mu?

Banka tarafından belirlenen risk faktörleri gereği, bankaların tüketicileri ile yapmış olduğu çalışmalarda maddi kayıpları minimum seviyesine indirmek amacı nedeniyle kasko ve hayat sigortası yaptırmanız şartı koyulmaktadır. Bu tamamen bankaların çalışma prensibine bağlı olup günümüzde hemen hemen her banka anlaşmalı oldukları kurumlar aracılığı ile kasko ve sigorta işlemleri yaptırmanız durumunda uygun faizli kredi imkanı sunmaktadır.

Başvuracağınız bankanın diğer bankalarla rekabet içerisinde olmasından dolayı cezbedici görünen teklifini, sigorta şirketlerinden teklif alarak ödeyeceğiniz kredi tutarınızı tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Hayat sigortası için ise zorunluluk bulunmuyor. Kredi alan kişinin başına gelebilecek olağanüstü durumlar nedeniyle, banka kredisini güvence altına almak nedeniyle hayat sigortası şartını tüketiciye sunabilir.

Kredinin ne kadar sürede çıkabileceği hakkında iletmiş olduğumuz yazıda tüm detaylar yer alıyor. Bu durumlar kişiler için oldukça önemlidir. Kredi ihtiyaçlarımız acil olabiliyor. Bu başvuru sürecini iyi bilip süreleri kısaltmak biraz da başvuracak kişiye kalmaktadır. Banka sicillerinizi iyi tutmanız bu yüzden önemlidir. Başvuru sürelerinde ve diğer tüm işlemler de banka sicilleriniz en önemli etken oluyor. Kredi başvuru süreleri hakkında bize sormak istediğiniz soruları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]