Kgf Kredisi Veren Bankalar 2019

tarafından
208
Kgf Kredisi Veren Bankalar 2019

Hangi Bankalar KGF Veriyor?

Kredi Garanti Fonu A.Ş  bankaların uygun gördüğü, kredilendirilmesi  uygun bulunan, ancak teminat yetersizliği içinde olan Kobi niteliğindeki haiz firmalara destek verdiğini Kredi Garanti Fonu 2019 yazımızda belirtmiştik. Kobilerin merak ettiği en büyük konulardan biri olan hangi bankanın kgf kredisi verdiğini aşağıda detayları ile birlikte inceleyelim.

Ziraat Bankası Kredi Garanti Fonu 2019

2019 Ziraat Bankası kredi garanti fonu için bankanın KGF ile yapmış olduğu iş birliği kapsamında Kredi Garanti Fonun sağladıkları kefalet ile kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Kefalet oranı ise yararlanacağı tipine göre yüzde 85 ve yüzde 100 arasında değişkenlik gösterebilir. Kefalet Limiti ise Kobi tanımı dahilindeki işletme / işletme grupları için 12 milyon TL ve Kobi dışı işletme/işletme grupları için azami 200 milyon TL’dir. Yararlanıcı tipine göre bu değerler değişiklik göstermektedir.

Kgf limitleri ne zaman açılacak sorusu ile alakalı merak edilen bilgileri aşağıda bulunan KGF limitleri sayfamıza tıklayarak ulaşabilirsiniz.,

[ilgiliicerik icerik_id=”1379″]

VakıfBank Kredi Garanti Fonu 2019

2019 Vakıfbank kredi garanti fonu için Kobi’lere KGF’nin mevzuatına göre farklı limitler, vade ve tutarlarla krediler verilmektedir.

İNG Bank Kredi Garanti Fonu 2019

2019 İNG Bank kredi garanti fonu için İNG şubelerinden Kobilere özel %90’a varan kefalet desteği ile 5 yıla varan vadelerle kredinizi kullanabilirsiniz. KGF kefaleti kredi başvuru için gerekli olan evrakları aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Yararlanıcı Beyanı (Ek-1),
  2. Güncel Memzuç Dökümü,
  3. Vergi Borcuna İlişkin Sorgulama Yazısı,
  4. SGK Borcuna İlişkin Sorgulama Yazısı,
  5. Rating Notu bilgisi.

Kgf kefaletinden faydalanmak için kefalet türüne göre 250 TL veya 500 TL başvuru ücreti, binde 5 veya yüzde 1 yıllık kefalet komisyonu bulunmaktadır. Bu bilgiler tüm bankalar için standarttır. Bankanın kullandıracağı kredi fiyatlandırması günün koşullarına ve piyasa şartlarına göre değişkenlik gösterebiliyor.

İNG Bank Kredi Garanti Fonu 2019

Garanti Bankası Kredi Garanti Fonu 2019

2019 Garanti Bankası kredi garanti fonu için Kobilere özel kefalet oranı en fazla 12 Milyon TL  olup, kredi tutarın yüzde 90’a varan kefalet desteği alabilirsiniz. Kobiler, kadın ve genç girişimcilerin PSG ile kullandığı ticari taksitli kredilerin ödemesiz dönemi en fazla 12 ay, vadesi ise en az 6 ay, en fazla ise 60 ay olarak değişmektedir. İhracatcı Kobiler için ise en fazla 60 ay, en az ise 6 ay ve kefalet oranı yüzde 100 dür. Komisyon oranı ise kullanılacak kefalet tutarı üzerinden kredi kullandırım tarihide yüzde 0.3 olup bu tutar haricinde farklı ücret alınmamaktadır.

İhracatcı Kobiler ise PGS aracılığı ile Eximbank’a yönelik kredi temini için 60 aya varan vadeye kadar teminat mektubu şeklinde kefalet talebinde bulunabilir. Bankanın krediye uygunluk talebini aşağıda maddeler halinde sizlere iletelim.

[ilgiliicerik icerik_id=”1582″]

Yapı Kredi Kredi Garanti Fonu 2019

2019 Yapı Kredi kredi garanti fonu kefaletinden yeni kurulmuş firmalarda yararlanabilir. Özkaynak Kredi Garanti Fonu programı dahilinde kefaletlerinde, kefalet oranı üst limit 3 milyon TL ve azami kefalet oranı maksimum %80 uygulanmaktadır.

Türkiye İş Bankası Kredi Garanti Fonu 2019

2019 iş bank kredi garanti fonu KGF ile yürütülen iş birliği ile teminat sıkıntısı yaşayan kobiler bankaya başvurabilir.

Bunların dışında KGF’nin iş birliği yaptığı banka ve diğer finans kuruluşları bulunmaktadır. 26 farklı banka 15 farklı kiralama şirketi bulunmaktadır.

Our Reader Score
[Total: 54 Average: 2.5]