Kredi Çekmek İstiyorum Ama Vermiyorlar

tarafından
136
Kredi Çekmek İstiyorum Ama Vermiyorlar

Kredi almak için bankalara başvura yapabilirsiniz ancak başvurunuz reddedildiğinde moraliniz bozulabilir. Bu sebepten ötürü kredi çekmek istiyorum ama vermiyorlar diye serzenişte bulunabilirsiniz.

Bankaların kredi vermek için olmazsa olmaz bazı şartları bulunuyor. Kredi alabilmeniz için öncelikle bu şartlara uygunluk göstermeniz gerekmektedir. Öncelikle krediye uygun bir birey haline gelmeniz gerekiyor. Kredi başvuru için gerekli evraklar 2019 yazımızda sizlere bankadan istenen evrak detaylarını iletmiştik. Bankalarla çalışamıyor oluşunuzun ve kredi alamamanızın pek çok nedeni olabilir. Bu nedenlerden en önemlisi ise kredi notu halk diliyle kredi skorudur. Öncelikle kredi notunuzun iyi olması gerekiyor. Kredi notu bankalarla çalışmanız için değerlendirilen ana temel kriterlerin başında yer alıyor. Bankalarla çalıştığınız süre boyunca, kredi kartı kullanımınız veya fatura ödemelerinizin hepsi bir veri tabanında toplandığından eğer bu ödemelerinizi gecikmeli yapıp veya hiç ödemiyorsanız kredi sicilinizi etkileyecektir. Kredi sicilinizin etkilenmesi nedeniyle kredi alamayabilirsiniz. Kredi skorları çok iyi, iyi, orta, riskli, en riskli olarak kategorilere ayrılmaktadır. Skorunuz orta olursa gerek duyulması halinde teminat göstererek yine kredi alabilirsiniz ama riskli veya en riskli grup içerisinde yer alırsanız kredi alamazsınız.

Kredi skorunuzda sorun yoksa, kredi talebiniz olumsuz sonuçlanıyorsa bir diğer önemli konu ise belgelenebilir geliriniz olmamasıdır. Eğer bir geliriniz yoksa, SSK’lı değilseniz. Kredi talebiniz olumsuz sonuçlanır. Krediye uygun olabilmeniz için düzenli bir işte çalışıyor olmanız ve geliriniz belgelenir olması gerekmektedir. Aşağıda belgelenebilir gelir nedir? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1856″]

Kredi çekmek istiyorsanız aşağıda belirteceğimiz tavsiyeleri dikkate almanızı öneririz.

Kredi Çekmek İstiyorum Ne Yapmalıyım 2019

Kredi çekmek istiyorsanız öncelikle kredi ödemeleriniz, kredi kart borcu ödemelerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Sadece banka ödemeleri değil, fatura ödemelerinize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Yukarıda belirtmemize istinaden eğer düzenli ödeme yaparsanız bankalarla çalışmanız daha rahat olur çünkü kredi notunuz düşük olmayacaktır. Aşağıda kredi çekmek için yapmanız gereken tavsiyeleri listeli olarak görebilirsiniz.

  • Ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekiyor.
  • Bankanın kredi için istemiş olduğu kriterlere uygun olmanız lazım.
  • Bankadan istenen evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Kredi başvuru yaptığınızda sizden istenen evraklar iletilecektir veya yukarıda belirttiğimiz üzere kredi için gereken evrakları sitemizde bulabilirsiniz.
  • Geliriniz belgelenir olması gerekiyor.
  • Eğer ek geliriniz varsa bu ek geliri kanıtlayabiliyorsanız bankaya sunmanız karşılığında kredi alabilme ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.
  • Eğer banka kredi için sizi yeterli görmüyorsa kefil göstererek kredi alabilirsiniz.

Kredi çekmek istiyorum ama ne yapmalıyım 2019 yılı içerisinde belirttiğimiz tavsiyeleri dikkate almanız durumunda  sorun yaşamazsınız. Sormak istediğiniz diğer soruları bize yorumlarda iletirseniz kredi talepleriniz için yardımcı olabiliriz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]