0

Kullanış olduğumuz birden fazla kredi kartın kart aidatları 2019 yılı içerisinde nasıl iptal edileceği, itirazın nereye yapılması ve dilekçesini yazımızda bulabilirsiniz. Bankalar tarafından tüketicilere sunulan kredi kartların aidatları bulunuyor. Peki bu aidatları nasıl iptal edebiliriz? Sorusunun cevabını sizlere iletelim.

Kart Aidatı İptali 2019

Kredi kartı aidatları can sıkıcı olabiliyor. Ülkemizde 18 yaşını doldurmuş hemen hemen herkesin kredi kartı mevcuttur. Hatta bir aile de birden fazla kredi kartı oluyor. Durum böyle olunca kart aidatlarının yıl sonu geldiğinde ödenmesi gerektiğinden dolayı yüksek kredi kartı borcumuz olabilir.

Kredi kartı aidatlarına çıkarılan yasal kararla birlikte yeni düzenlemeler getirildi. Bankaların kredi kartı aidatını iade etme zorunluluğu bu çıkarılan yönetmeliğe uydukları sürece ortadan kalmıştır. Yasal olarak kredi kartı aidatının iadesı yapılması için mahkemeye başvurup, mahkeme yönetmenliği iptal etmesi gerekmektedir. Durum boyutu mahkemeye taşınınca bankalar kendi almış oldukları inisiyatif ile  kart aidatlarını her zaman iade etme, erteleme veya belli bir miktarda puana çevirme gibi seçenekleri tüketicilere sunmaktadır. Geçmişte alınan kart aidatlarını ile ilgili durumlar henüz net belli değil. 2014 Ekim ayından önce alınan kredi kartları konusunda tüketici hakem heyetleri ve mahkeme bankanın aidat aldığı gerekçesi ile karar veriyor. Ekim 2014’e kadar aidatınızı geri almak istiyorsanız hakem heyetlerine her zaman başvuru da bulunabilirsiniz.

Kart aidatı iptali 2019 yılı içerisinde bankaları arayıp bu durumu dile getirerek iptal ettirmek mümkün. Banka ile özellikle uzun yıllardır çalışıyorsanız “kart aidatı ödemek istemiyorum” veya “kart aidatımı iptal ettirmek istiyorum” dediğinizde müşteri temsilcisi banka ile olan çalışmalarınızı kontrol edip duruma göre kart aidatı iptali veya size kart puanı önerebilir. Kart puanı ise bankanın pos cihazı bulunduğu firmalardan puan üzerinden veya İnternet üzerinden alışverişlerini yapabilirsiniz. Kart aidatı can sıksa da bu durumu iptal ettirmek mümkün. Kullanmadığınız kredi kartları varsa bunu iptal ettirmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Kart Aidatı İtiraz Dilekçesi 2019

Kart aidatına itiraz etmek için teknik heyetlere başvuru yapmanız gerekiyor. Bu başvuruyu da dilekçe kapsamında yapmanız gerekmektedir.

Yapacağınız itiraz başvurunuzu tüketici heyet hakemlerine olması gerekiyor. Öncelikle banka ile görüşmenizde fayda var. bankanız kredi kartı aidatı konusunda size yardımcı olmuyorsa itiraz dilekçenizi yazarak başvuru yapabilirsiniz.

Kart aidatı itiraz dilekçesi 2019 dokümanını aşağıda bulabilirsiniz.

Kart Aidatı  İtiraz Dilekçesi 2019
Kart Aidatı İtiraz Dilekçesi 2019

Adalet sistemi tüketicilerden yana olduğundan teknik heyete yapmış olduğunuz başvurular 1-3 ay arasında sonuçlanacaktır. Sonucun olumlu olması durumunda kredi kartı aidat ücretlerinizi alabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir