Kadın Girişimcilere Destek Veren Kurumlar 2019

tarafından
141
Kadın Girişimcilere Destek Veren Kurumlar 2019

Kadın girişimcilere destek veren kurumlar 2019 yılı içerisinde geçerliliklerini koruyor. Bu kuruluş/kurumların isimlerini sizlere ileteceğiz. Kadın girişimci desteği nasıl alınırkadın girişimci kredisi hesaplama gibi işlemleri yazımızda bulabilirsiniz.

 

Kadın Girişimci Destek 2019

Ülkemizde son yıllarda kadım girişimcilere pek çok destek veriliyor. Bu desteklerle kefilsiz kredi alabilirsiniz. Kadınların iş hayatında yer edinmeleri için gerekli eğitimler verilerek, ticaret alanında faaliyet gösterilmesi mümkün kılınıyor. Kadın girişimcilerin en büyük destekçilerinden biri olan Kosgeb tarafından eğitimler düzenlenerek, kişilerin belirlemiş olduğu iş fikirleri hayata geçirilmektedir. Bu durumdan yararlanan ev hanımı veya işsiz kişiler, kendilerini geliştirerek iyi noktaya gelebilirler. Kadın girişimcilere destek veren kurum/kuruluşların isimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

 • Kosgeb yani Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
 • KAGİDER / Kadın Girişimciler Derneği
 • Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

Bu kurumlardan gerekli destekleri alarak kendi işinizi yapmanız mümkün olacaktır. Kadın girişimci desteğinin nasıl alındığı ve kredi hesaplama işlemlerini sizlere aşağıdaki başlıklarda ileteceğiz.

 

Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır 2019

Kadın girişimci destek programından destek almaya hak kazanmanız için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Kadın girişimcilerin iş hayatında daha fazla hissetmeleri ve kadın istihdamının ülke genelinde büyümesini sağlamak amacıyla KOSGEB veya diğer kurumlar tarafından kadınlara hibe ve teşvikler sağlanıyor. Bu teşviklerle kendi iş yerinizi açabilir, çeşitli alanlarda faaliyet gösterebilirsiniz. Kadın girişimci desteği nasıl alınır 2019 cevabını ve Kosgeb üzerinden yapılacak başvurunun detaylarını sizlere maddeler halinde iletelim.

 • Öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor.
 • Hali hazırda çalışan kadınsanız iş-kur aracılığıyla başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Çalışan ya da memursanız, başvuru yapmak için bağlı olduğunuz il de bulunan Kosgeb İl Müdürlükleri’ne danışmanız gerekmektedir.
 • Başvurunuz sonrası yapacağınız işi anlatmak için sizlerle mülakat yapılıyor.
 • Mülakat sonrası başvurusu kabul edilen kadınlar, Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne kayıt ediliyor. Bu eğitim kadın girişimciler için özel hazırlanan eğitimdir.  Bu süreç sonrası başvurunun ilk aşaması bitmektedir.

Kosgeb kursları ülkemizde hemen hemen her ilde ücretsiz olarak verilmektedir. Kurslar genelde 15 kişilik sınıflarda üniversitelerin konferans salonlarında gerçekleştirilmektedir. Kurs bitiminde başarılı olan kişilere sertifika verilmektedir. Bu durum sadece sertifikadan ibaret değil. Ek olarak kosgeb’in hibe olarak vermiş olduğu 50.000 Türk Lirası tutarındaki destekten yararlanma hakkı kazanıyorsunuz. Sertifikasını alan girişimci yapmak istediği alana göre iş yerini açıp kosgeb veri tabanına kayıt yaptırması gerekmektedir. Kobi beyannamesi sistem üzerinden doldurulup, çıktıları alınması gerekiyor. Bu çıktı ile birlikte, iş planlamanızı yapıp Kosgeb müdürlüklerine tekrar başvuru yapılması gerekmektedir.

Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır 2019

 

Kadın Girişimci Kredisi Hesaplama 2019

Girişimci kadın destek kredilerinden yararlanmak için bankalardan kredi alabilirsiniz. Bu krediler devletin bankalar uygulamış olduğu kurallar çerçevesinde kefilsiz 50.000 Türk Lirası kredi çekebiliyorsunuz. Bankaların sunmuş olduğu bu kredileri alırken hesaplama araçları bulunuyor veya banka tarafından hesaplamalar sizlere iletiyor. Kadın girişimci kredisi verilirken bankalar tarafından bazı şartlar isteniyor. Bu şartları yerine getirdiğinizde kefilsiz kredinizi alabilirsiniz. Kadın girişimci destek kredi adı altında bankaların sunmuş olduğu ortak şart ve avantajları aşağıda iletelim.

 • Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı üzerinden yaptığınız bütün havale ve eft işlemlerinde ücret alınmıyor.
 • Almış olduğunuz diğer kredilerde kredi tahsis ücreti bulunuyor. Kadın girişimci olarak aldığınız krediler de %50 kredi tahsis ücreti indirimi yapılmaktadır.
 • 60 ay vadeli nakit kredi taleplerinde ayrıcalıklı hesaplamalar yapılarak fiyat çıkartılır.
 • Kobi kart tahsis edilerek, yıllık ücret alınmaz.
 • Avantajlı POS ve Ödeme Kaydedici Cihaz uygun teklifler bankalar tarafından sunulur.
 • Yurtdışı ticareti yapıyorsanız size özel fiyatlar sunulur.
 • Teminat mektubu iletecek olursanız eğer özel komisyon aracılığı ile incelemeler yapılmaktadır.

Kadın destek kredileri için sizlere güncel bilgi iletmeye devam edeceğiz. Kadın girişimci kredisi hesaplama 2019 yılı yöntemlerini sizlere iletmiş olduk.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]