Kredi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı 2019

tarafından
153
Kredi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı 2019

Kredi almak için kredi notu kaç olmalı 2019 yılı içerisinde bankaların uygulamış olduğu not oranlarını sizlere ileteceğiz. Kredi Notu nasıl hesaplanır, Kredi alamayanlara müjdelerin yer aldığını yazımızda tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Kaç Olmalı 2019

Kredi notu, kişilere özel olunup karne notu olarak düşünebilirsiniz. Tüm finansal geçmişiniz yani faturalar, ödemeler gibi ve bankalarla olan çalışma durumunuz kredi Kayıt Bürosu tarafından toplanarak analiz edilmesi sonucunda oluşan puan durumuna kredi notu denilmektedir. Bu durum kişilere özel olarak belirlenmektedir. Kredi notu puanınız yeni alacağınız kredi başvurusunda ve diğer finansal taleplerinde önemli ölçüt olarak dikkate alınmaktadır. Kredi notu, kredi skoru, findeks puanı temelde hepsi aynı durumu ifade ediyor. Yani kredi puanı ile kredi notu aynı durumu ifade etmektedir. Bu durum halk arasında bazen de kredi skoru olarak da adlandırılmaktadır.

Faturaları, kredi kartı veya kredi borçlarını düzenli ödeyemeyen aksatan kişilerin merak ettiği kredi notum kaç olmalı sorusunun cevabını sizlere ileteceğiz. Bu durum başvuracağınız bankaya göre değişkenlik gösterecektir. Genelle yaparsak eğer kredi notunuz 1.500 skorun üzerinde ise kredi çekmek için uygun durumda olabilirsiniz. Kredi notu genel bilgileri aşağıda sıralıyoruz.

 • Kredi notu 0 olan kişi riski grubunda yer almaktadır. Daha önce bankalarla hiç çalışmamış olan kişinin skoru 0 olarak belirtilir. Bu durum gelire bağlı olarak banka tarafından kredi kullandırma ihtimali bulunmaktadır.
 • Kredi notu 1-699 olan kişi risk raporunda en riskli durumda yer almaktadır. Bankalar tarafından kredi verilme ihtimali çok düşüktür.
 • Kredi notu 700-1099 olan kişi orta riskli durumda yer almaktadır. Kredi kullanma ihtimali var ancak bu durum bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir.
 • Kredi notu 1100-1499 olan kişi az riskli durumda yer almaktadır. Gelire bağlı olarak kredi kullanma ihtimali bulunmaktadır.
 • Kredi notu 1500-1699 olan kişi puan durumu iyi seviyesindedir. Kredi kullanma ihtimali yüksek olup bankalardan kredi şartlarını yerine getirdiği sürece kredi kullanılabilir.
 • Kredi Notu 1700-1900 arasında olan kişi ise çok iyi durumdadır. Dilediği her bankadan kredi kullanabilir.

Genel olarak kredi notu hakkında sizlere bilgiler ilettik. Bankadan bankaya bu durumlar değişkenlik gösterebileceği ve başvuracağınız bankanın kredi şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. Kredi şartları ve kredi notu banka için önemlidir. Kredi notunuzu yükseltebilmek için ödemelerinizi belli bir yıl içerisinde düzenli olarak yapmanız ve bundan sonra aksatmamanız gerekmektedir. Ödemeyi her aksattığınız durumda kredi skorunuz etkileniyor. Düzenli ödemeler yapmanızı tavsiye ederiz

 

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır 2019

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır 2019

Bankaya başvurmadan önce kredi notunuzun kaç olduğunu bilmeniz veya hesaplama yapmanız gerekmektedir. Bu hesaplamalar üzerinden alacağınız kredinin onaylanıp onaylanmayacağını anlayabilirsiniz. Kredi notu nasıl hesaplanır 2019 bilgisi bankadan bankaya değişkenlik gösterse bile sizlere bunun detaylarını iletelim.

 • Kredi Ödeme Düzeni %35 olmalıdır.
 • Mevcut Kredi Borç Durumu %35 olmalıdır.
 • Yeni Alınan Kredi %11 olmalıdır.
 • Kredi Kullanma Yoğunluğu %10 olmalıdır.
 • Diğer faktörler %9 oranında olmalıdır.

Kredi notunuz KKB ye bağlı findek tarafından yukarıda belirtilen oranlara göre oluşturulmaktadır. Tabloda göreceğiniz üzere kredi notunuzun %70’i kredi ödeme düzenli ve mevcut kredi borç durumu oluşturuyor. Bu ödemelerinizi düzenli yapmanız, kredi notunuzun yüksek olması açısından önemlidir.

Kredi Alamayanlara Müjde 2019

Kredi notu düşük olupta kredi alamayanlar için yılın belirli zamanlarda kredi sicil affı çıkarılıyor. Kredi sicil affı 2019 yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz. Bu durum genelde seçim zamanları oy toplamak amacıyla devlet tarafından bankalarla yapılan görüşmeler sonrası kişilere fırsat olarak sunulmaktadır. Kredi notunuzun düşük olması sicilinizi etkilediğini ve düşük olması durumunda kredi alamayacağınızı iletmiştik.

Kredi sicil affı çıktığında bu aflardan yararlanıp ödemelerinizi düzenli, stabil hale getirirseniz bankalarla çalışmalara tekrar başlayabilirsiniz. Kredi alamayanlara müjde 2019 yılı içerisinde tüm bilgiler ve gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]