İpotekli İhtiyaç Kredisi 2019

tarafından
138
İpotekli İhtiyaç Kredisi 2019

İpotekli ihtiyaç kredisi 2019 yılı içerisinde kişiler tarafından sık sık tercih edileceği tahmin edilmektedir.  Kişilerin ipotekli ihtiyaç kredisi almalarının iki sebebi bulunuyor. Bu sebeplerden birincisi kredi skoru düşükse veya kara listede bulunan kişiler ipotek göstererek bankadan kredi almaları mümkün oluyor. İkinci durumsa ihtiyaç kredileri 36 ay vade ile verilmektedir. Kişiler almış oldukları kredilere ipotek göstererek vade oranı yüksek ve kredi tutarı yüksek miktarlı ihtiyaç kredilerinden yararlanabiliyorsunuz.

İhtiyaç kredileri ülkemizde bulunan bankaların kişilere kullandırmış olduğu en çok talep gören kredilerdir. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar ve İpotekli ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında sizlere detaylı bilgi iletelim.

 

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019

Bankalardan kişilere yüksek finansman tutarlı kredi alabilmek için ipotek göstermek zorunda kalabiliyoruz. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019 bilgisini ve detaylarını sizlere ileteceğiz.

Her kredide özellikle belirtmiş olduğumuz kredi notu düşük olan kişiler bankalardan kredi alabilmesi oldukça zor olabiliyor. Sadece ihtiyaç kredisi değil diğer tüm kredileri alabilmek için kredi skorumuz yüksek olmalıdır. Kredi skoru kötü olan kişiler banka tarafından kara listeye alınarak kredi kullandırılmıyor. Bu durumu çözmek için bankaya ipotek sunmanız yeterli olmaktadır. Risk durumunuza göre bankadan bankaya değişen durumlar olsa bile hemen hemen her bankadan ipotek göstererek ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. İhtiyaç kredileri tüketicilere 36 ay vade ile banka tarafından sunulmaktadır. Kredi vadesi 36 ay olduğu için kişiler bu vade süresini uzatmak isteyebilir. Bunun için yapılması gereken durumsa ipotek göstermektedir. Uzun vadeli ihtiyaç kredilerinden yararlanmak istiyorsak ipotek göstermek yeterli olacaktır.

İpotek gösterip ihtiyaç kredisi alabileceğiniz bankaları aşağıda sizlere iletelim.

 • Akbank
 • Yapı Kredi
 • Şekerbank
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Yapı Kredi
 • Kuveyt Türk
 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Odeabank
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • İş Bankası
 • İNG bankası
 • TEB Bankası
 • HSBC Bankası

Diğer tüm bankalardan da ipotekli kredi alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bankaya başvuru yapıp kredi almak istediğinizi belirtmek ve bu durumu ipotek adı altında yapmak istediğinizi bildirmeniz yeterli olacaktır. Banka temsilcileri tarafından yönlendirilerek kredi kullandırılabilir. Aşağıda bulunan başlıkta ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılacağını bulabilirsiniz.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019

İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Pek çok bankanın tüketicilere sunmuş olduğu kampanyalardan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bu durum için tercih ettiğiniz bankaya ön başvuru yapmanız gerekecektir. Alacağınız krediye ipotek sunmak istediğinizi iletmeniz halinde banka tarafından başvuru süreciniz değerlendirilip göstermek istediğiniz ipotek değerine göre kredi ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bankalar kredi çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Bu yüzden sizden istenen evrakları eksiksiz ve doğru bilgilerle iletmeniz gerekmektedir. Alacağınız kredinin faiz oranını da iyi hesaplayıp, ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Halkbank 

Halkbank şubeleri veya web sitesi üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz ancak ipotekli ihtiyaç kredisi halkbank üzerinden almak istiyorsanız direkt şubeye gidip işlemleri yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Bankanın şu an güncel halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranı % 2,32 olarak belirtilmiştir. Bu oran üzerinden kredinize ipotek göstererek 36 ay vadeden daha uzun vadelerle kredi kullanabilirsiniz.

Banka başvuru sürecinizi değerlendirip kredi için uygun olup olmadığınıza karar verecektir. Burada dikkat edilmesi gereken göstereceğiniz ipoteğin değeridir. Banka göstereceğiniz ipoteği uygun bulursa kredi başvuru talebinizi değerlendirir. Kredi başvuru için gerekli olan evraklar nüfus cüzdanı fotokopisi, İkamet belgesi ve fatura, gelir belgesi yeterli olacaktır. Memursanız maaş bordrosu, özel sektör çalışanıysanız maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri yeterli olur. Emekliler için emekli aylık dökümü istenmektedir. Bankanın bulunduğunuz duruma göre ek evrak talep edebilir. Bu evrakları temin ettiğiniz zaman ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Garanti

Hali hazırda Garanti Bankası üzerinden kullanacağınız kredilere faiz oranı % 2,57 olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranı üzerinden ihtiyaç kredisi talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat İpotekli ihtiyaç kredisi garanti üzerinden başvuru yapmak istiyorsanız halkbank ihtiyaç kredilerinde belirttiğimiz gibi bankaya gerekli evrakları ve ipoteğin değerini bildirmeniz gerekmektedir. Banka ipotek olarak göstereceğiniz teminata eksper göndererek değer raporunu sizlere bildirecektir. Göstermiş olduğunuz ipotek geçerli sayılırsa bankadan alacağınız kredileri uzun vadeli ve yüksek miktarlı olarak kullanabilirsiniz.

İpotekli krediler hakkında detay ve gelişmeleri sitemiz aracılığı ile sizlere duyuracağız. Bankadan alacağınız krediler için ipotek faydalı olsa bile zor durumda kalmadıkça bu durumu kullanmanız tavsiye edilmez.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]