Kgf 2019

tarafından
177
Kgf 2019

Kgf 2019 yılı içerisinde pek çok işletmelere ve KOBİ’lere destek vermektedir. KGF açılımını soracak olursak Kredi Garanti Fonudur. KGF açılımını sizlere ileteceğiz.

Bankalar kurulunun 14.07.1993 Temmuz ayında 93/4496 sayılı kararına istinaden 21637 sayılı Resmi Gazete üzerinde yayımlanan KOBİ finansman erişime kefalet teminat desteği sağlama amacıyla kurulan kuruluştur. Kgf ortak sayısı 32 kişiden oluşmaktadır. KGF sermayesi ise 318. 281.750 Türk Lirasıdır. Ticari hayata yeni atılmış bir şirketin, özellikle küçük çaplı bir şirket ise bankalardan veya kredi kuruluşlarından kredi alması çok zordur. Alınan kredilerde uzun vadeli istenildiğinden, kredi kuruluşları tarafından teminatlar isteniyor.

KGF bu sorunlara çözüm olabilmek adına KOBİ’lere veya küçük işletmelere kefalet sağlayarak kredi alabilmelerini mümkün hale getirmektedir. Kefalet sonrası işletmelerin iyi yatırımlar yapıp, büyüyerek ekonomiye katkı sağlaması beklenmektedir. KGF başta kadınlar olmak üzere genç girişimcilere destek sağlıyor. KGF kredisi nedir ve nefes kredisi hakkında sizlere detayları aktaralım.

Kgf Kredisi Nedir 2019

Kredi Garanti Fonundan bahsetmek gerekirse eğer KOBİ’lere veya Kobi dışındaki işletmelere kefil olur. Böylelikle teminat yetersizliği nedeniyle finansman açısından zorluk çeken, risk paylaşım oranında destek vererek finansman erişimlerine yardımcı olan kuruluştur. KGF nedir 2019 sorusunu bu şekilde belirtebiliriz. Buna ek olarak KGF kredi vermiyor sadece banka vaya katılım bankalarından alacağınız kredilere belli oranda kefalet veren kuruluştur. KGF amaçlarından bahsedecek olursak;

  • KOBİ’lere kefalet sağlayarak destek vermek
  • KOBİ’lerin banka kredisi alabilmesini mümkün hale getirmek,
  • KOBİ’lerin yapmış oldukları faaliyetlerini kayıt altına alınmasını sağlamak,
  • Rekabet gücünü yükseltebilmek,
  • Kişileri girişimlere teşvik etmek,
  • KOBİ veya KOBİ dışındaki işletmelerin kayıt dışı piyasalara borçlanması yerine Bankalara borçlanmasını teşvik etmek
  • Ekonomik alanlarda büyüme ve kalkınmayı hızlandırabilmek,

Belirttiğimiz bu maddeler KOBİ’nin amaçları altında yer alıyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”165″]

Kgf Nefes Kredisi 2019

Türkiye Odalar ve Borsalar birliği, Kredi Garanti Fonu, Denizbank ve Ziraat bankası ile iş birliği yaparak KOBİ’lere düşük faizli kredi kullanmalarını sağlıyor. Bu projenin adı ise “Nefes Kredisi” olmuştur.

25 yıldır gerekli desteği veren Kredi Garanti Fonu, teminat yetersizliği nedeniyle kredi alamayanlara yardımcı olmaktadır. Kişiler bünyesindeki ticaret ve sanayi odaları ile ticaret borsalarının mevduatlarını Denizbank ve Ziraat Bankasına yatırıp, üyesi olan KOBİ’lere yıllık yüzde 9,90 faiz oranı ile 12 ay vadeli bankalardan kredi kullanmalarına imkan sağlanmaktadır.

Kgf nefes kredisi 2019 yılı içerisinde Ziraat Bankası ve Denizbank üzerinden kullanılabilir.

Our Reader Score
[Total: 6 Average: 3.2]