0

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Akbank Ocak 1948’de Adana da Hacı Ömer Sabancı’nın da aralarında bulunduğu bir grup iş adamı tarafından kurulmuştur. Kurulma sebebi pamuk üreticilerine finansman sağlamak olsa da pek çok alanda vatandaşlara gerekli desteği veriyor. Yaklaşık 94 milyar dolar seviyesindeki büyüklüğü ile şüphesiz en büyük bankalardan birisi haline gelmiştir.

Konut Kredisi Akbank üzerinden almak istiyorsanız bazı şartlar ve evraklar istenmektedir. Bu şartların ve evrakların detaylarını, akbank üzerinden alınacak kredilerin nasıl olduğu, peşinatsız konut kredisi ve ipotekli konut kredisi nasıl olduğu hakkında detaylar ileteceğiz.

Peşinatsız Konut Kredisi Akbank 2019

Almak istediğinizin evin değerinin %100’üne kadar kredi kullanarak, peşinat ödemeden Akbank üzerinden kredi sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız mortgage olarak adlandırılan konut kredisi  avantajları ve kredinin kimlere uygun olacağını aşağıda bulabilirsiniz.

Kredinin özelliklerinden bahsedecek olursak;;

 • Sabit faizli kredilerdir.
 • Ekspertiz bedelinin tamamını kredilendirilip banka tarafından kullandırılır.
 • Kendinize, ailenize ya da 3. şahsa ait ikinci bir konut ipoteği yaptırarak satın alacağınız evin %100’üne kadar kredi kullanabilmeniz mümkündür.
 • Gelirinizin artmasını veya birikiminizin olmasını beklemeden konut sahibi olabileceksiniz.

Kredi kimler için uygun diye soracak olursanız;

 • Satın almak istediği ev için peşinat ödemek istemeyenler
 • İş hayatına yeni atılmış genç profesyoneller
 • Yeni evlenen kişiler

 

Peşinatsız Konut Kredisi Akbank 2019

 

Konut kredisi kullanabilmek için bazı adımları izlemeniz gerekmektedir. Bu adımları sizlere aşağıda iletelim.

 • Kullanmak istediğiniz konut kredisi belirlemeniz gerekiyor.
 • Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatasız bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
 • Banka tarafından sizden talep edilen evrakları eksiksiz şekilde teslim edin.
 • Ekspertiz ücretini ödeyip, raporun çıkmasını bekleyin.
 • Akbanktan ipotek evraklarını teslim alıp, tapuya iletin.
 • Tapu devir işlemleri tamamlandığında bankaya bu işlemlerin yapıldığına dair evrakları iletin.
 • Konut kredisi açılışı için bankanın kredi sözleşmesini imzalayın.

Peşinatsız konut kredisi Akbank 2019 Faiz Oranı % 2,35 olarak belirtilmiştir. Bankanın belirtmiş olduğu bu oran üzerinden kredinizi kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken akbank konut kredisi başvuru formunu doldurmak olacaktır. Kredi notunuzun alacağınız konut kredisi için önemli olduğunu bu yüzden banka çalışmalarınızı düzenli bir şekilde yapmanızı, ödemelerinizi aksatmamanızı tavsiye ederiz.

Akbank Konut Kredisi Şartları

Bankanın konut kredisi kullandırmak için şartları bulunuyor. Bu şartlardan bahsedecek olursak eğer 18 yaşınızı doldurmuş bir birey olmanız gerekmektedir. Kredi çalışmalarınızın düzgün yanı kredi skorunuz yüksek olması gerekmektedir. Geliriniz resmi olarak kayıtlanabiliyor, SSK kaydınızın olması lazım. Evliyseniz krediyi kullanmak istediğinize dair eş rızanızın yazılı bir şekilde bankaya iletmeniz gerekmektedir. Alacağınız konutun tapu üzerinde mutlaka “mesken” olarak geçmesi gerekmektedir. Konutun yapı kullanma izin belgesi yani iskanı alınmış olması gerekiyor. Bu şartları sağladığınız sürece konut kredisine uygun hale gelirsiniz. Bankanızdan bütçenize uygun vade seçenekleri ile ev sahibi olmak için kredinizi alabilirsiniz.

İpotekli Konut Kredisi Akbank 2019

Akbank üzerinden konut kredisi kullanacak kişiler 3. şahsa veya ailenize ait olan bir konutu ipotek olarak gösterek evin %100 değerine kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Ek olarak alacağınız evi de ipotek olarak gösterebilirsiniz. İpotek gösterilmesinin sebebi banka tarafından tüketiciye verilen kredinin güvence altına alınmasıdır. Kredi borcunuz bittiğinde eviniz üzerinde bulunan ipotek banka tarafından kaldırılır.

İpotekli konut kredisi akbank 2019 işlemlerini sizlere aktarmış olduk. Bu duruma ek olarak kredi borcu devam eden evin satılması 2019 hakkında yazılmış olan konumuzu inceleyebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir