0

Köprü geçiş affı 2019 yılı içerisinde hangi aylar arasında yapılacak resmileşti.  İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçen sürücülere getirilen bu af ile ilgili kanunla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kanuna göre 2 Kasım 2016’dan 1 Ocak 2019’a kadar araç sınıflarının kullanılması yasak olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçenlere idari para cezası verilmemesi ve tebliğ edilenlerin tahsilatından vazgeçilecektir.

Alınan cezalar kapsamında yapılacak olan tahsilatlar 28 Şubat 2019 tarihine kadar başvurulması halinde 29 Mart 2019’a kadar ret ve idae işlemleri yapılacaktır. Bu aftan yararlanmak için 28 Şubat 2019 tarihine kadar başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Köprü Geçiş Ücretleri 2019

Devlete bağlı olan köprü ve otoyollarda yer yıl olduğu gibi bu yılda zam gelmiştir. Köprü geçiş ücretleri 2019 yılı içerisinde tutarlarının ne kadar olacağı bir süredir halk tarafından merak ediliyordu. Bu tutar ve ücretleri sizlere açıklayacağız. Anadolu ve Avrupa yakasını birbirine bağlayan 15 Temmuz Şehitler köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ücretleri geçen yıla göre farklılık gösteriyor.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş ücretlerini aşağıda sınıflandırmaya göre bulabilirsiniz.

  • Otomobil (aks aralığı 3,20 metreden küçük iki akslı araçlar) 8,75 TL geçiş ücreti alınacaktır.
  • Hafif Ticari Araç ( Aks aralığı 3,20 metre ve 320 metreden büyük UKOME kararı gereğince geçemeyen her türlü aksli araçlar dahil) 11,25 TL geçiş ücreti alınacaktır.
  • 3 akslı Tüm araçlar 24,50 TL geçiş ücreti alınacaktır.
  • 4 ve 5 akslı araçlar için 49,00 TL geçiş ücreti alınacak.
  • 6 ve üstü akslı araçlar için 65,25 TL geçiş ücreti alınacaktır.
  • Motosikletler ( HGS aboneleri için geçerli.) 3,50 TL geçiş ücreti alınacaktır.

[ilgiliicerik icerik_id=”1078″]

Köprü Geçiş Cezaları 2019

Yukarıda iletmiş olduğumuz geçiş ücretlerine uyman kişiler ceza ile karşı karşıya kalacaktır. Köprü geçiş cezaları 2019 işlemlerine maruz kalmak istemiyorsanız kurallara uymanız gerekmektedir.

Köprülerden yapılan geçişler ücretli olup kaçak geçiş yapılanlar tespit ediliyor.  Özellikle ticaret yapıp yılda bir gidiş ve bir geliş olmak üzere 500 geçiş yapmak zorunda olan araçlar geçiş başına 600 lira ile 300 bin liraya varan para cezaları ödemek zorunda kalıyorlar.

Bu cezalar bazen e devlet sisteminde görülmüyor veya kişilere bildirilmiyor. Farklında olmadan ceza yediğiniz durumlarda borçlarınız birikirse ceza tutarınız katlanacaktır.  Bu durumu sürekli takip edip cezanızı öğrenmek için resmi kurumlara sorgulatmanız veya e-devlet üzerinden sürekli kontrol etmeniz gerekmektedir.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir