Kredi Dondurma 2019

tarafından
182
Kredi Dondurma 2019

Ülkemizde pek çok kişi bankaların sunduğu kredilere talepte bulunmaktadır. Bu taleplerin genelde çoğunluğu ihtiyaç kredisi olurken, bir kısmı ise konu ve taşıt kredilerinden oluşmaktadır.

Dünya genelinde bankalardan en çok kredi kullanan ülkelerden birisiyiz. Ülkemizde 18 yaşını doldurmuş her 10 kişiden 5’inin kredi borcu olduğu geçtiğimiz araştırmalarda tespit edilmişti. Talepler fazla olunca sorunlarda beraberinde gelebiliyor. Birden fazla çekilen kredileri geri ödemekte zorluk çekebilirsiniz. Kredi ödemelerinde zorluk çekilmesi nedeniyle tüketiciler kredi dondurma 2019 veya kredi erteleme gibi yöntemler araştırmaktadır. Peki kredi dondurma veya erteleme işlemi yapılabiliyor mu? Bu durumun sizlere açıklayalım.

Kredi Erteleme 2019

Bankaların kredi dondurma gibi bir hizmeti bulunmamaktadır. Kredi dondurma yerine bankalar tüketicilere taksitli erteleme fırsatı sunmaktadır.

Ziraat Bankası, ING bank ve Vakıfbank gibi benzer bankalar tarafından kredi erteleme 2019 yılı içerisinde tüketicilere sunulmaktadır. Krediyi almış olduğunuz bankaya erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Bankadan almış olduğunuz kredi borcunu ödeyemiyorsanız borçlarınızı bir sonraki aya erteleme işlemi yapabilirsiniz. Bulunduğumuz ekonomik durumlar nedeniyle kredi kartı borçları veya kredi borçlarını ödemekte zorluk çekebilirsiniz. Bankaların sunmuş olduğu bu hizmetlerden yararlanıp 3, 6 veya 9 aya varan vadelerle ileri bir tarihe kredi ödemeleriniz ertelenebilir. Krediyi almış olduğunuz banka ile görüşmeniz durumunda size yardımcı olurlar. Banka şubesine veya çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1760″]

Kredi Erteleme Başvurusu 2019

Bankalardan çekmiş olduğunuz kredileri almadan önce bir sözleşme imzalıyorsunuz. Bu sözleşmede ödeme periyotları ve hangi tarihlerde ne kadar ödemeniz gerektiği, kredi taksitlerini ödememeniz durumunda tarafınıza uygulanacak yaptırımlar yer almaktadır.

Sözleşmeyi imzalarken bu şartların tamamını kabul etmiş olursunuz. Krediyi aldığınızda çok zor durumda kalmadığınız sürece banka tarafından erteleme yapılmamaktadır. Bankalar genelde erteleme işlemine sıcak bakmıyor.Kredi borcunuzu ödemekte zorluk çekiyorsanız ilk yapmanız gereken finansman kaynağı bulmak olsun. Eğer finansman kaynağı da bulabiliyorsanız bankaya yapılandırma için talepte bulunabilirsiniz. Genelde bu tip durumlarda yapılandırma başvuru talebi olumlu sonuçlanabiliyor. Yapılandırma sonrası kredi borcunuzu ödemeniz önemlidir. Eğer kredi borcunuzu ödemezseniz banka tarafından haciz işlemi uygulanabilir.

Kredi almadan önce hesaplamayı iyi yapmanız, düşük oranlı kredi faizlerinden yararlanmanız daha sağlıklı olacaktır. Kredi erteleme başvurusu 2019 yılı içerisinde krediyi almış olduğunuz bankaya yapılması gerekmektedir. Erteleme işlemi yerine banka tarafından tekrardan yapılandırma yapılabilir. Bu durum için banka sizlere gerekli yardımı yapacaktır. Durumu bankaya iletip, yapılandırma istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]