Kredi Ara Ödeme 2019

tarafından
153
Kredi Ara Ödeme 2019

Kredi ara ödeme 2019 adlı yazımızda bankalarda bulunan kredi borcunuza yapmış olduğunuz ara ödemenin nasıl yapılacağı, avantajları hakkında detayları ileteceğiz.

Kredi ara ödemesi bankaya olan borcunuzu ara ödeme yaparak bir anda rahat etmeniz olarak nitelendirilebilir. Bankadan aldığınız kredi vadeniz devam ederken yapmış olduğunuz ara ödemeler, doğru zamanda değerlendirilirse avantaj sağlayabilirsiniz. Ülkemizde artan faiz oranları nedeniyle kredi ödemelerinde güçlük çekebilirsiniz. Bu durum için önemli olan ara ödemenin nasıl yapılacağı hakkında aşağıda detayları bulabilirsiniz.

Kredi Ara Ödeme Nedir?

İhtiyaçlar doğrultusunda çoğu bankalara kredi için başvurabiliyor. Bankalardan almış olduğunuz kredilere, devam eden taksitlerin dışında yaptığınız biz ekstra ödeme varsa bu duruma ara ödeme denilmektedir. Bu duruma bazen bankaların prosedürleri gereği farklılıkta gösterebiliyor.  Bu durumun nedeni ise almış olduğunuz kredi vadelerinde banka borcuna eklenen faiz oranları diyebiliriz. Tüm bankalar ara ödemelere olanak sunmasa da bazı bankaların bu imkanı tüketicilere sağladığını iletelim.  Peki kredi ara ödemesi nasıl yapılır 2019 sorusunun cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kredi Ara Ödeme Nasıl Yapılır 2019

Kredi ara ödeme yapmadan önce bankanız ile görüşerek bilgi almalısınız. Faiz oranlarına göre krediler verildiği için faiz oranında da değerlendirme yapmanız gerekiyor. Aylık taksit ödeme tutarından daha fazla ödeme yapmanız, kredilerde ara ödeme olarak değerlendirilmektedir. Taksit zamanınız gelmeden yapılan ödeme de ise ve özellikle toplu para yatırımı yapmanız, kredi borçlarınızı erken kapatmanız, daha az faiz ödemenize olanak sağlayacaktır.

Kredi borcunuzu kontrol ettiğinizde “bugünkü kapama tutarı” olarak belirtilen tutar göreceksiniz. Bu tutar toplu para yatırımları ile kredi borcunun erken kapatılmasına için banka tarafından sunulan tutardır. İnternet Bankacılığını kullanarak kredi borçlarınızı görüntüleyip, bugünkü kapama tutarı ile kredi bitiş tarihinizdeki tutarı kontrol ettiğinizde aradaki farklı anlayabileceksiniz. Kredi faizlerinde ne kadar ödeme yapıldığını ve erken kapatma halinde ne kadar avantaj sağlayacağınızı kolay bir matematik hesaplaması ile anlayabilirsiniz. Bu durum size oldukça avantaj sağlayacak. Banka ile iletişime geçip veya banka internet bankacılığı üzerinden kredi erken kapatma işleminizi yapabilirsiniz. Detaylar için banka şubesi ile görüşmeniz halinde sizlere gerekli desteği verirler.

Kredi Ara Ödeme Hesaplama 2019

Kredi Ara Ödeme Hesaplama 2019

Almış olduğunuz krediler için ara ödemeler iki farklı opsiyon ile yapılmaktadır. Bunlardan birincisi, vade ödemelerinden total ödeme yapılması, ikincisi ise vade ödemesidir. Örnek verecek olursak Kredi tutarınız 15.000 TL ve aylık taksit tutarınız 1.000 TL olmasına rağmen krediye 3.000 TL ödeme yaptığınızda 3 taksit birden ödemiş olursunuz. Bu ödemeler size avantaj sağlar. Kredi ara ödeme hesaplama 2019 işlemleri için hesaplama araçları bulunuyor. Bu hesaplama araçları üzerinden de erken ödeme hesaplamasını kolayca yapabilirsiniz veya bankanızla görüşmeniz halinde size yardımcı olurlar.

Kredi Ara Ödeme Avantajları 2019

Kredi ara ödeme işlemlerinizi doğrudan banka şubesine yapmalısınız. Digital bankacılık ( İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık) üzerinden kredi ara ödemesi yapılamıyor. Bu durumun avantajı ise tüketiciye oldukça fazladır. Kredi ara ödeme avantajları 2019 detayının en belirgin avantajı ise yüksek faiz oranlarından etkilenmezsiniz. Kredi ara ödemeleri yaparak kredinizi hızlıca kapatma imkanı sağlarsınız. Bu da sizin ilerleyen günlerde rahata kavuşmanızı sağlar. Özellikle kredilerde ilk ay yapmış olduğunuz ödemeler tamamen faiz ödemesi olarak uygulanıyor. Belli bir süre elinize geçen toplu paraları kredi ödemesine yatırmanızı tavsiye ederiz. Bu durum faiz oranların düşmesine yardımcı olur.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]