0

Bankaların uygulamış oldukları konut kredisi faiz oranları 2019 yılında en çok araştırılacak konuların başında yer alıyor. Biz de bu konuyla ilgili detaylı araştırma yapmak istedik. Bu yıl içinde ve geçtiğimiz yıllarda konut kredisinin 0,98 oranlarına indiğini ve dalgalanmalar yaşandığını biliyoruz. 2018 yılı içerisinde düşüş yaşanmasına rağmen tekrardan yükselişe geçen faiz oranlarının ileride ne olacağı hakkında bilgi vereceğiz. Konut kredisi almak isteyen kişilerin 2019 yılı için oranlara dikkat etmesi, tercihlerini en uygun banka üzerinden yapması oldukça önemlidir. Yazımızın devamında bankaların faiz oranları ve diğer tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

[ilgiliicerik icerik_id=”416″]

Konut Kredisi Faiz Oranları

Kişiler için en önemli ihtiyaçlardan birisi evdir. Her yıl artan kira fiyatları veya yapılan zamlar vatandaşları zor durumda bırakıyor. Bu durumundan kurtulmak için yapılması gereken ev almak olacaktır. Günümüzde asgari ücret veya ortalama bir maaşla çalışan kişinin ev alması çok zor olduğunu hepimizin ortak görüşüdür diyebiliriz. Tabi bu durum metropol büyük şehirler için geçerli olduğunu unutmamız gerekiyor. İstanbul gibi bir şehir de ev almak istediğinizde yüklü bir miktarınız olmadığı sürece ev bulmanız mümkün olmayacaktır. Ev almak için kişilerin birikimleri iyi olmalı veya iyi bir yatırım ile yüksek gelire sahip olmanız gerekiyor. Birikimleriniz veya yüksek geliriniz yoksa ev almak için bankaların müşterilere sağladıkları konut kredilerinden faydalanabilirsiniz. Türkiye’de bulunan bankalar müşterilere faiz oranlarıyla birlikte çeşitli finansman sağlamaktadır. Bu durum için dikkat edilmesi gereken en uygun banka konut kredisi hangisi olduğunu bilmenizdir. Krediyi alacağımız bankanın oranları çekebileceğimiz miktar ve vade oranına göre değişmektedir. Kredi çekmeden önce faiz oranlarını analiz yapması tavsiye ederiz. Sizlere bankaların sağlamış olduğu konut kredisi faiz oranlarını aşağıda maddeler halinde iletelim.

 • Ziraat Bankası  Faiz Oranı %2,19
 • Halkbank Faiz Oranı %2,09
 • Vakıfbank  Faiz Oranı %2,09
 • Akbank Faiz Oranı %2,09
 • Şekerbank  Faiz Oranı %2.47
 • Kuveyt Kredisi Kar Oranı % 1.89
 • İş Bankası Faiz Oranı %2,4
 • Garanti Bankası Faiz Oranı %2,28
 • Yapı Kredi Bankası Faiz Oranı %2,29 
 • ICBC Bank Faiz Oranı % 1,99 
 • ING Bank Faiz Oranı % 1,89 
 • HSBC Bank Faiz Oranı % 2,99 
 • Alternatif Bank Faiz Oranı %2.79
 • Denizbank Faiz Oranı % 2,75 
 • Burgan Bank Faiz Oranı % 2,75 
 • Anadolu Bank Faiz Oranı % 2,99 

Başvuru süreniz içerisinde yukarıda belirtilen Konut kredisi faiz oranları değişkenlik gösterebilir. Başvuracağınız zaman bankanızdan güncel faiz oranını kontrol etmeyi unutmayınız. Geri ödeme yapacağınız taksit tutarına göre de faiz oranı değişkenlik gösterir. Banka şubesine gittiğinizde faiz oranı, aylık geri ödeme ve toplam tutarı sorarsanız, bütçenizi ona göre ayarlayıp geri ödemelerde sorun yaşamazsınız. Bankaya yapılan gecikmeli ödemeler findeks puanınızı etkilemektedir. Findeks puanı yani kredi notu düşük olan kişiler için banka tarafından kredi başvuruları değerlendirilmiyor.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut Kredisi Faizleri Son Durum 2019

Konut kredisi faizlerindeki son durum bilgileri yukarıda maddeler halinde belirtmişti. İlerleyen günlerde ve aylarda yaşanan faiz oranı gelişmelerini sitemiz aracılığı ile sizlere duyuracağız. Kampanyalara dahil olmak için banka tarafından istenen gerekli evrakları temin etmeyi unutmayın.

Düşük Faizli Konut Kredisi 2019

Ev almak kolay olmadığı için bankalardan kullanacağımız ev kredisinin faiz oranı düşük olması oldukça önemlidir. Düşük faizli konut kredisi 2019 yılı içinde geçerli ortalama faiz oranı %2 ile  %3 oranı arası değişkenlik göstermektedir. Yukarıda sizlere iletmiş olduğumuz faiz oranlarına istinaden şu an için en uygun ev kredisi ING Bankası olmuştur. Güncel Faiz oranı 1,89 olan İNG Bank diğer bankalara oranla konut kredilerinde daha fazla kolaylık sağlıyor. Bankanın sizden istemiş olduğu evrakları temin ederek size en yakın banka şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Kredi ön başvuru süreciniz olumlu sonuçlandığı takdirde kredinizi kullanabilirsiniz.

Konut Kredi Faizleri Düşecek Mi?

Yaşanan ekonomik dalgalanmalar nedeniyle Türkiye’de gayrimenkul piyasası bu durumdan her geçen gün daha fazla etkileniyor. Köylerden şehirlere yapılan göçler ve içsel faktörler de gayrimenkul fiyatlarını üzerinde etkilerini göstermektedir. Günümüzde ev fiyatları arttıkça, kira fiyatları doğal olarak yükseliyor. Bu durum böyle oldukça bankaların yapacağı faiz oranları merak edilmektedir. Ev kredisi faizleri düşecek mi sorusunun cevabı henüz belli değil. İleride bankaların faiz oranlarında düşüşe gitmesi bekleniyor. Banka konut kredisi kampanyalarını takip ederek uygun krediden yararlanabilirsiniz.

Ev kredisi faiz oranları 2019 hakkında tüm soru ve görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir