Kosgeb Girişimcilik Kursu 2019

tarafından
135
Kosgeb Girişimcilik Kursu 2019

Kosgeb Girişimcilik Kursu 2019

Özellikle genç girişimcileri desteklemek amacıyla kurulan kosgeb girişimcilik kursu 2019 özellikle kendi işini kurmak isteyen orijinal fikirleri olan ancak bu fikirleri hayata geçirecek sermayesi bulunmayan girişimci adayları için altın değerinde bir fırsat. Çünkü kosgeb girişimcilere ihtiyacı olan bu sermayeyi destek olarak sunuyor. Ancak elbette bu desteği elde etmek içi birtakım şartlar bulunmakta. Bunlardan birisi de kosgeb girişimcilik kursunu başarıyla tamamlamak. Kosgeb girişimcilik kurslarında işletme açmaya karar vermeden önce yapılması gereken fizibilite araştırmalarından işletmenin kar edebilmesi için verilmesi gereken kararlar, kriz anında yapılması gereken hamlelere kadar birçok başlıkta girişimcinin karşı karşıya kalacağı potansiyel sorunlar ele alınarak değerlendiriliyor. Elbette bu noktada amaç girişimciyi rekabete ve reel sektöre adapte edebilmek oluyor. Kosgeb bu kursla hem ekonominin büyümesine katkı sunuyor hem de girişimciye yapmış olduğu yatırımın daha sağlıklı bir şekilde hayata geçmesini sağlıyor.

 

 

Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru 2019

Kosgeb’in bünyesinde gerçekleşen girişimcilik kursuna katılmak için başvuruda bulunmanız gerekmekte. Başvuruda bulunmak oldukça kolay olsa da başvuru yapabilmeniz için birtakım temel şartlar aranmakta. Bu şartlar 18 yaşını doldurmuş T.C vatandaşı olmak, yüz kızartıcı suç kapsamında suç işlememiş olmak gereklidir. Bu şartları sağlayan bütün vatandaşlar Kosgeb girişimcilik kursu başvuru 2019’u yapabilirler. Üstelik 2019 yılında başvurular e-devlet üzerinden de yapılabilmektedir. Başvuru sürecinizi ve başvurunuzun sonucunu da e-devlet üzerinden takip edebilmeniz mümkün. Kosgeb girişimcilik kurslarının ne zaman ve hangi illerde açılacağını öğrenmek için  www.kosgeb.gov.tr adresine gidebilirsiniz.

Kosgeb Girişimcilik Kursu 2019

 

 Kosgeb Girişimcilik Kursu Saaatleri 2019

Kosgeb girişimcilik kursları temel olarak 4 aşamadan oluşmaktadır. Kursun ilk aşamasında girişimcinin kendi yeteneklerini, hayal gücünü ve fikirlerini sınaması amaçlanır. İkinci bölümse belirlenen bir yatırım planı üzerinden yapılacak fizibilite araştırmalarının aşamaları ve yöntemine dair bir içeriğe sahiptir. Üçüncü bölümdeyse söz konusu projenin hazırlık aşamasında neler yapılması gerektiği kosgeb kredisini alabilmek için ve projeyi daha kabul edilebilir kılmak için ne gibi eksiklerin giderilebileceği anlatılır. Son aşamadaysa projenin kabul edilme sürecinde belirleyici olan mülakat sürecinde nasıl sunum yapılması gerektiği hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. Bu aşamalar toplam 32 saat içinde tamamlanmış olur. Ancak kişinin bu 32 saatin en az %80’ine yani en az 26 saatine katılmış olması gerekmektedir. Daha az katılım sağlayan girişimci adayları kursun sonunda verilen sertifikayı elde edemeyerek Kosgeb destek kredisi alma şanslarını kaybederler. Böylece sizleri Kosgeb girişimcilik kursu saatleri 2019 hakkında bilgilendirmiş olduk.

 

 

 

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]