Köprü ve Otoyol Ücretleri 2019

tarafından
128
Köprü ve Otoyol Ücretleri 2019

Ülkemizde köprü ve otoyol ücretleri 2019 yılı içerisinde ne kadar olduğu sorusunun cevaplarını sizlere ileteceğiz. Trafikte yaşanan yoğunluktan dolayı otoyol veya farklı köprü alternatifleri kullanabiliyoruz. Bu durumda köprülerden ve otoyol geçişlerinden bazı ücretler alınmaktadır. Bu ücretlerin detaylarını sınıflara göre ileteceğiz. Bu bilgileri aktarmadan önce önemli bir konu olan geçiş ücretleri ödenmezse ne olur sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Geçiş Ücreti Ödenmezse Ne olur 2019

Geçiş ücretleri ödenmediğinde bazı cezalara tabi tutuluyorsunuz. Bu cezalarda oldukça can sıkıcı olabiliyor.

Otoyol ve köprülerden geçiş yaparken OGS veya HGS cihazlarınızda yeterli bakiye yoksa ve ücret ödemeden geçiş yaptıysanız aracınıza ait ihlalli geçiş bildirimi düzenlenmektedir. Bu bildirimi almak için aracınız geçiş sonrası park sahasına çekip, gişe istasyonun binasına gidebilirsiniz. Gişe istasyonunda bulunan personel ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini ve hangi bankalar aracılığı ile ne kadar sürede ödenebileceğine dair İhlali geçiş bildirimini size iletecektir. Belirtilen süreler içerisinde ilgili banka şubelerine giderek, nakit ödeme ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Otoyoldan veya köprüden çıkış yaptığınız tarih üzerinden 15 gün geçerse banka  şubelerine de gidip ödemenizi yapmazsanız geçiş ücretin 4 katı kadar para cezasına tabi tutulursunuz. Tabi durum bununla kalmıyor. Geçiş ücretinizle birlikte, Tebligat Ücreti, Avukatlık Ücreti ve diğer masrafları da ödemeniz gerekecektir. Yani geçiş ücreti 20 TL olan yere 60 TL ceza uygulanmaktadır. Bu durumda 70 TL ödemek zorunda kalırsınız. Buna ek olarak ödenmeyen fatura yasal takibe alındıysa, bu takip işlemine vekalet ücreti, dosya masrafı, tebligat ücreti, damga vergisi ve yasal faizler 70 TL üzerine eklenmektedir. Geçiş ücretleri ödenmezse ne olur 2019 sorusunun cevabını da sizlere iletmiş olduk.

Geçiş ücretlerinizi düzenli ödemenizi tavsiye ederiz. Aksi halde cezalarla karşı karşıya kalıp daha zor durum içerisinde kalabilirsiniz.

Köprü Geçiş Ücreti

15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprüsü geçiş ücretlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Köprü Geçiş Ücretleri

Köprü Geçiş Ücretleri

Otoyol ve Köprülerde Ücret Nasıl Alınır?

Otoyol ve köprülerde ücret nasıl alınır sorusunun detayını sizlere aktaracak olursak eğer iki sistem olan OGS yani Otomatik Geçiş İşlemi ve HGS Hızlı Geçiş Sistemi üzerinden tahsil edilmektedir. Otoyol ve köprülerde bu sistemin gişeleri ayrı ayrıdır. Hangi sisteme sahipseniz o sistemin bulunduğu yerden geçiş yapmanız gerekmektedir. Bu durumun en büyük avantajı elektronik cihazlar üzerinden ücretler alındığından duraksama yapmadan, trafik olmadan geçiş yapabilirsiniz. Otoyol ve köprü kullanacaksanız cihazlarınızda mutlaka bakiye olmasında fayda var. Bakiye olmadığı durumlarda ceza işlemi uygulanmaktadır.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]