0

CKartsız Para Çekme Nasıl Yapılır 2019

Bankaların bize sunmuş olduğu avantajlı kartlardan hepimiz yararlanabiliyoruz. Bu kartların günlük hayatımızda bize kolaylık sağladığını diğer yazılarımızda belirtmiştik. Acil nakit ihtiyaç durumunda karttan para çekmek pek çok kişi tarafından tercih edilen durumdur. Bazı zamanlarda sahip olduğumuz kartları yanımıza almıyor veya unutmuş olabiliyoruz. Bu tip durumlarda Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır 2019 sorusunu araştırıp öğrenmek isteyebilirsiniz. Bizde bu tip durumlar için  gereken işlemleri yazımızın geri kalanında sizlere paylaşacağız.

ATM Üzerinden Kartsız Nasıl Para Çekilir?

Kartsız para çekim işlemleri ATM üzerinden yapılabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu sistem genelde tüm bankalar tarafından kullanılmaktadır. ATM üzerinden nasıl para çekebilirim? sorusunu bundan 5, 6 yıl önce sormuş olsaydınız net cevap alamayabilirsiniz. Bu durumun iki türlü yolu mevcuttur. Bu durumu alt başlıklarla sizlere iletmek istiyoruz.

[ilgiliicerik icerik_id=”121″]

CepBank Üzerinden Para Çekme 2019

CepBank üzerinden ATM’lerden kartsız para çekmek kolaydır. Bunun için yapmanız gereken mobil bankacılık özelliğini kullanmaktadır. Mobil bankacılık üzerinden “Para Gönder” seçeneği ile yapılan bu işlem para transferinin telefon numarası üzerine yapılmasıyla gerçekleşir. Kredi kartınız veya banka kartınız yanınızda değil ise bu özelliği kullanarak ATM’lerden para çekebilirsiniz. Para transferi yaptığınız telefonuna bir mesaj gelecek, bu mesajda alan bilgilerle belirlenen zaman süresi içerisinde para çekimini yapabileceksiniz.

QR Kod Üzerinden Para Çekme 2019

Bankaların geliştirmiş olduğu mobil uygulama üzerinde QR kod özelliği mevcuttur. QR Kod üzerinden Para Çekme 2019 yılında kullanıma kolaylık getirilmesi ve yayınlaşması bekleniyor. Mobil uygulamaya giriş yaparak işlemler menüsünden QR Kod işlemlerini göreceksiniz. Bu seçene tıklayıp banka atm üzerinde bulunan kodu taratıp para çekim işlemini kartınız olmadan gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kartsız Para Çekme Garanti Bankası 2019

Garanti müşterisi iseniz, mobil şube üzerinden kartsız para çekebilirsiniz. Bu işlemler için oldukça kolay ve müşterilerin kolay yapabileceği şekilde hazırlanmıştır. dilerseniz QR Kod veya Cepbank ile paranızı herhangi bir garanti atm üzerinden çekebilirsiniz.

Kartsız Para Çekme Ziraat Bankası 2019

Ziraat bankası atm üzerinden kartsız para çekmek mümkündür. Bunun için yapmanız gereken bankanın uygulaması olan mobil bankacılığa giriş yapmak olacaktır.  İşlemler menüsünü takip ederek, CepBank ve QR kod seçeneklerinden çekeceğinizi tutarı belirleyebilirsiniz.

Kartsız Para Çekme Halkbank 2019

Halkbank da diğer bankalar gibi atm şubeleri üzerinden kartsız para çekme konusunda müşterilerine yardımcı olmayı amaçlamıştır. Halkbank mobil uygulaması ile işlemler bölümlerindeki adımları takip ederek cepbank ve QR kod sayesinde paranızı çekmeniz mümkündür. Bu konuyla ilgili yaşanan problemlerin çözülmesi adına teknik desteği çağrı merkezleri üzerinden de alabilirsiniz.

Kartsız Para Çekme Akbank 2019

Mobil uygulamaların gelişmesi nedeniyle Akbank ATM şubeleri üzerinden para çekebilirsiniz. Bu durum işin öncelikle telefonunuzda bankanın mobil uygulaması olması gerekmektedir. CepBank ve QR kod ile bu işlemler artık daha kolay yapılıyor. Mobil uygulamacılık seçenekleri takip edilerek dilediğiniz ATM üzerinden çekim işlemini yapabilirsiniz.

Günümüzde tüm bankalar ATM üzerinden kartsız para çekme hizmeti veriyor. Sizde bu uygulamadan yararlanmak için bankanın mobil uygulamasını telefonunuzda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Soru ve görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir