Konut Kredisi Albaraka 2019

tarafından
122
Konut Kredisi Albaraka 2019

Konut kredisi Albaraka 2019 işlemleri ve detaylarını sizlere ileteceğiz. Ev sahibi olmak isteyen kişilerin tercih ettiği katılım bankalarından birisi de Albaraka Türk olmuştur.

Katılım bankası arasında yer alan banka faiz üzerinden değil kar oranı üzerinden kişilere kredi fırsatı sunmaktadır. Kredinin özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;

 • Satın alacağınız evin ekspertiz değeri yüzde 80’i kadar finansman yardımı alabilirsiniz.
 • Ek taşınamaz gayrimenkul teminatında bulunursanız ekspertiz değerinin yüzde 100’ü kadar finansman yardımı alınabilir.
 • Ödemeler 120 aya kadar vadelendirilmektedir. Geri ödemelerinizi aylık eşit taksitler halinde 2 ayda veya 3 ayda bir esnek taksitler şeklinde ödeyebilirsiniz.
 • Gayrimenkul sigortası ve Zorunlu Deprem sigortası Albaraka Türk şubeleri üzerinden yaptırıp, evinizi güvenci altına alabiliyorsunuz.
 • Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yaptırabiliyorsunuz.
 • Konut finansmanını Albaraka üzerinden almanız durumunda Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ile Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi ödemelerinden muaf tutulursunuz.

Kredinin genel özelliklerini yukarıda yer almaktadır. Albaraka konut kredi başvurusu, kar oranları hakkında bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Albaraka Konut Kredi Başvurusu 2019

Ev almak için Albaraka konut kredisi başvurusu 2019 hakkında sizlere aşağıda maddeler halinde bilgiler verelim.

 • 18 yaşınızı tamamladıysanız konut finansmanına başvuru yapabilirsiniz.
 • Konut finansmanından gerçek kişi olarak yararlanmak isteyen kişiler kimlik belgesi, gelir belgesi, maaş bordrosu ya da net maaş tutarını gösteren iş veren tarafından onaylanan belgeleriniz ile satın alacak konutun fotokopisini bankaya iletmeniz gerekmektedir.
 • Serbest meslek sahibi olarak konut finansmanından yararlanmak isteyen kişiler vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tablosu, faaliyet belgesi, kişi adına kayıtlı varsa tapu fotokopileri, kira kontratları, gelir belgenizi ve imza beyannamenizi ayrıca gerekli durumlarda kefiller için de aynı belgeleri Albaraka Türk Katılım Bankasına sunmanız gerekmektedir.
 • Tüzel kişiler için satın alınacak konutun fotokopisi, ortakların nüfus cüzdan belgesi, noter onaylı imza sirküleri, Ticaret sicil gazetesi örneği, oda kayıt belgesi, faaliyet belgesi, son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu gerekli durumlarda kefiller içinde istenen aynı belgeleri bankaya sunmanız gerekmektedir.
 • İstenilen belgelerle size en yakın bulunan Albaraka Türk şubesine gidip ön başvuru formunu doldurabilirsiniz. Yeni ev için böylelikle ilk adımı atmış olursunuz.
 • Başvuru formundaki bilgilerde eksiklik bulunmuyorsa başvurunuz ortalama 24 saat içerisinde sonuçlandırılacaktır.
 • Ön başvurunun olumlu sonuçlanması sonrası ekspertiz başvurusunda bulunabilirsiniz. Satın alacağınız ev için yararlanacağınız finansman ekspertiz tarafında tutulan rapor sonrası belli olacaktır.
 • Diğer tüm bilgileri ve bankacılık işlemleri için Albaraka Türk 0850 222 5 666 veya 444 5 666 numaralı Alo Albaraka üzerinden gerekli destekleri alabilirsiniz.

Albaraka Konut Kredisi Caiz mi 2019

Konut Kredisi Albaraka Kar Oranı 2019

Albara Katılım Bankası üzerinden alacağınız konut kredisi faiz değil kar üzerinden işlem yapılmaktadır. Konut kredisi albaraka kar oranı 2019 yüzde 2.30 olarak belirtilmiştir. Bu oran üzerinden kredinizi alabilirsiniz. Örnek iletecek olursak eğer 100.000 Türk Lirası konut kullanmanız halinde 120 ay vade ile geri ödeyeceğiniz toplam tutar 295.282 Türk Lirası olacaktır. Ödenecek aylık tutarı 2.460,69 Türk Lirası olarak belirtilmiştir. Kredi tahsis, ekspertiz, sigorta ve ipotek tesis ücreti gibi diğer ücretlerin toplamı 2.036 Türk Lirası olacaktır. Albara Türk üzerinden alacağınız konutun hesaplamasını web sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Albaraka Konut Kredisi Caiz mi 2019

Dünya genelinde İslami Bankacılıklar bulunmaktadır. Dünyada İslami olarak adlandırılan bu bankalar Türkiye’de Katılım Bankası adı altında kişilere gerekli finansmanları sağlıyor. Faiz üzerinden değil kar oranı üzerinden işlem yapıldığından pek çok kişi helal olarak değerlendirmektedir. Faize karşı olan kişilerin tercih ettikleri ve helal olduklarını düşündükleri katılım bankasında yer alan albaraka konut kredisi caiz mi 2019 sorusunun cevabını kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

Albaraka konut finansmanı hakkında sizlere detayları iletmiş olduk. Sitemizde bulunan diğer içeriklere de göz atabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]