Kredi Hesaplama 2019

tarafından
174
Kredi Hesaplama 2019

Kredi hesaplama 2019 işlemlerine gelince bu durum bazen karışık olabiliyor. Kalan taksitlerimizi öğrenmek veya alacağımız kredinin geri ödemesi, yıllık maliyet oranı, toplam maliyetini öğrenmek isteyebiliriz. Bankalar tarafından vatandaşlara sunulan pek çok kredi çeşitleri var. Tüketiciler ihtiyaçları doğrultusunda almak istediği krediyi bankaya başvurup alabilirler. Banka tarafından çekeceğiniz kredinin hesaplaması sizlere iletiyor ancak bu durumda doğrudan banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Günümüz teknolojisi ile artık kredi hesaplama işlemleri oldukça basittir. Türkiye’de bulunan hemen hemen her bankanın kredi hesaplama araçları oluyor. Bu araçlardan faydalanabiliriz. Burada önemli olan çekeceğiniz tutarı bilmenizdir. Banka çağrı merkezi veya İnternet bankacılığı ile de bu işlemleri yapabilirsiniz. Alacağımız kredi çeşitlerine göre hesaplama işlemlerini sizlere yazımızın devamında detaylı bilgiler aktaralım.

[ilgiliicerik icerik_id=”546″]

İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019

İhtiyaç kredileri günümüzde en çok tercih edilen kredi türüdür. Bankaların 2018 verileri kontrol edildiğinde bu oranın oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Kişiler yaşamları boyunca pek çok şeye ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlar için çalışıp gelir sağlamak zorundayız. Elde ettiğimiz gelirlerle ihtiyaçlarımızın belli bir kısmını giderebiliyoruz ancak gelirimizin yetmediği durumda bankaların kişilere sunduğu ihtiyaç kredilerine başvurmak zorunda kalabiliriz.

Bankalardan aldığımız krediler de faiz oranı mevcuttur. Faiz oranları bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Bankalar kredi faiz oranlarını güncelleme ve değiştirme haklarını sahiptirler. Başvuracağınız günde faiz oranı bir önceki gün ile aynı oranda olmayabilir. Şu an bankadan alacağınız 3 yıl vade ile en düşük ihtiyaç kredisi 17.12.2018 tarihi itibari ile %2,22 oranındadır. En düşük ihtiyaç kredisi maliyet orası aylık %2,70 seviyelerindedir. Bugün bankadan alacağınız 10.000 bin TL  kredinizin aylık taksit tutarı 435 TL, 36 ayda toplam geri ödemesi 15.725 TL olur. İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019 işlemleri için bankanın web sitesi üzerinden araçları kullanarak yapabilirsiniz. En uygun ihtiyaç kredisini yazımızdan ihtiyaç kredisi oranlarını görebilirsiniz.

Konut Kredisi Hesaplama 2019

Konut Kredisi Hesaplama 2019

Ev almak için bankalara başvuru yaptığımız konut kredisi hesaplama 2019 işlemlerini sizlere aktaracağız. Bankalardan konut kredisi taşınamaz gayrimenkuller için verilmektedir. Bunun dışında farklı ihtiyaçlar için kullanılamaz. Konut kredisi tutarları yüksek olduğundan hesaplama yapmakta zorlanabiliriz. Öncelikle en uygun konut kredisinin hangisi olduğunu bilmemiz gerekiyor.

En uygun konut kredisi 2019 yazısından size uygun olan konut kredisi seçebilirsiniz. Konut kredisinde faiz oldukça önemlidir. Uzun sürecek olan vade oranları seçildiğinden faiz de bir o kadar önemli durumdadır. 17.12.2018 itibari ile en düşük konut kredisi faiz oranı %1,78 oranındadır. En düşük konut kredisi yıllık oranı %24,05 seviyelerindedir. En düşük konut kredisi faiz oranı üzerinden 10 yıl vade ile kredi kullanacağınızı düşünürsek eğer 100.000 TL kredi hesaplamasının aylık taksit oranı 2.024 TL, 120 ay da geri ödemesi ise 244.107 TL olacaktır.

Taşıt Kredisi Hesaplama 2019

Bankalardan en fazla 48 ay vade ile taşıt kredisi verildiğini iletmiştik. Araba almak için birikimimiz yoksa eğer bankadan kredi almak alternatif yollarımız arasında yer alıyor. Araba piyasalarının oldukça artması, dolar kurunun yükselmesi nedeniyle faiz oranları da 2018 yılı içerisinde yükseldi. Taşıt kredisi hesaplama 2019 işlemlerinde sizlere detayları aktaracağız.

Türkiye’de bulunan bankalarda 17.12.2018 itibari ile en düşük taşıt kredisi faiz oranı %1,95’dir. Bu faiz oranı üzerinden kredinizi alabilirsiniz.  En düşük taşıt kredisi aylık maliyet oranı ise %2,37 seviyelerinde yer alıyor. Bugün en düşük taşıt kredisi faiz oranı üzerinden 40.000 bin Türk Lirası kredi aldığınızı düşünürsek, kredinizin aylık taksit tutarı 1.396 Türk Lirası, 48 ayda toplam geri ödemesi ise 67.212 Türk Lirası olacaktır.

Kredi hesaplama işlemleri hakkında ileteceğimiz bilgiler bu şekildedir. Kredi hakkında yazılmış olan diğer tüm gerekli bilgileri sitemizden bulabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]