Kobi Kredisi Şartları 2019

tarafından
129
Kobi Kredisi Şartları 2019

Kobi Kredisi Nedir? Şartları Nelerdir?

Ülkemizde pek çok kurumsal firma ve bunların alt şirketleri bulunuyor. Firmalar büyümek için belli zorlukların altından kalmak zorunda kalmıştır. Bir firma kurulduğunda yeterli finans kaynağı sağlanamazsa, firmanın batması yani kapanması kaçınılmaz bir sondur. Bu süreci bir insanın bebekliğinden tutun, gelişimine kadar geçirdiği zorluklar şeklinde düşünebiliriz. Bir firmanın gelişmesi için belli zamanlarda yaşanan mali krizleri iyi yönetmek gerekmektedir. Mali krizlerin iyi yönetilemezse firma sahipleri çeşitli yollar ararlar. Bu durumlar için bankaların kişisel müşterileri bir yana, ticari işlerle uğraşan müşterilerine de sunduğu birçok kampanyaları vardır. Ticari işlerle uğraşan kişilerin başvurduğu kişileri ilgilendiren Kobi Kredisi Nedir, sorusunun detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kobi Kredisi Nedir?

Kobi kelimesini duyduğumuzda aklımıza küçük ve orta boyutlu işletmeler gelmelidir. Büyük projelere henüz imza atmamış, yeteri kadar gelişememiş firmalara Kobi diyoruz. Orta ve küçük boyuttaki firmalar için bankaların sunmuş olduğu kredilere Kobi kredisi diyoruz. Bankaların sunmuş olduğu bu krediler sadece vergi levhası olan kişiler yararlanabilir. Bu kredi için önemli olan husus ticari nitelikli olmasıdır. Bu kredinin diğer kullanmış olduğumuz kredilerden farkı faiz oranlarının aynı olmamasıdır. Kobi kredisine uygun faiz oranları 2019 yılında da bankalar tarafından müşterilere sunulacak. Böylece mali durumları kötü olan firmalar ihtiyaçlarını Kobi kredisi çekerek karşılayabilecekler. Hiçbir firma ihtiyaç durumları kötü olmadığı zaman krediye başvuru yapmazlar.  ihtiyaç durumlarına göre başvuru yapılır. Bankaların da bu durumlar için Kobilere sağladığı ihtiyaçlarına göre kredi kampanyaları mevcuttur. Kobiler kullandıkları kredi çeşitlerinde konut kredileri dahil değildir. Konut kredisi almak isteyen firma sahipleri kobi kredilerinden değil, bireysel konut kredilerinden yararlanabilir.

[ilgiliicerik icerik_id=”192″]

Kobi Kredisi Nasıl Alınır 2019

Kobi kredisi için vergi levhası olması gerektiğini sizlere iletmiştik. Vergi levhası olan firma sahipleri yani Kobiler bankanın sunmuş olduğu kredilerden yararlanabilmektedir. Kobi kredisinden yararlanmak kişilerin izleyeceği yolları aşağıda maddeler halinde belirtiyoruz.

  • Kobi kredisi kullanmak isteyeceğiniz şubeyi belirleyip, başvuru yapmak.
  • Kredi başvurusu için verilen formu eksiksiz doldurmak,
  • Bankanın sizden istediği evrakları temin etmek,

Bu işlemler sonrasında bankanız kredi kullanımına uygun görürse alacağınız miktara göre size ayrılan limit tanımlanır. Bu limit doğrultusunda kredinizi kullanabilirsiniz. Burada hatırlatmak isteyeceğimiz diğer konu ise kredi notunuzdur. Kredi notunuz ortalamanın altında, riski durumdaysa başvuru süreciniz ret edilebilir. Kredi Notu yazısına tıklayarak bu durum hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kobi Kredilerinde Nelere Dikkat Etmek Gerekli?

Firmalar finansal süreçlerinde yaşadığı zorluklara destek vermek amaçlı kullandırılan bu kredilerde bazı durumlara dikkat etmekte fayda var.Dikkat etmeniz gereken en önemli durum ise kullanacağınız banka ve uygulamış olduğu faiz oranıdır. Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durumla ilgili sıkıntıları sıklıkla diğer yazılarımızda belirtiyoruz. Ülkemizde bulunan bankaların fazla olmasını göz önüne alırsak, Kobi olan kişilere verilen kredinin hangisi daha avantajlı bunu bilmemiz gerekmektedir. Bunun için çeşitli bankaları ziyaret ederek veya araştırarak dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Kullanılacak kredinin faizi dışında, kredi maliyeti de önemlidir. Bu iki durum bankalar arasında karşılaştırma yapılarak en uygununu seçmenizi bildirmek isteriz.

İhtiyacınızı karşılayacak kredinin faiz oranı bilerek hareket edilmesi gerekiyor. Kullandığınız kredilerin aylık geri ödemelerini hesaba katmanız ve planlarınızı bu duruma göre yapmanız önemlidir.

Size aktardığımız bu bilgilerden yola çıkarak; Kobiler başlangıç ve gelişme dönemlerinde finansal yardıma ihtiyaç duyarlar. Bu kaynakların sağlanması için alternatifleriniz arasında olan bankalara başvurup kredi almak mümkündür. Kobiler için hayata geçirilmiş bu kampanyaların avantajları fazladır. Bu avantajdan yararlanıp kredilerin kullanılması önemlidir. Şirketin ilerlemesi, genişlemesi ve tüketime faydası olması daha fazla değer kazanması anlamına gelecektir.

Kobi kredileri hakkında aklınıza takılan diğer soru ve görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Diğer yazılarımızda buluşmak dileğiyle…

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]