0

Faizsiz esnaf kredisi ile birlikte iş yeri sahibi olmak isteyen girişimcilere devlet bankaları, kooperatifler, kalkınma ajanslarının yanı sıra bankacılık sektöründe yer alan Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Teb Bankası kişilere iş yeri açma kredisi 2019 yılı içerisinde kampanya ürünlerini sunmaktadır.

Kişiler dilediği gibi Devletin verdiği iş yeri açma desteklerinden, devlet bankalarından veya özel bankalardan kredi alabilir. Eğer aklınızda küçük bir iş yeri açmak varsa, basit usulle vergiye tabi olmanız gerekmektedir. Basit usulde, vergi miktarı ve muhasebeci giderleri düşük olur. Şirket açmak istiyorsanız 3 kategori bulunuyor. Bunlar Anonim şirketler, Şahıs şirketleri ve limited şirketleri olarak üçe ayrılmaktadır. Limited şirketi için 10.000 Türk Lirası sermaye gerekmektedir.  Şahıs şirketleri de basit bir şekilde açılabilmekte olup yani bir günde şahıs şirketi açabilirsiniz bunun tutarı ise 500 Türk Lirasıdır.

İş yeri açtığınızda tüm giderleriniz için işyeri açma kredisi ile karşılamanız mümkündür. Devlet tarafından yardım almak istiyorsanız KOSGEB yeni girişimci desteğine başvuru yapabilirsiniz.

İş Yeri Kredisi 2019

Ülkemizde girişim yapmak isteyip ancak maddi imkanı olmayan kişiler için çeşitli yollar ile finansman desteği alabilirler. Bu desteklerden birisi iş yeri açma kredisidir. İş yeri açma kredisi için banka şubelerine gidip faiz oranlarını öğrenerek kredi başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda en önemli etken kredi skorunuz olacaktır. Kredi skorunuzun iyi olması durumunda rahatça iş yeri açma kredisi alabilirsiniz.

İş yeri kredisi 2019 yılı içerisinde almak isteyenler aşağıda bulunan üç seçenekten yararlanabilir.

  • Sermayesi olmayanlar için devlet tarafından girişimcilere verilen iş yeri açma kredisi,
  • Devlet bankalarından sıfır faizli işletme kuruluş kredileri,
  • Özel bankalar ve finansal kuruluşların sunmuş olduğu krediler

Bankacılık sektöründe iş yerinin türüne ve tüzel kredi skoruna göre, faiz oranı ve kredi açılış miktarları belirlenmektedir. Uzun seneler boyunca iş yeriniz varsa sahip veya ortak durumdaysanız, yeni bir iş yeri açmak veya bayilik almak için kredi almanız oldukça kolay olacaktır. İş yeri açarken imza beyanları, muhasebeci vekaleti, ikametgah ve fatura belgesi, kira ve tapu belgeleri gerektiği gibi kredi içinde buna benzer evraklar banka tarafından talep edilecektir.

İş Yeri Açma Belgesi

Teknik orta öğretim program mezunları ile mesleki ve teknik eğitim okul kurumların dört yıllık eğitim programından mezun olan kişiler, mesleki eğitim dallarında ustalık belgesinin yetki ve sorumluluklarını taşıyan iş yeri açma belgesi verilmektedir.

İş yeri açma belgesi örneği aşağıda sizlere iletiyoruz.

iş yeri açmak için başvuru sırasında sizden istenen belgeleri aşağıda bulabilirsiniz.

  • Okul diplomanızın aslı ve fotokopisi olması,
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • 4 adet vesikalık fotoğrafınız,
  • Sağlık raporu,
  • Dilekçe

Bu şartları yerine getiren kişiler mesleki eğitim merkezlerine başvuru yaparak sınava girmeden iş yeri açma belgesi alabilmektedir.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir